אנו אוהבים ג'יפים יותר מכל רכב שהיה ושיהיה לנו אי פעם. גם אם הוא לא מושלם ואולי יש טובים ממנו (על הנייר), בעיני רובנו לא היה ולא יהיה כמו ג'יפ, לעולם. סביר להניח שמי שטעם ג'יפ יקשה עליו עד מאוד להחליפו באחר, אם בכלל.

אחד המוצלחים ביותר למשפחה מהוללת זו הנו ג'יפ Cherokee מדגם XJ. ה- XJ הנו SUV קומפקטי בעל שלדה אחודה (Monocoque) שיוצר בין השנים 1984-2001. ה- XJ היווה את שלב הביניים לקראת בנייתם של רכבי SUV מודרניים המוכרים לנו כיום. ל- XJ שני סרנים חיים, מתלה אחורי מסוג קפיצי עלים ומתלה קדמי מסוג קפיצים ספירליים במבנה Quadra-Link (חמש זרועות לסרן).

ה- XJ יוצר עם מנועים שונים בנפחים 2.5-4 ליטר, בנזין או דיזל.

מתלה קדמי מסוג Quadra-Link – כמו לרנגלר המוכר והאהוב

מתלה אחורי מסוג קפיצי עלים – פחות נוח אבל לא רע בכלל

ה- XJ הנו דגם פופולארי ואהוב ביותר ומכירותיו הרבות גרמו לעוסקים בענף להבין שרכב בסגנון זה יכול להחליף רכבים משפחתיים רגילים. הפלטפורמה שלו שימשה גם כבסיס לדגם MJ (טנדר Comanche).
ה- XJ תואר במגזיני הרכב המובילים כאחד מ- 20 הרכבים הטובים ביותר שיוצרו אי פעם ואף זכה לכינוי ה- SUV הטוב בכל הזמנים. זהו העיצוב הקלאסי אליו שואפים כל היצרנים.
בעיני רבים, ה- XJ נחשב לאחד מדגמי ה- Jeep הטובים ביותר והוא מהווה פלטפורמה מעולה לשיפורים רבים שהופכים אותו למפלצת שטח של ממש.

דור ראשון (1984-1996) ה- XJ הוצג לראשונה בשנת 1984 והיה לג'יפ הראשון במבנה מרכב אחוד עם שילדת סולם בשונה ממבנה מרכב נפרד על שילדת סולם (כמו דגם רנגלר). במשך השנים יוצרו 2 גרסאות של 2 ו- 4 דלתות אך עם אותו מרחק סרנים. לגרסת 2 דלתות היו דלתות וחלונות ארוכים יותר. וריאציה נוספת יוצרה בין השנים 1984-1990 וכונתה ג'יפ וואגוניר שכללה בעיקר שינויי עיצוב אך לא מעבר לכך. גרסא זו היתה הראשונה להימכר באירופה בשנת 1992. הדגמים הראשונים שנמכרו צוידו במנוע בנפח 4 ליטר בעל 6 צילינדרים. גרסת הדיזל בנפח 2.5 ליטר הגיעה לאירופה רק בשנת 1995.

ג'יפ וואגוניר

בשנת 1985 נוספה גרסא עם הנעה אחורית בלבד כדי לספק לקוחות שלא היו זקוקים להנעה כפולה וגם לא היו מוכנים לשלם על כך.

גרסת לימיטד

בשנת 1993 החליטה קרייזלר להחליף את ה- XJ בדגם חדיש וגדול יותר, ה- Grand Cherokee מדגם ZJ. אולם, הפופולאריות הגבוהה של ה- XJ גרמה לראשי קרייזלר לחשוב פעמיים על צעד זה. ה- XJ נותר מבוקש ביותר בקרב ג'יפאים רבים בשל יכולת השטח הגבוהה שלו בתצורתו הבסיסית, מה שלא היה קיים ב- ZJ. בשל כך, נמשך ייצורו מספר שנים נוספות.

דגם SPORT

דור שני (1997-2001) לאחר 13 שנות ייצור קיבל ה- XJ בשנת 1997 עדכון פנימי וחיצוני כאחד. עיקר הדגש הושם על העיצוב הפנימי, הפחתת הרעשים ושיפור איכות הנסיעה. אולם, הנהלה חדשה בקרייזלר בראשותו של Wolfgang Bernhard שהגיע מקונצרן מרצדס-בנץ החליטה כצעד ראשון "להרוג" את ה- XJ. ואכן, בשנת 2002 הוחלף ה- XJ בדגם חדש לחלוטין המכונה Liberty מדגם KJ, למרות שהוא מכונה Cherokee בשווקים רבים. כך חלפה לה תהילת עולם על אחד מרכבי השטח הטובים והיפים ביותר שיוצרו אי פעם. כאמור, ה- XJ מהווה פלטפורמה מעולה לשיפורים רבים וניתן להפכו למפלצת שטח של ממש. התמונות הבאות מדגימות זאת היטב.

מרשים ביותר – טוחן סלעים מקצועי

בוץ, בוץ, בוץ

מהלך מתלה קדמי מרשים ביותר

משתתף בבאחה – דגם 2 דלתות

Easter Jeep Safari

מעלה Escalator – Easter Jeep Safari

צביקה