ג'יפ רנגלר JK מצויד במערכת מתלים מסוג Quadra-Link (חמש זרועות לסרן). המערכת כוללת 4 זרועות אורכיות (Control Arms) וזרוע רוחבית אחת – מוט פנהרד (Track Bar). מערכת ייחודית זו הופכת את דגמי רנגלר TJ ו- JK לפופולאריים ביותר בשל העובדה שהיא מאפשרת שינויים אינסופיים בקלות וביעילות מדהימה.. מערכת זו הוצגה לראשונה בשנת 1997 בעת שחברת JEEP הציגה את דגם TJ. ה- TJ היה מהפיכה של ממש בכל הקשור למערכות מתלים והוא כלל לראשונה קפיצים ספירליים מקדימה ומאחורה (על 2 סרנים חיים). בדגם זה נטשה חברת JEEP את קפיצי העלים שאפיינו דורות קודמים. עיצוב חדש זה מאפשר נוחות נסיעה גבוהה יותר ויכולת כיוון והתאמה פשוטה וקלה הרבה יותר.

ה- JK החדש הנו רכב יעיל ביותר ועם שינויים מעטים ניתן להפכו לטוב ויעיל הרבה יותר. בשל העיצוב החדש של מערכת המתלים אין צורך בשינויים משמעותיים כדי שה- JK יקלוט צמיגים גדולים במידה של 33 ו- 35" ואף 37". בעצם, הגבהה של 3.5-4" תספיק בהחלט לצמיגים במידה 35" ללא כל בעיות (זאת בשונה מדגם TJ שכדי לקלוט צמיגים במידה שכזו צריך הגבהה גדולה הרבה יותר). הגבהה שכזו עדיין שומרת על מרכז כובד נמוך יחסית, מה שהופך את הנסיעה ברכב לבטוחה יחסית. ללא ספק, מערכת המתלים החדשה של ה- JK הנה מהטובות שראינו ברכבי השטח שיוצרו עד כה על-ידי חברת JEEP. אולם, לא הכל מושלם.

הגבהת הרכב גורמת לשינויים רבים במערכות ההיגוי, ההנעה והבטיחות של הרכב. ההגבהה תגרום לתזוזת סרנים ולשינויים בזווית קדם האופן (Caster) של הסרן הקדמי ולזווית הפיניון (Pinion) של הסרן האחורי (הזווית של גל ההינע ביחס לפיניון). כמו-כן, צפויות בעיות גם בגלי ההינע המקוריים שאינם בנויים להגבהות משמעותיות, במערכות הבטיחות (ESP ו- ABS) ובמרכיבים נוספים. חשוב עד מאוד לתקן שינויים אלה על-מנת לאפשר פעולה תקינה של כלל מערכות הרכב. לצערנו, הזרועות המקוריות של הרכב אינן ניתנות לכיוון. לכן, מי שחפץ בהגבהה משמעותית (3-4") ומעוניין לשמור על איכות נסיעה קרובה ככל האפשר לרכב שיצא מהמפעל, יצטרך להחליף את הזרועות המקוריות בזרועות שניתן לשנות את אורכן.

אין מנוס מפעולה זו למי שמעוניין שרכבו ייסע באופן נעים ובטוח ושכל מערכותיו יתפקדו כהלכה (במיוחד בדגם הקצר 2 דלתות). נתקלתי בבעלי JK שאמרו לי שאין בכך צורך שהרי הם הגביהו את רכבם ב- 3" ולא נתקלו בבעיות. לדעתי הם טועים ולא מודעים לאיכות הנסיעה שנפגעה. עליהם לנסוע ברכב שעבר שינויים אלה כדי להבין מה ההבדל, בעיקר בעלי דגם קצר 2 דלתות. עליהם להבין שמדובר בפיזיקה ובעובדה שההגבהה שבוצעה ברכב שינתה רבים ממאפייניו. לכן, אם רוצים לשמור על איכות הנסיעה המקורית של הרכב (שהיא גבוהה יחסית לרכב שכזה) יש צורך בשינויים אלה. יקר אבל שווה כל דולר. הנה דוגמא איך אסור לעשות זאת. הגבהה של 6" עם זרועות מקוריות. מעבר לעובדה שהרכב נראה מגוחך, זו ממש לא חוויה לנסוע בו ואף הייתי אומר שזו סכנת חיים לנסוע בו.

בשוק קיימים קיטים רבים להגבהת ה- JK. חלקם זולים ופשוטים וכוללים רק קפיצים ובולמים וחלקם יקרים ומורכבים וכוללים גם זרועות מתכוונות וחלקים רבים נוספים על-מנת לתקן את הדרוש תיקון. הקיטים מחולקים לשני סוגים עיקריים:

1. קיט זרועות קצרות (Short Arm).

2. קיט זרועות ארוכות (Long Arm).

קיט זרועות קצרות (Short Arm) הקיט משתמש בנקודות החיבור המקוריות בשלדה, הוא פשוט להרכבה ואין צורך בשינויים מיוחדים. הוא מתאים להגבהה של עד 3-4" בלבד. הזרועות ניתנות להארכה ועל-ידי כך ניתן לשחזר את המאפיינים המקוריים של מערכות ההיגוי וההנעה של הרכב. יתרון נוסף הנו שהזרועות בדרך כלל מצוידות בחיבורים מיוחדים בעלי יכולת תנועה לצדדים – דבר שמגדיל עד מאוד את גמישות הרכב ומהלך המתלים.

החיסרון של קיט זה בא לידי ביטוי באיכות נסיעה פחותה ביחס לקיט זרועות ארוכות. זאת מכיוון שלאחר ההגבהה הזווית של הזרועות גדלה ביחס לזווית המקורית והרכב הופך לנוקשה ולרגיש יותר לתחלואי הדרך. למרות זאת, שימוש בקיט שכזה מהווה פתרון מקצועי שישפר עד מאוד את איכות הנסיעה והביצועים ביחס לקיט שאינו כולל זרועות שכאלה. זווית הזרוע לפני ההגבהה

זווית הזרוע לאחר ההגבהה

קיט זרועות ארוכות (Long Arm) הקיט משתמש בנקודות חיבור חדשות בשלדה. התקנתו דורשת שינויים מיוחדים והעיקרי שבהם הנו הסרת נקודות החיבור המקוריות של הזרועות מהשלדה ויצירת נקודות חיבור חדשות כדי לקלוט זרועות ארוכות יותר. מדובר בעבודה ארוכה, מורכבת ומקצועית שנעשית על-ידי בעלי מקצוע מנוסים בלבד. הקיט מתאים בעיקר להגבהה של מעל 4" אך ניתן להתקינו גם להגבהה של 3-3.5". קיט Long Arm 5" של חברת FABTECH

מעבר לעובדה שהקיט מאפשר לשחזר את המאפיינים המקוריים של מערכות ההיגוי וההנעה של הרכב, הוא מאפשר מהלך מתלה גדול יותר ונוחות נסיעה טובה יותר, בכל תוואי דרך. זאת בשל העובדה שהזווית של הזרועות כמעט ולא גדלה ביחס לזווית המקורית ולכן הרכב לא הופך לנוקשה ולרגיש יותר לתחלואי הדרך. זווית הזרוע לפני ההגבהה

זווית הזרוע לאחר ההגבהה

קיט Long Arm 4.5" של חברת RUBICON EXPRESS

שימו לב שבקיט זה הזרוע העליונה הקצרה אינה מחוברת כלל לשלדה אלא לזרוע הארוכה. הדבר נועד לכיוון זווית קדם האופן (Caster) של הסרן הקדמי ולכיוון זווית הפיניון (Pinion) של הסרן האחורי דהיינו, ממבנה של 4 זרועות אורכיות שמחוברות לשלדה עוברים למבנה של 2 זרועות אורכיות בלבד. קיט Long Arm 3" של חברת FULL TRACTION בוצעה הגבהה של 3" אך הזווית של הזרועות כמעט ולא השתנתה.

קיט Long Arm 4" של חברת RANCHO קיט זה משתמש בהתקן מיוחד לביטול מוט פנהרד אחורי.

קיט Long Arm 4" של חברת RANCHO

שימו לב שבקיט זה הזרוע העליונה הקצרה אינה מחוברת כלל לשלדה אלא לזרוע הארוכה. הדבר נועד לכיוון זווית קדם האופן (Caster) של הסרן הקדמי ולזווית הפיניון (Pinion) של הסרן האחורי דהיינו, ממבנה של 4 זרועות אורכיות שמחוברות לשלדה עוברים למבנה של 2 זרועות אורכיות בלבד.

צביקה