לג׳יפ יש מוצר מצויין! הרנגלר החדש לשנת 2018 דגם JL. והחבר׳ה בג׳יפ יודעים את זה טוב מאוד. כל יצרן רכב חולם על הלקוחות של מותג ג׳יפ, האנשים שמרותקים ליכולות של המותג ואוהבים את השטח והמרחבים.

האנשים האלה אוהבים את הרנגלר בגלל יכולות השטח שלו, הסגנון הייחודי וכמות אדירה של מוצרי צד שלישי לשיפורים, אין רנגלר אחד שזהה למשנהו, כל בעל ג׳יפ רנגלר יודע שיש בידו את הג׳יפ שמותאם לצרכיו ומשופר כפי שרצה. אז השאלה שנשאלת כאן, היא איך אפשר לעצב מחדש את הרנגלר, אייקון של ממש, אהוד כל כך, מבלי להרגיז את הלקוחות אשר נאמנים כל כך למוצר? במקרה של ג׳יפ רנגלר 2018 שקיבל את הקוד JL, המהנדסים בג׳יפ עשו שינויים רבים, במיוחד כדי לשפר את נוחות הנסיעה, אבל הצליחו לשמר את הייחודיות של הג׳יפ כפי שמוכר לכולנו.

ג׳יפ רנגלר 2018 עדיין נראה כמו ג׳יפ, ויכולות השטח שלו נשמרו, הוא נוסע טוב בשטח. השאלה האמיתית היא: האם ג׳יפ הצליחו לשפר את יכולות הכביש של הרנגלר? לפני שנגיע לזה, בואו נסתכל על כל התכונות החדשות שג׳יפ הוסיפה לג׳יפ המודרני.

מנועים חדשים

שלושה מנועים יהיה זמינים מתחת למכסה המנוע של הג׳יפ רנגלר 2018 החדש. האפשרות הבסיסית היא אותו מנוע 3.6 ליטר V6 המוכר לנו מדגם הJK היוצא, אשר יפיק 285 כ״ס ומומנט 35 קג״מ, עם צריכת דלק של 13 / 10 ליטר ל-100 ק״מ (עירוני / בין עירוני בהתאמה). מנוע זה ישודך לתיבת הילוכים אוטומטית 8 הילוכים או תיבת הילוכים ידנית עם 6 הילוכים. למי שחובב גיר ידני, זו האפשרות היחידה, בשאר המנועים, אין אפשרות לגיר ידני.

כשדרוג, יוצע מנוע 2.0 ליטר טורבו, אשר יוסיף כ- 2,000 $ למחיר (בארה״ב). מנוע זה כפי שכבר חשפנו ייצר 268 כ"ס ו 40.7 קג״מ. החלק החשוב ביותר של מנוע זה אינו המומנט הגבוה יותר מאשר מנוע ה- V6, אלא העובדה כי מומנט זה נעשה בסל"ד 3000 לעומת 4800 במנוע ה-V6.

בנוסף, למנוע ה- 2.0 ליטר יש מערכת חדשה בשם eTorque של ג'יפ, מערכת 48 וולט היברידית קלה המאפשרת מנגנון Start/Stop, כוח חשמלי לסיוע, ניהול מערכת הגיר בצורה חכמה יותר, טעינת סוללה חכמה ומניהול מערכת הדלק. מערכת ה- eTorque מאפשרת לרנגלר להפסיק את הזרמת הדלק ולכבות את המנוע בעת עצירות.

המנוע השלישי והאחרון הוא 3.0 ליטר EcoDiesel, אשר יהיהזמין החל משנת 2019 ויוצע רק בדגם הארוך (4 דלתות) של הרנגלר. מנוע זה יציע 260 כוחות סוס ו-62 קג״מ.

צריכת דלק טובה יותר ופחות משקל

בחירה של מנוע דיזל הינה ללא ספק ברכה עבור צריכת הדלק, אבל ג'יפ שיפרו לא מעט ברנגלר החדש כדי לעזור לו לשרוף פחות דלק. ראשית, כמעט כל השינויים שנעשו בעיצוב עוזרים לצרוך פחות דלק, שיפוע חדש של השמשה הקדמית וצורה יותר אווירודינמית של הקופסא המוכרת לנו.

בנוסף, הג׳יפ ירד במשקל וכעת שוקל כ- 90 קילו פחות באמצעות שימוש באלומיניום בדלתות, מסגרת החלון, מכסה המנוע ואת הדלת האחורית.

הרנגלר הקצר (2 דלתות) עם תיבת הילוכים ידנית ישקול 1794 ק״ג. בעוד הדגם הכבד ביותר יהיה ג׳יפ רנגלר סהרה ארוך (4 דלתות) עם מנוע טורבו 2.0 ליטר שישקול 1987 ק״ג.

תצרוכת הדלק בשימוש של מנוע ה-3.6 V6 אכן שופרה וכעת עומדת על 11 ליטר ל-100 ק״מ בעיר ו- 9.8 ליטר ל-100 ק״מ בכביש בין עירוני בשימוש עם התיבה האוטומטית. בשימוש משולב תצרוכת הדלק עמדה על כ- 11.7 ליטר ל-100 ק״מ.

שיוט בכביש מהיר

הנסיעה בג׳יפ החדש כבר לא מעייפת ומתישה במיוחד בכבישים בין עירוניים כמו ברנגלר הקודם, וזה כנראה אחד השיפורים המשמעותיים בג׳יפ רנגלר JL החדש. חווית נהיגה מצויינת, הג׳יפ נשאר במסלול כמעט בלי הנדנודים שהיו מוכרים לנו מהדגם היוצא. ההיגוי לצערנו לא השתפר כל כך ועדיין מורגש בפניות, אבל מובן מכיוון שזהו ג׳יפ בסופו של דבר ויש צורך בכך לנסיעה בשטח.

מלבד מערכת המתלים הנוחה, ניתן להבחין כי הראות מתוך הג׳יפ עברה שינוי וכעת מבט מתוך החלונות מספק הרבה יותר נתונים לנהג, בשל כך שג׳יפ עיצבו מחדש את החלונות, השמשות גדולות יותר והרבה יותר נוח להסתכל החוצה. בנוסף, ג׳יפ הנמיכו את מיקומו של גלגל הרזרבה, דבר זה מספק ראות טובה יותר במראה האחורית אל עבר החלון האחורי. בדגם החדש ניתן יהיה גם להוסיף מצלמת רוורס שתספק ראות טובה יותר בשעת הצורך.

ואז מגיע המנוע. מנוע ה3.6 ליטר V6 מוכר לנו מהעבר ואינו מספק חידושים. אבל מנוע הטורבו 2.0 ליטר החדש ממש מפתיע! פעם ראשונה שאפשר להגיד על הג׳יפ שהוא זריז, למרות שלוקח איזה שניה או שתים עד שהטורבו נכנס לפעולה ומעביר את המידע לתיבת ההילוכים, אבל עדיין מרגיש הרבה יותר מהיר בכביש למרות שאנחנו נמצאים בקופסא על גלגלים.

All-new 2018 Jeep® Wrangler Rubicon

עיצוב פנים

חווית הנהיגה החדשה, משלימה את עצמה עם מגוון שיפורים בעיצוב הפנים של הג׳יפ רנגלר JL החדש, החל ממושבי בד חדשים וחלונות ידניים בגירסת הספורט ועד למושבי עור איכותיים עם תפירה מיוחדת ומושבים מחוממים בדגם הסהרה. הנעת הג׳יפ כעת הינה בלחיצת כפתור Start (ללא מפתח).

כל נקודות המגע שהיו עשויות פלסטיק קשיח הוחלפו בחומר רך וגומי שהמהנדסים בג'יפ טוענים שהוא מסייע באחיזה, הנוסעים יכולים גם לתפוס בכל חלקי הג׳יפ ולמצוא אחיזה במגוון רחב של ידיות.

מערכת ה- Infotainment משודרגת לגרסה העדכנית ביותר של מערכת ה- UConnect של FCA, המערכת מוצעת על מסך 7 או 8.4 אינץ' בהתאם לרמת הגימור. בדגמים הבסיסיים יש מסך 5 אינץ'.
המערכת החדשה מספקת את היכולת להשתמש באפל CarPlay ו- Android Auto, שתי יציאות USB נמצאות מלפנים בעוד שניים נמצאים מאחור.

שטח

אם זה עדיין לא ברור, ג'יפ השקיעו הרבה זמן לשדרג את הנוחות כדי לייצר ג׳יפ שמתאים לנסיעה לסופר. אבל עבור אלה אשר מסתכלים על הרנגלר למטרה המיועדת שלו – בוץ, עפר וסלעים – היכולות הן מדהימות!

ג׳יפ רנגלר רוביקון הוא ללא ספק רכב השטח הטוב ביותר שקיים היום בייצור סידרתי. עם מרווח גחון של 27.6 ס״מ, זווית גישה של 44 מעלות, זווית יציאה של 37 מעלות, וצמיגים בגולל 33 אינץ׳ 285/70R17 BFGoodrich T/A K02, הרוביקון מוכן לזחול את דרכו החוצה מכל מכשול. סרן דנה 44 הקדמי ואחורי, ויחס העברה של 4.10 עוזרים למומנט להגיע אל הקרקע.

סדרה חדשה של מדרגות צד מגיע על הרוביקון, מצופה בתרסיס . בדקנו את העיניין, והמדרגות נשארו ללא שריטה, כלומר עשו את העבודה שלהם.

אביזרים ושיפורים תמיד היו חלק גדול של ההתעסקות עם הג׳יפ, ורובם מכוונים את הקהל היוצא לשטח. Mopar כבר הוציאו קטלוג מסיבי של חלקים כמו , , ועוד רבים. וכנראה את גולת הכותרת הוא , אשר יכול לעזור ל- JL להכיל צמיג בגודל 35 אינץ' בלי שום שינויים אחרים.

מחיר

אם כל זה נשמע טוב מידי כדי להיות אמיתי, זה לא. הג׳יפ רנגלר החדש עולה יותר… כפי שכבר פורט כאן, דגם הספורט הקצר (2 דלתות) יעלה $ 26,195 בארה״ב בעוד מחיר הרוביקון הקצר יהיה $ 36,395 בארה״ב. דגם 4 דלתות ארוך ספורט יעלה כ- $ 29,995, ואם חפצה נפשכם בשטח, תיאלצו להיפרד מ- $ 40,195 עבור דגם הרוביקון הארוך (4 דלתות). כמובן לפני שדיברנו על תוספות של גיר אוטומטי או מנוע 2.0 ליטר טורבו…