מה אתם חושבים על זה?

סמל אישי של המשתמש
דודי
ג'יפאי משוגע
אני גר ב: רמת אפעל

Re: מה אתם חושבים על זה?

הודעהעל ידי דודי » 26 אוגוסט 2010, 22:54

אגב ארז האם הרנגלר בתמונה שלך
כלי מאוד מרשים אם אני לא טועה היתה כתבה בגיפולוג רכב מרשים [גם אם לא שלך עדין יש לך קרדית]

סמל אישי של המשתמש
ארז
ג'יפאי מתקדם
אני גר ב: ימא

הודעהעל ידי ארז » 27 אוגוסט 2010, 02:18

אופיר נתחיל ממך....
אני לא מנסה להשמיץ את הרכב הזה, אני מאוד אוהב אותו וכתבתי לא פעם שבנסיבות המתאימות לא יהיה מאושר ממני אם אחד כזה ישב לי בחניה...אני אוהב לעבוד על הJK, אחד הרכבים הנוחים ביותר לשיפור, אבל עדיין צריך להיות מציאותי, אני יכול לכתוב רשימה ארוכה מאוד של בעיות תכנוניות והנדסיות(שלא לדבר על איכות הרכבה ואיכות בקרה), לא כאן המקום, אם אתה רוצה אפשר לפתוח שירשור אחר, מה שכן צריך להבין,אני כותב את זה מתוך פוזיציה שונה ממכם, אני עובד על הרכבים האלו על בסיס יומי או שבועי, אני שוכב מתחתם וופותח להם את האיברים האינטימים...כך שאני מכיר אותם קצת יותר לעומק(מבלי לזלזל כמובן באף אחד מבאי הפורום), אני שומע על תקלות או רואה אותם קצת יותר מבעל JK ממוצע, גם אם הוא גולש בפורום.
אני לא מתקיף פה אף אחד ואין צורך להעלב ממני רק כי אמרתי את דעתי(גם אם אתם טועים וחושבים אחרת....זכותכם :mrgreen: ;) )

ודודי....מה שכתבתי לך היה בהומור(מין צחוקים כאלו...), לא נורא, שוב הצלחת לענות לי כמו ילד בן 12...נו שוין
לגבי יציבות כיוונית, נתחיל מזה שאני מבין שהגעת מעולם הפרייוטים, גם שם זה רלוונטי אבל הרבה פחות(אתן דוגמאות אחר כך),ברכב המדובר(J8 ) יש סרנים חיים ולא מתלה נפרד כמו רוב רכבי הכביש, מבחינת איזה מתלה עדיף לאיזו מטרה חשוב להבחין בכמה נקודות,רכב שתוכנן מאפס(לדוגמה הJK) או רכב שקיבל שינויים כאלו או אחרים (למשל הJ8) , לקפיץ עלה יש בדרך כלל(וחשוב להדגיש כי להערה הזו יש הרבה מאוד סעיפים של נתונים והשוואות), לא תמיד אבל בדרך כלל יתרון ביציבות כיוונית( למשל תימרון חרום בכביש ) זה מושפע כמובן מנתוני הקפיץ אבל זה כלל אצבע, אני מתאר לעצמי שניתן להגיע לאותם תוצאות עם קפיץ סליל, אבל זה יהיה כרוך בהרבה יותר מאמץ פיתוחי וכספי, אני יכול להעיד שבסדנה שלי השתתפנו לא פעם בניסויים ופיתוחים של מערכות מתלים עבור הצבא ועוד לקוחות מוסדיים ותמיד נתקלנו בעניין הזה, תמיד היה יותר קשה למערכות מתלה מבוססות קפיצי סליל להגיע לתוצאות שוות במבחני יציבות
לגבי משקלים , אם נחזיר לJ8 את המתלה האחורי של הJK(מתלה מבוסס קפיצי סליל) ניתן יהיה להגיע לאותו כושר נשיאת משקל(כל מה שצריך זה החלפת הקפיץ לכזה הבנוי לעמוס גדול יותר ) לכן לא ברור לי למה ללכת לפתח, לחתוך, לבנות ולרתך, לצאת לנסיונות, לחזור לשולחן השירטוטים, לבנות שוב וכו' מערכת עם קפיצי עלים, יכול להיות שהייתה להם סיבה טובה, אני לא רואה אותה( מה לעשות, דביל...)
אגב אחד הדברים שהיו עוזרים לJ8 עם קפיצי סליל מאחורה להיות יציב יותר בתמרוני חרום, זה מוט מיצב עבה יותר.
למתלה עם קפיצי עלים יש את היתרונות שלו ולמתלה עם קפיצי סליל יש את היתרונות שלו, מה שאני כתבתי רק שלא ברור לי למה לשנות את המתלה הקיים ונתתי את הנחוש שלי ללמה....

נ.ב דודי למה אתה חושב שאני אמור לדעת מה זה גוגוטוסישו או קווקווקושי? או לדעת מה יוצא מפלסר 45?(בכלל אתה נשמע מפחיד...מזל שאני יכול להתחבא מאחורי המקלדת ומסך מחשב...)

סמל אישי של המשתמש
חובב מאיר
ג'יפאי משוגע
אני גר ב: ביצרון

הודעהעל ידי חובב מאיר » 27 אוגוסט 2010, 11:53

גילוי נאות - אני מכיר את ארז, את הידע והיכולות. האמת ... מזל שהוא איש קטנטן שיכול להתחבא מאחורי מקלדת ..
ועוד גילוי נאות - את דודי אני לא מכיר. אבל אני חושב שבתור התחלה, כדי שגם מהנדס מכונות ידע עברית ויכתוב ללא שגיאות. סתם חומר למחשבה.... לא מחייב ......

סמל אישי של המשתמש
ofiredri
ג'יפאי משוגע
אני גר ב: תושיה

הודעהעל ידי ofiredri » 27 אוגוסט 2010, 12:03

כדי = כדאי ? ;-)

סמל אישי של המשתמש
ofiredri
ג'יפאי משוגע
אני גר ב: תושיה

הודעהעל ידי ofiredri » 27 אוגוסט 2010, 14:07

ארז, למען האמת, ובמחשבה שניה, אני בוחר להתעלם מההגדרה שבחרת לתאר את רמת ה JK.
אם הוא היה כל כך גרוע, לא היית רוצה כל כך כזה בחניה. שלא נדבר על J8 - כמי שהיה או עדיין (?), בעליו של 130.

סמל אישי של המשתמש
דודי
ג'יפאי משוגע

הודעהעל ידי דודי » 27 אוגוסט 2010, 15:37

אווווווווווווו............... אני מבין
אתהההההההההההה כתבת ואני מצטט יוצא יחידה מובחרת מאסטר בקרב מגע משפר מכוניות
אז אני יודע שאתה עוסק בשיפורי גיפים [נקודה לזכותך יש לך הרבה יותר ניסון ממני בגיפים]
ועכשיו אתה מיתחבא מאחורי המיקלדת [שלא תיתלונן עלי במישטרה]
ידידי היקר אתה נימצא בפורום של אנשים שאוהדים את המותג הזה אז כבודו בוחר לבלבל את המוח
ולירשום את ההזיות שלו
אחי אם בהומור דברים נאמרים אז תישתדל להבהיר זאת
ולגבי גבי השאר כבר לא רלונטי
ולמורה ללשון מר מאיר היקר אנא ממך אם אין לך דבר שתורם לדיון שמור אותו לעצמך
ואני יודע שארז הוא בעל מיקצוע אבל לומר שהם לא יודעים מה הם עושים קצת מוגזם לא
ולסיכום אם הדג היה שומר על פה סגור הוא לא היה מגיע לצלחת

סמל אישי של המשתמש
ארז
ג'יפאי מתקדם

הודעהעל ידי ארז » 27 אוגוסט 2010, 15:53

אופיר אני לא מצליח להבין למה אתה כל הזמן חוזר לזה שהייתי בעליו של דיפנדר 130, זה לא מעיד כלום חוץ מזה שאני אדיוט...
גם את ה130 אהבתי וגם את שאר הדיפנדרים שהיו לי לאורך השנים אהבתי, אבל מכאן ועד להגיד שמדובר על רכב שבנוי טוב/נכון/אמין או בכלל איזשהי הגדרה חוץ מזה שמדובר ברכב עם טכנולוגיות מתקופת המקרא יש שנות אור רבות,רבות...

נ.ב דודי לגבי כל המילמולים שלך בתחילת התשובה לא הבנתי(אני יודע שזה קשה, אבל תנסה לא לכתוב עם מילים ארוכות מידי..), מה שכן אני עדיין בדעה שהם לא יודעים מה הם עושים...אבל גם לנדרובר בכל מה שקשור לדיפנדר לא יודעים מה הם עושים או עשו(או אולי הם כן יודעים ומתפוצצים מצחוק כל פעם שהם שומעים שמישהו קנה את הרכב הזה...), אם קריזלר היו יודעים לבנות מכוניות הם לא היו על סף פשיטת רגל ונזקקים לעזרת הממשלה שלהם בסכומים שהיו צריכים להמציא מילים חדשות בכדי לספור אותם...

סמל אישי של המשתמש
דודי
ג'יפאי משוגע

הודעהעל ידי דודי » 27 אוגוסט 2010, 16:10

טוב נסכם את הדיון מה היה לנו
הרבה מילמולים
אני מסכים איתך האמריקאים לא יודעים ליבנות מכוניות תעשיה ישנה לא מיקדמת וכו
אבל אני יגלה לך סוד מרצדס g cllas ניחשב לרכב ברמה גבוה אז כמות התקלות היא לא תאמין
עבדתי איתם תקופה מאוד ארוכה אז מה נישאר לנו להיתפשר
אבל אני לא מוכן שתגיד מילה רעה על הרוביקון שלי[בצחוק]
אגב מה דעתך על הנעילות של xo לעומת arb

סמל אישי של המשתמש
דודי
ג'יפאי משוגע

הודעהעל ידי דודי » 27 אוגוסט 2010, 16:16

רגע
אתה מזלזל בגייפ ואתה נוסע בדיפנדר....................
מדהים אתה חי עם טרקטור ואפילו דיי מיושן ועוד יש לך מה לומר על גייפ
יש לך אומץ או המון הומור אחי

סמל אישי של המשתמש
ארז
ג'יפאי מתקדם

הודעהעל ידי ארז » 27 אוגוסט 2010, 16:36

דודי, כמה דברים...

1 אני לא נוסע בדיפנדר, נסעתי, הרבה זמן וגם נהנתי, ותאמין לי שאי אפשר להיות בדעה יותר שלילית על דיפנדר ממה שיש לי, למרות זאת אני אוהב אותו, למה? כי אני אדיוט( כבר סיכמנו את זה, לא?)
2 היום אני נוסע על לנדקרוזר 75, אמין, בנוי נכון וחסון בצורה שלא תאמן, אני אוהב אותו? ממש לא....
3 נעילות OX מעולות, אבל אין יבואן בארץ לצערי ומנסיוני מכלולים מורכבים כמו נעילות למשל אני ממליץ לרכוש רק כאלו שיש להם יבואן מסודר בארץ, יש כאן בארץ ח'ברה עם נסיון מצויין איתם.
4 לG יש את אותה הבעיה כמו כל רכבי הפרמיום היום(אולי לקסוס יוצאי דופן) ,המלחמה על הלקוח גורמת ליצרנים לשחרר את הרכבים האלו עם טכנולוגיות שעוד לא התיצבו או הספקי מנוע ששאר המכלולים לא עומדים בזה, בדגמים הפשוטים דווקא התופעה הזו לא מופיע בכזו תדירות( לא שהיא בכלל לא קיימת, אבל בטח לא באותה תדירות כמו דגמי הפאר).
5 אני ממש לא מזלזל בJK ,אני פשוט מודע לתכונות הפחות טובות שלו כמו גם לטובות...

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 3 אורחים