צמיג ה- הוא צמיג בוץ/שטח במשך שנים רבות, אז זה היה ​​טבעי שיקבל כמה עדכונים מודרניים, במבחן בדקנו מה חדש בדגם II MT-764.

מבחינה חזותית, ה- Buckshot Mudder השני חולק את מתקונות העיצוב המקוריות, אבל בעזרת דופן צד אגרסיבית יותר ותכונות אחרות הופכות אותו לצמיג אחר לגמרי ואגרסיבי למראה. ה- Buckshot Mudder II תוכנן במיוחד עבור תנאי שטח בוצי וסלעי, החתכים הקטנים בתוך קוביות הצמיג תוכננו עבור יכולת ניקיון עצמי.

ה- Maxxis Buckshot Mudder II זמין ב 22 גדלים שונים עד 37 אינץ׳ ועבור ג׳אנטים עד קוטר של 20 אינץ'. אנחנו בדקנו את הצמיג במידה 31×10.50R15  על ג׳אנט 5×8 אלומיניום ללא משקולות איזון. מצאנו כי הנסיעה במהירות מתחת ל-110 קמ"ש הייתה טובה וחלקה, אבל במהירויות גבוהות יותר חלו ויברציות לא נעימות ורעידות בהיגוי. אם אתם מתכננים לנסוע בכביש מהיר באופן קבוע, כדאי מאוד לבצע איזון גלגלים כראוי כדי לקבל חוויה טובה יותר.

הג׳יפ שלנו היה מצויד במקור עם צמיגים בגודל 31״, ולחץ אוויר האוויר המומלץ היה 26 psi (קדימה) ו 29 psi (אחורה), דבר שעבד היטב עם הצמיגים חדשים באותה המידה. אחרי 11,000 קילומטרים, ה- Maxxis Buckshot Mudder II שלנו עברו רוטציה, והצלחנו להוציא מהם כ-45,000 קילומטרים מהם. רעש הכביש עולה בקנה אחד עם מה שהייתם מצפים מצמיג שטח טיפוסי. עם זאת, היינו בוחרים צמיג אחר לשימוש קבוע בחורף – הצמיג הזה מחליק יותר.

בשטח, הורדנו אוויר לכ- 12 psi עבור שטח טכני וטיפוסים, ול- 15 psi עבור נהיגת שבילים מהירה.ה- II עשו עבודה מצויינת במגוון תנאי השטח. הקוביות הרחבות והפתוחות עשו עבודה יפה בבוץ, שבילים, ובסלעים. במצב אחד מצאנו עצמנו תקועים בדיונה, פשוט הורדנו את לחץ האוויר בצמיגים עד 10 psi ונסענו ישר החוצה ללא את חפירה וללא בעיות מיוחדות. בנוסף, לא חתחנו צמיגים או חווינו פנצ׳ר בצמיג.

בסך הכל, ה- Maxxis Buckshot Mudder II הוא צמיג שטח מצויין עבור אלה המעוניינים להיכנס לבוץ/ שבילים/ סלעים, אך עדיין לנסוע בכביש ביום יום. כדי לשמור על הצמיגים האלה, כמו בכל צמיג ברכב שטח, כדאי לבצע רוטציה ואיזון גלגלים, כך ניתן להגיע לאלפי קילומטרים בלי שום בעיות.