ג'יפ רנגלר החל דרכו על שולחן השרטוט עוד בראשית שנות השמונים, עת מכירות הגי'פ המיתולוגי CJ-7 היו בירידה מתמדת מזה כמה שנים – אם בגלל עידון הטעם של קהל היעד שהחל לדרוש גם קצת איכות חיים בתא הנהג או משום הרושם שריחף מעל ה-CJ כרכב שאינו בטיחותי ומתהפך בנקל.

בכל אופן התקבלה החלטה בחברת "אמריקן מוטורס", בעלת המותג ג'יפ באותם ימים, לתכנן רכב חדש לחלוטין שיירש את ה-CJ האגדי שיוצר ברציפות מסוף שנות הארבעים. כך למעשה ניתן האות להולדת ה-YJ – רחב יותר, נמוך יותר, בטיחותי יותר ועם חבילות אבזור ופינוק שלא היו מוכרות לקהל הג'יפאים עד כה.

רצה הגורל ואת הקופון על התכנון גזרה "קרייזלר" שרכשה את "אמריקן מוטורס" ובה גם את חטיבת ג'יפ.

לאחר צעדי שיווק מתוחכמים שכללו בין השאר פרסום שהמותג ג'יפ סיים את דרכו ולא ייוצר עוד, השיקה החברה בשנת 87' את הרנגלר שהפך ללהיט מכירות כמעט בין לילה ועד היום מחזיק בתואר הדגם הנמכר ביותר של ג'יפ.

אך עם ההצלחה הגיעה הביקורת של שועלי שטח ותיקים ו-"CJאיסטים" בדם ואמרות כמו "לג'יפ אמיתי יש פנסים עגולים" החלו להישמע. השוק היה בשוק ולא ידע איך לקבל את העולל החדש, אך במהרה יצרני השיפורים הגיבו והרנגלר תפס מקום של כבוד בשטח.

ה-YJ נמכר במגוון חבילות גימור ושיפור ביניהן הסהרה, הלראדו, הרנגייד והריו-גראנד, שההבדלים בניהן היו במיזוג, בתיבת הילוכים אוטומאטית, בסרן אחורי מחוזק, וכמובן בהמון צבע, ריפוד וניקלים.

משום היכולת להשתנות והיצע השיפורים האין סופי, הרנגלר היווה מן מכנה משותף רחב בין נערי חוף שזופים בדרך לעוד יום של גלישה לאדומי צוואר זוחלי סלעים בולסי סטייקים ושותי "באאד"בליטרים.

עם הזמן, שווק הרנגלר עם מספר סוגי מכלולים מכאניים שונים – נסקור אותם בקצרה:
מנועים – מ-87' עד 90' המנועים הטובים, המוכרים והמיושנים להחריד של AMC בנפח של 4.3 ליטר (258) עם 6 צילינדרים ו 2.5 ליטר (151) בעל 4 ציל'.
משנת 91' עד 95' המנוע האלמותי של "קרייזלר" שנחשב לאחד המנועים הטובים בעולם L4.0 ליטר 6 צילינדרים (242) או 2.5L שניהם בעלי הזרקה רב נקודתית.

תיבות העברה ידניות – הגיר הידוע לשמצה תוצרת פיז'ו BA10-5 עד 89' AX-5& AX15ששודכו למנועי 4ציל' ו-6ציל' בהתאמה

תיבות העברה אוטומאטיות – TF 904 2.5L TF999 4.0l

סרנים – DANA 35 DANA 30

טרנספרים – NP207 עד 88' ואז NP231

ג'יפ רנגלר YJ יוצר משנת 1987 עד 1995.

בברכה,
ניר צפר