אם אתם משתמשים ב על הכננת שלכם, יש כמה דברים שצריך לעשות כדי להבטיח את בטיחות, פונקציונליות, ואת תוחלת החיים של החבל. האויב מספר אחד של חבל סינתטי הוא שחיקה, כלומר דברים שמשפשפים את הסיבים וגורמים להיחלשות של החבל.

הראשון והברור ביותר הוא שפשוף שנוצר מחיכוך עם סלעים בשטח בזמן שימוש בכננת. רובנו יודעים לשים שמיכה או שרוול על החבל כדי להגן עליו מכל מגע ישיר עם השטח בעת משיכתו, אבל החבלים שלנו לעתים קרובות אוהבים לאסוף לכלוך ופסולת בעת השימוש. חלקיקים קטנים יכולים לגרום שחיקה בתוך החבל. העצה שלנו, להשרות את החבל במים נקיים מעת לעת, או במיוחד לאחר פעילות מאומצת.

בתמונה משמאל: חבל סינתטי חדש. באמצע: חבל סינתטי משומש במצב טוב. ניתן להבחין בסיבים שמתחילים להתפורר. מימין: חבל סינתטי בלוי ולא ניתן לשימוש. מצב זה עלול לסכן חיים.

דברים נוספים שגורמים שחיקה במהלך הם דריכה על חבל הכננת. כדאי לגלגל את הכבל בחזרה לכננת בצורה מבוקרת ואיטית, ולוודא שאין משהו שעלול לפגוע בכבל בדרך.

כאשר אתם רוכשים כננת או מתקינים כבל חדש, ודאו כי הכבל יושב בצורה מהודקת על הכננת. דבר זה מבטיח שחבל לא יהיה רופף על התוף, אשר יכול לגרום להיחלשות ושחיקה של הכבל.

בתמונה: עגינה נכונה של הכננת לעץ.

בתמונה: כבל סינתטי מהודק בצורה תקינה בתוך בית הכננת.

לבסוף, לא לשכוח את הוו (קרס). כוונון תקין פירושו לאבטח את הוו של הכננת לנקודה על הפגוש.

אנחנו בהחלט יכולים להיכנס הרבה יותר על השימוש בכננת, כגון חבלול ובטיחות במאמרים, אבל הכל מסתכם באיך לשמור על כל דבר בבטחה, וחבל/כבל חזק, הוא חלק גדול מזה.

בתמונה: כאשר משתמשים במכפיל כח, יש לבדוק שהחבל לא מצליב או משפשף משהו.

בתמונה: צלקות ושריטות על רולר הכננת. מצב זה בסדר עבור שימוש עם כבל פלדה, אבל לא עם חבל סינתטי – יגרום שחיקה.

בתמונה: עיגון נכון של הוו לפגוש הג׳יפ. השארת הוו לא מעוגן יגרום לחיכוך החבל בזמן נסיעה ושחיקה מואצת.