נעים להכיר...

סמל אישי של המשתמש
אורלי
מנהל האתר
אני גר ב: פריגן

נעים להכיר...

הודעהעל ידי אורלי » 06 יוני 2012, 16:06

אני אוהבת לנהוג. אני נהנית מזה. זה מרגיע אותי (קצת קשה להאמין עם מצב הכבישים והתנהלות הנהגים בימינו...). אני גם אוהבת ללמוד. אני נהנית גם מזה. ואם אפשר לשלב בין שתי אהבות – מה טוב!

כילדה, גדלתי בבית שחי ונושם כלי רכב. אבא שלי עסק כל חייו ברכבים. כילד, הוא ראה את המכוניות הראשונות בארץ עולות על הכבישים המעטים שהיו. כנער, הוא פירק והרכיב מנועים וחלקי רכב שונים בבית הספר המקצועי בו למד. בצבא, היה עושה ביקורות לציי רכב ולציוד מכני כבד בבסיסים שונים בארץ. במקצועו היה מורה לנהיגה לרכבים פרטיים ולנהגי משאיות, הוא היה שמאי, הוא היה מנהל ציי רכב וציוד מכני כבד... הבנתם את הרעיון בטח.

154_0709_02_z+broken_jeeps_sideways+two_kid_mechanics.jpg

האחים שלי ואני תמיד היינו רבים מי ישב במושב שליד אבא כשיצאנו לטיולים או סתם לנסיעות בערב כדי להינות ולסגור את היום. כולנו רצינו לחוות את הנהיגה שלו מקרוב. אבא שלי היה נוהג מאוד מהר ובאותו זמן מאוד בזהירות. היה נדמה כאילו הוא קורא את מחשבותיהם של כל הנהגים מסביבו וצופה בדיוק מה הם עומדים לעשות.

בגיל 18, גם אני כמו כל החברים שלי, הוצאתי רישיון נהיגה. בניגוד לכולם, אני לא קיבלתי את הרכב מאבא שלי כדי להראות לכולם שעברתי טסט, ושאני כבר ילדה גדולה. לא! בדיוק כמו שני האחים שלי לפני, גם אצלי הרישיון היה רק סמל – סמל לכך שאני מוכנה להתחיל ללמוד נהיגה.
מה זאת אומרת?! אני אסביר...
אמנם אין מה להשוות בין לימוד הנהיגה היום לזה של פעם, ואמנם אין מה להשוות בין הנהגים של היום לנהגים של פעם, אבל בעיני המשפחה שלי – מעולם לא לימדו פה נהיגה. לימודי הנהיגה הסתכמו בהפעלת הרכב, הזזתו מקודה א' לנקודה ב' ובמקרה הטוב גם לימדו להחנות נכון.
אז, מצאתי עצמי עם רישיון להתחיל ללמוד נהיגה. רוצים לדעת מה כלל הקורס? ובכן, זה התחיל בהסבר כללי על הרכב האוטומטי של אבא (אף אחד מאיתנו לא הורשה ללמוד נהיגה על רכב אוטומטי, אלא רק על גיר רגיל. תודה אבא!). לאורך כל הקורס עם אבא הדגש העיקרי היה על המראות ברכב ועל המשתמשים האחרים בדרך (אבא שלי סירב לקרוא להם "נהגים"). השלב הראשון היה בשבתות ב- 06:00 בבוקר: נהיגה בכבישים רבי מסלולים מחוץ לעיר, נהיגה בכבישים חד-נתיביים מחוץ לעיר, נהיגה נכונה בעליות, ירידות וסיבובים, שימוש נכון בבלמים, ניצול נכון של כח המנוע. אחר כך, עברנו לשיעורי ערב – אותם מסלולים, אבל בחושך – כולל כבישים עם תאורה ובלי תאורה. לאחר מכן, עברתי שלב לאמצע השבוע – נהיגה בתוך העיר – ביום, בלילה, בעומס. השלב האחרון היה בחורף – כל סוגי המסלולים וכל מיומנויות הנהיגה ברוחות חזקות ובגשם שוטף.

בסוף, אחרי שנתיים של קורס נהיגה מקיף, קיבלתי את הרכב פעם ראשונה לבד.

השנים חלפו, ועם כל רכב שזכיתי לנהוג, תודתי והערכתי לאבא הלכו והתעצמו – אין לי בעיה של בטחון בנהיגה, בטחון על הכביש, גודל הרכב, סוג הגיר.

ואז החלה להתפתח האהבה לשטח, לג'יפים. סיפרתי לכם פעם שבהתחלה הייתי צופה מהצד, עד שלא יכולתי יותר. ואז עשיתי את מה שאני אוהבת – למדתי. קראתי על מערכות הרכב השונות, קראתי על חילוץ ממצבים שונים בשטח, לקחתי קורס עם חבר שהיה מדריך לנהגי האמרים בצבא. כל פעם שאני נוסעת בג'יפ, אני לומדת משהו חדש – מהרכב עצמו, מהשותפים שלי לטיולים ומעצמי.

178206880a0d02b700ebbf5c3c30f7f8.jpg

הנה משהו מעניין וחביב שנתקלתי בו שיכול לעניין כל מי שמבין או לא מבין בג'יפים. הדגמה של מערכות ההנעה 2x4, 4x4, פעולת נעילת הדיפרנציאל, נסיעה בכביש, בשטח, על סלעים, אובדן אחיזה במים או על קרח.

מקווה שתהנו :)
אורלי

לחץ כאן על מנת ללמוד כיצד להוסיף סרטון מיו-טיוב לתוך הודעה

סמל אישי של המשתמש
אלדד בן אבי
ג'יפאי משוגע
אני גר ב: פרדסיה

Re: נעים להכיר...

הודעהעל ידי אלדד בן אבי » 06 יוני 2012, 19:04

היי אורלי,
סיפור מאוד יפה והלוואי וכולם היו נוהגים תרתי משמע כמו אביך.
בני קיבל לא מזמן רשיון נהיגה ובהחלט אאמץ את דרכו של אביך.
כמוכן לדעתי כדאי לתרגם את הסרטון המצורף כדי שגם מי שמתקשה באנגלית יוכל להבין את הבסיס לנהיגת שטח.
יישר כח,
אלדד.

סמל אישי של המשתמש
crazyclown
מנהל האתר
אני גר ב: רמת גן
יצירת קשר:

הודעהעל ידי crazyclown » 06 יוני 2012, 22:19

אורלי ממש ריגשת אותי.
תודה ששיתפת אותנו והסרטון ממש מצויין ;)

יהודה

סמל אישי של המשתמש
tomerz
ג'יפאי משוגע
אני גר ב: רמת גן
יצירת קשר:

הודעהעל ידי tomerz » 07 יוני 2012, 08:22

אורלי גם אני עברתי את אותו קורס אצל אבא שלי
רק לי היתה תוספת קטנה ביקור בבית לוינשטיין כדי לראות מה קורה מתאונות דרכים :?
ROCK CRAWLER

סמל אישי של המשתמש
a-amirs
ג'יפאי מתקדם
אני גר ב: כפר סבא

הודעהעל ידי a-amirs » 07 יוני 2012, 10:25

אורלי שלום רב
קשה שלא להזדהות עם הסיפור האישי שלך והתפתחות אהבתך לנושא בהשראתו והכוונתו של אביך.
אין ספק שלו כך היו מחנכים את "משתמשי הדרך" אולי היו לנו יותר "נהגים" והרבה פחות תאונות.
ברשותך, מרשה אני לעצמי ללמוד מדרכו של אביך ולכוון את דור ההמשך בהתאם.
תודה, ויום טוב
עמיר

סמל אישי של המשתמש
דנינו
ג'יפאי משוגע
אני גר ב: חולון

הודעהעל ידי דנינו » 08 יוני 2012, 23:06

ואז החלה להתפתח האהבה לשטח, לג'יפים. סיפרתי לכם פעם שבהתחלה הייתי צופה מהצד, עד שלא יכולתי יותר. ואז עשיתי את מה שאני אוהבת – למדתי. קראתי על מערכות הרכב השונות, קראתי על חילוץ ממצבים שונים בשטח, לקחתי קורס עם חבר שהיה מדריך לנהגי האמרים בצבא. כל פעם שאני נוסעת בג'יפ, אני לומדת משהו חדש – מהרכב עצמו, מהשותפים שלי לטיולים ומעצמי.

מרגש מאוד וכנראה שהגיע הזמן ל--רוביקון JK בשביל להנות בטיולים טוב יותר

סמל אישי של המשתמש
אורלי
מנהל האתר
אני גר ב: פריגן

הודעהעל ידי אורלי » 13 יוני 2012, 11:40

חברים,
אני שמחה על התגובות ותודה לכם על הפירגונים.
אתם ודאי מבינים, שכמוכם, גם אני חושבת שוב יעשה כל בעל רישיון נהיגה בישראל אם ילמד לנהוג באמת - וזה בדיוק מה שאנו צריכים להנחיל לילדינו... בבוא היום - אצלי יש עוד זמן...

דנינו, כשאתה אומר "מרגש מאוד וכנראה שהגיע הזמן ל--רוביקון JK בשביל להנות בטיולים טוב יותר"
אתה מתכוון למשהו כזה?

Photo5.jpg

סמל אישי של המשתמש
דנינו
ג'יפאי משוגע

הודעהעל ידי דנינו » 13 יוני 2012, 20:36

אורלי כתב:חברים,
אני שמחה על התגובות ותודה לכם על הפירגונים.
אתם ודאי מבינים, שכמוכם, גם אני חושבת שוב יעשה כל בעל רישיון נהיגה בישראל אם ילמד לנהוג באמת - וזה בדיוק מה שאנו צריכים להנחיל לילדינו... בבוא היום - אצלי יש עוד זמן...

דנינו, כשאתה אומר "מרגש מאוד וכנראה שהגיע הזמן ל--רוביקון JK בשביל להנות בטיולים טוב יותר"
אתה מתכוון למשהו כזה?

הקובץ המצורף Photo5.jpg לא זמין יותר.

שלום לך מלכת החן
כשאני אומר רוביקון אז הכוונה היא לזה
קבצים מצורפים
428756_290578627681534_100001881969465_764902_142901662_n.jpg

סמל אישי של המשתמש
דנינו
ג'יפאי משוגע

הודעהעל ידי דנינו » 13 יוני 2012, 22:38