יש תכונות רבות המבדילות ג'יפ רנגלר מאחרים – הגריל עם שבעה הפסים, הפנסים העגולים, הגוף והצמיגים מכוסי הבוץ – אבל זה מה שבפנים שדוחק את גבולות ההיגיון בנושאי דיוק, יכולת תמרון, גרירה, פינוי הקרקע, צליחת מעברי מים וכולי.
הנה סקירה קצרה של התכונות הסטנדרטיות והזמינות של ג'יפ ששומרות על המוניטין גם בדגמי רנגלר 2012 – אותנטי, טהור, ונאמן  לנשמה האמיתית שלו בשטח.
נעילות דיפרנציאל מבית Tru-Lokנעילות דיפרנציאל אלקטרוניות מלפנים ומאחור מאזנות בין הגלגלים הימניים והשמאליים כך שהרנגלר יכול לשמור על כח ועל אחיזה בכל מצב – כך שגם אם אחד הגלגלים איבד אחיזה, הגלגל המקביל יכול להמשיך בתנועה. נעילה אלקטרונית מלפנים ומאחור לאיזון ולשמירה על התנהלות תקינה של מערכות היציבות והאחיזה של הרכב. בלחיצת כפתור ניתן להפעיל את הנעילה האחורית בלבד או את שתיהן גם יחד.
ניתוק מוט מייצב קדמי: מערכת המאפשרת ניתוק מוט המייצב בנסיעה בשטח שאינה עולה על 25 קמ"ש בהילוך כוח (4×4 LOW) דבר המאפשר למערכת המתלים ברכב להימתח ולתפקד בכ- 25 אחוזים יותר ממצבה הסטנדרטי עם מוט מייצב נעול.

מתלים Heavy-Duty: הסרנים קשיחים והזרועות, קפיצי סליל, מוטות מייצבים, מערכת היגוי קדמית, ובולמי זעזועים מתכווננים – כולם קשיחים בנסיעה איטית וגמישים ורגועים יותר במהירויות גבוהות.

 

אופציה לתיבת העברה של חברת Rock-Trac:  עם יחסי העברה של 4:1 יכול הרנגלר לזחול קדימה במהירות נמוכה, יכולת השליטה מוגברת ומומנט מוגבר.  בנוסף, מערכת Command-Trac NV241 GII מציגה תיבת העברה חלקה ושקטה.

DANA 44 Heavy-Duty: עמידות ודיוק הם תוצאה של חלקים נוקשים, מיסבים גדולים, והרכבות שונות מעל הפיניון המרכזי. ההרכבות הללו מסייעות בהפחתת זוויות החיבורים של גלי הינע כך שהפעולה חלקה ושקטה ומרווח הגחון גדל.

 

ווים ופלטות מיגון: כל רנגלר מצ'ופר במגיני גחון להגנה על החלקים החשובים שבתחתית הרכב, כולל מיכל הדלק ותיבת ההעברה. כמובן, ישנם גם ווי גרירה לעת הצורך כדי לעזור לג'יפאי אחר שתקוע במצב ביש.