יש הרבה אנשים בעולם שיכולים לומר שעשו את המיליון הראשון שלהם בגיל צעיר מאוד, אך כמה כאלה אתם מכירים שיכולים לומר שעשו מיליון לאחר שנה וחצי בלבד?

 

ובכן, 18 חודשים בלבד לאחר שהחלה קבוצת קרייזלר לייצר את מנוע ה- Pentastar V6 שלה בפס הייצור במפעל המנועים שלה שבטרנטון מישיגן הגיעה החברה לאבן הדרך החשובה הראשונה שלה עם ייצור היחידה המיליון של מנוע זה. זהו מנוע שנועד להחליף את מנועי V6 של קבוצת קרייזלר – החל מ-2.7 ליטר ועד 4.0 ליטר (סה"כ שישה סוגי מנועים).

המנוע הותאם לתיבת ההעברה האוטומטית החדשה שקרייזלר מציעה עם שמונה הילוכים. בהשוואה לקודמיו, זהו מנוע שהוא לא רק חזק יותר ויותר חסכוני בדלק, אלא שהוא גם פשוט יותר להרכבה וייצור – דבר שמקל על ייצור הכמויות הגדולות. קל ופשוט להרכיב את המנוע משום שהמהנדסים מצאו דרך לצמצם את מספר המרכיבים שלו מ- 189 חלקים ל- 32 בלבד.

 

 

את המנוע הזה שעשוי כולו אלומיניום השיקו לראשונה במודל 2010 של הגרנד-צ'רוקי ומאז השתכן המנוע גם תחת המכסים של קרייזלר 200 ו-300, רכבי דודג' אוונג'ר (Dodge Avenger), צ'לנג'ר (Challenger), צ'רג'ר (Charger), דורנגו (Durango), ג'רני (Journey) וקרוואן (Caravan) – מסתבר שכולם רוצים להידמות לדבר האמיתי – JEEP! לאחרונה, הגיע מנוע ה- Pentastar V6 לנחלה גם אצל הרנגלר 2012.

 

 

בחברה מתרגשים וגאים עד מאוד כמובן שהרי לייצר מיליון ממשהו זה הישג, אך לעשות זאת בשנה וחצי זה פשוט דבר מופלא – זוהי עדות מובהקת ליכולות ולמוטיבציה של עובדי החברה.