מה אומר לכם השם "נאיאס" (NAIAS)? לא, זהו לא שמה של הנסיכה מתרבות קדומה, אלא שמה המקורי של אחת מתערוכות הרכב הגדולות והנחשבות בעולם.

תערוכת הרכב הראשונה בעולם נערכה בדטרויט בשנת 1907 בפארק ריברסייד. מאז, התערוכה נערכה בעיקביות כל שנה, למעט בין השנים 1952-1943. משנת 1965 נערכה התערוכה במרכז קובו בכל שנה – שם היא משתרעת על שטח של כ- 90 מ"ר. בשנת 1989, תערוכת הרכב בדטרויט קיבלה שם רשמי "תערוכת הרכב הבינלאומית של צפון אמריקה" (North American International Auto Show). זוהי תערוכה חשובה ביותר בעיקר משום שבאיזור בו היא נערכת ממוקמים המשרדים הראשיים של שלוש יצרניות הרכב האמריקאיות הגדולות – קרייזלר, פורד וג'נרל מוטורס.

 

התערוכה תמיד מתחילה בכמה ימים המיועדים לתקשורת, ימים המיועדים לתעשייה ואירוע צדקה. באירוע הצדקה מתרימים כסף לקרנות צדקה מקומיות עבור ילדים. בשנים 2004 ו-2005 הגיעו לאירוע הצדקה 17,500 איש במחיר של 400$ לכרטיס – נתרמו 7,000,000$! למעשה, שנת 2006 הייתה השנה השישית ברציפות שבאירוע ההתרמה אספו יותר משישה מליון דולר.

 

גם השנה הגיעו לתחרות קרוב ל- 800,000 מבקרים וההכנסות לכלכלה המקומית נמדדות בכ- 500 מיליון דולר.

 

תערוכת NAIAS הינה אחת מכמה תערוכות אמריקאיות בודדות שזכו להכרה רשמית של הארגון העולמי של יצרני מכוניות.

 

גם השנה נהנו המבקרים מחשיפות ראשוניות למכוניות קונספט ייחודיות וחדשניות – חלקן ברוח השמירה על הסביבה, חלקן ברוח סמל הסטטוס הנצחי וחלקן כמובן בסימן תחביב, משפחה, ספורטיביות וכדומה.

 

וכמובן שבתערוכה שכזאת, אי אפשר בלי המותג האמריקאי האולטימטיבי, אז הנה כמה מתוקות שדיגמנו השנה בתערוכה וחביבות עלינו במיוחד.