כננת לג'יפ

סמל אישי של המשתמש
אריה
ג'יפאי משוגע
אני גר ב: פריגן

כננת לג'יפ

הודעהעל ידי אריה » 25 פברואר 2012, 10:50

עקבתי אחר המכירה של הכננת הזו באי בי. בסופו של דבר, המחיר הגיע ל2600$ והכננת לא נימכרה.
wow איזה מחיר. רק לראות עד כמה זה נדיר. שימו לב שמדובר בערכה מושלמת, כולל הכננת, יציאה מתיבת ההעברה, ידת הפעלה וציר.
אריה
קבצים מצורפים
כננת לג'יפ.jpg

סמל אישי של המשתמש
דורון סגל
ג'יפאי משוגע
אני גר ב: ראש צורים

Re: כננת לג'יפ

הודעהעל ידי דורון סגל » 03 מרץ 2012, 18:33

אריה,
לפי מיטב הבנתי, הכננת הזו שייכת לג'יפים "חדשים" יותר מאשר מתקופת המלחמה ההיא. כננת "מקורית" נקראת "קפסטן ווינצ'" והייתה מחוברת ישירות לאום המחזק את ה"פולי" לקרנק. שיטת העבודה שלה הייתה בדיוק כמו כננת ימית. מלפפים חבל על תוף בצורת קונוס ומפעילים. גם היא יקרה ונדירה.

סמל אישי של המשתמש
אריה
ג'יפאי משוגע

הודעהעל ידי אריה » 03 מרץ 2012, 19:11

דורון ידידי,
אתה צודק. שים לב שרשום שם שזו כננת לm38 שהוא אכן דגם מאוחר יותר.
ואגב כננות, לא מיכבר ניתקלתי בכננת ידנית מזמנים ההם. מדובר בכננת עם מכפלת כח שיש לה יציאה למנואלה. וכך יש לך כננת שלא תלויה המנוע עובד, או בחשמל. רעיון לא רע בכלל
אריה

סמל אישי של המשתמש
זיו
מנהל פורום שלושים פלוס
אני גר ב: תושיה

הודעהעל ידי זיו » 03 מרץ 2012, 22:18

אריה כתב:עקבתי אחר המכירה של הכננת הזו באי בי. בסופו של דבר, המחיר הגיע ל2600$ והכננת לא נימכרה.
wow איזה מחיר. אריה

במחיר המטורף הזה אתה מארגן לעצמך כננת-חשמלית מודרנית שעובדת ומוציאה אותך ואת החברים ( ;) ) מכל צרה.

זיו

סמל אישי של המשתמש
אריה
ג'יפאי משוגע

הודעהעל ידי אריה » 04 מרץ 2012, 05:40

זיו?? דווקא אתה?? לא מתאים לך. הרי במחיר שהג'יפ עולה יכולתי לסע בג'יפ חדיש . אבל אז זה לא היה אותו דבר.
אריה

סמל אישי של המשתמש
זיו
מנהל פורום שלושים פלוס
אני גר ב: תושיה

הודעהעל ידי זיו » 04 מרץ 2012, 20:42

אריה ידידי,

אני אסביר את הגישה בעניין הכננת, לא כדי לשכנע, אלא כדי להיות קצת יותר מובן.
אני לא מתייחס כמובן לערך האספני והאסטטי של כננת מכנית שמחוברת ל PTO על ג'יפ ישן. זה תמיד יפה ומשלים את התמונה.
כננת בשבילי זה הדבר שיכול לחלץ אותך ממצב תקיעה אמיתי, כאשר שום דבר אחר כבר לא עזר. היא חייבת לעבוד ברגע שצריך אותה ולתת 110% עבודה. מין סוג של "נשק יום הדין".
כמו שלא אשים בערכת עזרה ראשונה שלי תחבושת אישית שנפלה מתרמיל של איזה חובש במלחמת העולם ה II, ויש לה בטח ערך אספני אדיר וכמו שלא אקח לטיול ג'ריקן דלק שכבר עברו עליו איזה 30 שנה של דפיקות וחלודות, רק כדי לגלות שבדיוק באמצע הדרך הוא יתחיל לטפטף לי דלק. עוד דוגמא, זה כמו שמשאבת דלק רזרבית תמיד תהיה חשמלית וחדשה למיקרה שהמשאבה הישנה שלנו תחליט לנוח לה באמצע הטיול ולא לשתף פעולה עם הקרבורטור.
זה הרעיון. יש דברים שאני מצפה מהם להיות חדשים, תקינים תמיד וברגע האמת לתת הכל מעצמם, בלי עייפות ובלי תירוצים. יש דברים שאני פשוט מצפה שיהיו יעילים, אפילו בג'יפ ישן.

מקווה שזה קצת יותר מובן עכשיו.

מצד שני, כשאני חושב על זה, בכל טיולי הקשישיםשלנו עד היום לא פרסנו כננת לחילוץ אמיתי (המיקרה של דורון במעלה לא נחשב, סתם משכנו אותו). מה זה אומר על הטיולים שלנו ??? ;)

זיו

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 41 אורחים