תקלה חשמלית - no bus

סמל אישי של המשתמש
shlomif
ג'יפאי מתחיל
אני גר ב: אורנית

תקלה חשמלית - no bus

הודעהעל ידי shlomif » 31 מרץ 2016, 19:31

בחודשיים האחרונים כמעט בכל נסיעה אני שומע מידי פעם צפצוף אחד שמלווה לפעמים בהפעלת המגבים ו/או נורות בלוח השעונים נדלקים חלקית או כולם ו/או כל המחוגים יורדים לאפס (כאילו כיבוי) ן/או כתוב no bus ולאחר שנייה הכל נרגע.
התופעה מתרחשת לפעמים כל כמה דקות ולפעמים ברצף ובכל מקרה הרכב נוסע תקין.
אשמח לדעת אם מישהו נתקל בתופעה ויותר חשוב מה הבעיה ומה עושים כדי לתקנה.
תודה מראש
שלומי פלדמן

סמל אישי של המשתמש
shlomif
ג'יפאי מתחיל

Re: תקלה חשמלית - no bus

הודעהעל ידי shlomif » 01 אפריל 2016, 20:50

טוב, ערכתי מחקר קטן ולהלן המסקנות למען הדורות הבאים:
There are 2 kinds of NO BUS issues:
1. You see NO BUS but the engine runs fine (this is a dash issue and disconnecting, cleaning, using dielectric grease and reconnecting usually resolves)
2. You see NO BUS and the engine does NOT run. This is usually an engine management sensor shorting out and 99% of the time, it is the crankshaft position sensor. But it theoretically could be any of the 5 volt engine management sensors or even the computer itself. Best strategy here is to remove the suspects from the bus one at a time and see if that resolves it. For example, remove the connector from the crank sensor, then turn the key to the on position. If the NO BUS is gone with the crank sensor out of circuit, you have proof positive that the crank sensor is to blame.
שלומי פלדמן

eysham
ג'יפאי משוגע
אני גר ב: יובל

הודעהעל ידי eysham » 12 אפריל 2016, 17:29

לא הבנתי עם התובנות שלך פתרו את הבעיה או שהיא עדיין קיימת.

במידה ולא, חפש אינפורמציה על TIPM - קופסת הפיוזים בתא המנוע.
זה מועד לפורענות והרבה מאוד פעמים בעיות שדים ורוחות חשמליות מגיעות משם.

אצלי אחרי שהיו דברים דומים ואחרי התייעצויות מקומיות ומחקר בפורומים אמריקאיים החלפתי את כל הקופסה לחדשה.
אבל... הבעיות נשארו. כל מהמורה היה "דינג" של תקלה ומנורות שונות בדשבורד הבהבו לרגע.

בסוף התברר שאחד הקונקטורים של צמה הראשית על קיר האש ליד הבוסטר של הברקס לא היה מחובר טוב... קליק אחד ונגמר הסיפור.

אני ממליץ לך לעשות אותו דבר רק בסדר הפוך. קודם לבדוק את הצמות ובמידה וזה לא עוזר לנסות להחליף TIPM.

איל

סמל אישי של המשתמש
shlomif
ג'יפאי מתחיל

הודעהעל ידי shlomif » 27 דצמבר 2016, 18:32

לא יאומן אבל כל ה"בלגן" החשמלי נגרם בגלל המתאם המחובר בין מכשיר הדבל דין של פיוניר לרכב.
המתאם הוחלף במתאם PAC RP4-CH11 ומאז הכל תקין !!!
שלומי פלדמן

סמל אישי של המשתמש
amnonilive
ג'יפאי מתחיל
אני גר ב: חולון

הודעהעל ידי amnonilive » 28 דצמבר 2016, 20:11

חברת סמל"ת היבואן החדש של גיפ קורא לכל בעלי רנגלר 2016 לבוא לתיקון תקלה" ריקול"בצמה. יש קשר לזה?גם לי ש צפצופי אזהרה קרה לי פעמיים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 43 אורחים