ייבוא רכב, האם כדאי?

סמל אישי של המשתמש
slevi
ג'יפאי ותיק
אני גר ב: תל אביב יפו

ייבוא רכב, האם כדאי?

הודעהעל ידי slevi » 14 אפריל 2013, 13:48

שלום לכולם,

ייתכן שאני מעלה פה סוגייה גדולה מדיי אבל אשמח לשמוע את דעתכם.
האם כדאי לייבא גיפ רנגלר מחו"ל או לקנות בארץ?
ידועים לי מספר סוגיות/שמועות שאינני יודע את אמינותם:
1. אחריות הרכב - מוסכים מורשים צריכים לכבד את האחריות אבל נותנים עדיפות לרכבים שנקנו בארץ. כלומר במקרה הצורך, יש מצב שהרכב "יתייבש" במוסך.
2. אסור למכור את הרכב בטווח של שלוש שנים.
3. בעת מכירת הרכב, יש צורך להוריד X אחוז מהמחיר בגלל ייבוא.
4. רכב שייובא, נכנס תמיד כיד שניה.
5. כנראה שזה זול יותר למרות שצריך לשלם 116% מס.

ברור לי שיש דגמים של רכבים שלא נמצאים בארץ ולכן במקרים מסויימים, אנשים רוצים לייבא משהו מיוחד.
במקרה שלי, הרכב נמצא בארץ (רנגלר ספורט או רוביקון) ולכן זה לא קריטריון.

אשמח לשמוע את דעתכם ונסיונכם.

תודה!

סמל אישי של המשתמש
crazyclown
מנהל האתר
אני גר ב: רמת גן
יצירת קשר:

Re: ייבוא רכב, האם כדאי?

הודעהעל ידי crazyclown » 17 אפריל 2013, 08:54

slevi כתב:שלום לכולם,

ייתכן שאני מעלה פה סוגייה גדולה מדיי אבל אשמח לשמוע את דעתכם.
האם כדאי לייבא גיפ רנגלר מחו"ל או לקנות בארץ?
ידועים לי מספר סוגיות/שמועות שאינני יודע את אמינותם:
1. אחריות הרכב - מוסכים מורשים צריכים לכבד את האחריות אבל נותנים עדיפות לרכבים שנקנו בארץ. כלומר במקרה הצורך, יש מצב שהרכב "יתייבש" במוסך. בחיים לא שמעתי על דבר כזה...
2. אסור למכור את הרכב בטווח של שלוש שנים. אני יודע שאי אפשר למכור את הרכב בטווח של שנתיים, אבל שמעתי כבר על מקרים שבעזרת עורך דין התבצעה העסקה.
3. בעת מכירת הרכב, יש צורך להוריד X אחוז מהמחיר בגלל ייבוא. לא ידוע לי דבר כזה...
4. רכב שייובא, נכנס תמיד כיד שניה. נכון.
5. כנראה שזה זול יותר למרות שצריך לשלם 116% מס. תלוי בדולר ותלוי איזה דגם אתה מביא.

ברור לי שיש דגמים של רכבים שלא נמצאים בארץ ולכן במקרים מסויימים, אנשים רוצים לייבא משהו מיוחד.
במקרה שלי, הרכב נמצא בארץ (רנגלר ספורט או רוביקון) ולכן זה לא קריטריון.

אשמח לשמוע את דעתכם ונסיונכם.

תודה!

בסופו של דבר נראה לי שבעלי ג'יפ בייבוא אישי יתנו לך יותר מידע ממני :)

יהודה

סמל אישי של המשתמש
slevi
ג'יפאי ותיק

הודעהעל ידי slevi » 17 אפריל 2013, 10:37

crazyclown, תודה על התשובה.

תוך כדי שוטטות בפורום ראיתי שאכן מספר חבר'ה פה ייבאו רכב כך שאשמח לשמוע מנסיונם.
תודה!

סמל אישי של המשתמש
bengal
ג'יפאי מתקדם
אני גר ב: כפר שמריהו

הודעהעל ידי bengal » 17 אפריל 2013, 20:14

יבאתי רוביקון קצר לפני שנה מארה"ב.
עשיתי זאת לא בגלל רצון לחסוך כסף ובודאי שלא לחסוך כאב ראש אלא כיון שהיבואן מציע רק רוביקון ארוך. למה? ככה!
היבואן הציע לי לרכוש דגם ספורט קצר אצלו ולהוסיף את כל החוסרים לדגם רוביקון אצל מוסך נשר.
אחרי בחינה קצרה של עלויות קובי היה הוגן מספיק כדי להמליץ על יבוא אישי ולא להתעסק עם כמות כזו של שיפורים.
הוא גם פתר לי את בעית השירות - במוסך נשר אפשר לעשות הכל! התכתובות השונות באתר זה מאשרות זאת.
לגבי יבוא אישי באופן כללי - אפשר לחסוך כסף אם יודעים היכן לקנות ואיך לקנות. אני לא ידעתי ושילמתי יקר.
דוגמאות לחסכון בכסף:
1. לקנות אצל דילר שתקוע עם מלאי (בדרך כלל אלו צבעים שפחות הולכים). 10% הנחה מיידית על מחיר הסטיקר ואפשר יותר.
2. לקנות אצל דילר סמוך לנמל דרכו מתבצעת ההובלה הימית (בדרך כלל ניו ג'רסי). חסכון של 800$ בשינוע מחוף אל חוף כמו במקרה שלי. (על סכום זה יש מע"מ ומס בארץ כך שבפעל זה יוצא כפול!)
3. אם יש לך מישהו בארה"ב שיכול לנסוע ברכב 1000-2000 ק"מ לפני המשלוח ניתן ליבא אותו כרכב משומש באמת ואז המיסוי נמוך משמעותית. ואם אין לך מישהו כזה צור איתי קשר ואסביר לך מה עושים במקום זאת.
4. המס על הרכב הוא 83%. לא יודע מאיפא לקחת 116%. אבל יש גם מע"מ. והכל מושת על המחיר הכולל ששילמת כולל הובלות (הובלה ימית- 1500$ במכולה סגורה)
5. מומלץ להעזר בסוכנות המתמחה ביבוא אישי. הם אמנם גובים עמלה אבל כאדם פרטי תתקשה לעמוד בעומס הבירוקרטיה. לטובים שביניהם יש גישה ממוחשבת למאות דילרים בארה"ב ואתה יכול לבחור את הרכב מתוך המלאים שלהם שלהם וגם לראות תמונה שלו לפני החלטה על קניה.
6. סוכנות כזו יכולה גם לחסוך את המע"מ בארה"ב בתואנה שהרכב מיוצא מחוץ לארה"ב. זה לא תמיד עובד כי היצרן מנסה למנוע מסלולים עוקפים שכאלה ולהגן על היבואנים הרשמיים. המע"מ שם נמוך משמעותית מאשר כאן אבל הוא נכנס למחיר הכולל שחלים עליו כל המיסים בארץ כולל מע"מ 17% ואין דרך להזדכות עליו למרות שיש כפל מס!
7. יש לציין לטובה את משרד התחבורה - שר התחבורה, מתוך כוונה לעודד תחרות ולהוריד מחירים, הורה לאנשיו להגיב מהר לכל בקשה ליבוא אישי וזה עובד! קיבלתי אישור תוך יומיים מרגע הגשת המסמכים. עמיל המכס שלי לא האמין. כיום יבוא אישי של רכב אמריקאי עובר חלק ללא בילבולי מוח כבעבר.
8. אם תחליט בכל זאת ליבא בעצמך ממליץ מאד ללמוד את החוקים בפרטי פרטים אחרת תתרוצץ הלוך ושוב עד שתשיג את כל המסמכים הדרושים בחו"ל ובארץ ותבזבז הרבה זמן. לדוגמא: אסור להעמיס את הרכב על האוניה לפני שיש אישור יבוא בארץ. קח בחשבון והתארגן בהתאם מבחינת הניירת.
9. לו"ז משוערמרגע שהרכב הגיע לנמל המוצא וכל הניירת בידך: 1-2 שבועות המתנה לאוניה בנמל המוצא, 2-3 שבועות בים, 1 שבוע לשחרור מהמכס
במקרה שלי נוספו 8 שבועות ליצור הרכב (הזמנתי דגם שלא היה במלאי וזה זמן הייצור), שבוע לשינוע מחוף לחוף, 3 שבועות לקבלת מסמכי בעלות מתאימים בארה"ב (מחוסר נסיון לא דרשתי מהדילר את המסמכים הנכונים).

אבל אינני מצטער. רוצה לדעת מדוע - חפש את התמונות במדור 'שתפו והראו לנו' באתר זה תחת הכותרת 'חלום שהתגשם'.
אגב, הדגם האמריקאי מצויד טוב יותר מהדגם המיובא ארצה באופן רגיל וזו הרגשה נהדרת בשטח. גם התנהגות הכביש מפתיעה לטובה.

בהצלחה!

סמל אישי של המשתמש
slevi
ג'יפאי ותיק

הודעהעל ידי slevi » 21 אפריל 2013, 12:41

וואו !
תודה רבה על הפירוט והמענה.
אשנן את מה שכתבת ומקווה שלא לפקשש בנקודות שציינת. ייתכן ואענה לעצתך ואצור איתך קשר ;)
תודה רבה!

נ.ב.
ומייד אני ניגש לראות את החלום שהגשמת. מקווה שלא יצאו לי העיניים :shock:
:)

סמל אישי של המשתמש
grafpotozky
ג'יפאי משוגע
אני גר ב: תירוש

הודעהעל ידי grafpotozky » 04 מאי 2013, 23:54

וחוץ מהחיסכון המשמעותי אתה מקבל את מה שאתה רוצה ולא את מה שהיבואן בוחר להביא, ברוביקון מקבלים את הדגם האמיתי ולא את הפשרה האירופאית שהיבואן מיבא.
JEEP עושה הכול חוץ מקפה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 25 אורחים