מואב, בהתאם לקונוטציות התנ"כיות שבודאי עולות בראשכם, מוקפת הרים אדומים. כיום, מואב ידועה כאחת האטרקציות המובילות בעולם לג'יפאים "אם לא ה-" עם מגוון המסלולים הרב שבסביבתה ברמות שונות של עבירות ונוף שאין כדוגמתו! אם לדייק ולומר את האמת, לא רק ג'יפאים נמשכים למואב – גם טיילים האוהבים לצעוד או לרכב על אופניים ועוד…

בשנת 1967, לשכת המסחר במואב שבמדינת יוטה בארה"ב הפיקה ארוע כדי לקדם את התנועה באיזור. בהתחלה היה מדובר בהזמנה למסע שטח למסלול אחד בלבד – Behind the Rocks Trail (מסלול ששמו "מאחורי הסלעים"). ויראו כי טוב ושנה לאחר מכן חנכו מסלול נוסף – Moab Rim (רכס מואב). כך היה במשך 15 שנה – אירוע של יומיים (הרשמה בשבת ויציאה לשטח בראשון).

 

יום בהיר אחד קמו ברשות הקרקעות (מעין מקבילה לרשות הטבע והגנים או קק"ל אצלנו) והבהירו כי החגיגה לא יכולה להימשך כך – יש לקחת אחריות על הטבע, על האנשים וכו'. לשכת המסחר חוייבה בהנפקת אישורים וביטוחים לקיום האירוע. לשכת המסחר של מואב הבינה שאין בידה התקציבים המתאימים ופתחה את מימון הפסטיבל למועדונים ועסקים מקומיים. מי שהרים את הכפפה היה מועדון הג'יפים הגדול שם – Red Rock 4 Wheelers. המועדון נכנס לתמונה בשנות ה-80' ומאז צמח האירוע מסופ"ש של כיף לפסטיבל שטח האורך תשעה ימים.

בעיני האמריקאים ג'יפ אמיתי יש רק אחד – מותג Jeep וכך קרה שכל הפסטיבל נסוב סביב המותג עצמו. יצרני שיפורים, תוספות ושדרוגים באים להציג את מיטב הסחורה שלהם, יזמים וממציאים באים להציג פתרונות לבעיות שעולות לאורך זמן, אנשי טלוויזיה כדוגמת ריק ראסל האגדי מציגים את סרטי המסלולים שלהם. אמנם האירוע אינו מיועד אך ורק לבעלי JEEP, אבל בהחלט מקדש את המותג.

מועדון הג'יפים שמארגן את האירוע הגדול הזה מארגן גם קבוצות טיולים מודרכים למסלולים במואב ובסביבתה. כל הקבוצות יוצאות מנקודת מפגש מאורגנת במואב וחוזרות אליה בסוף היום. כל מי שנרשם למסלולים וכל מי שבוחר לטייל באופן עצמאי מתחייב מעצם היותו טייל לשמור על החוקים ועל כללי הנהיגה, הנקיון והנימוס הבסיסי. חל איסור חמור על נהיגה ברכב שאינו תקין לחלוטין – נהיגה שכזו מסכנת חיים גם מטבע המסלולים ואופיים וגם מעצם העובדה שכשיש תקלה, איננו יודעים מה יכול לקרות ומה עלול להשתבש. במידה ואחד מסיירי החוק המבקרים ומפקחים על המסלולים תופס רכב שאינו תקין לחלוטין, הנהג נאסר!

 

אז אם אתם מתכננים לנסוע – הקפידו להישמע לחוקים וסעו בזהירות!

 

בעוד פחות מחודש יתחילו חגיגות האירוע ה- 46 של MOAB Easter JEEP Safari וההכנות בעיצומן – בקבוצת קרייזלר העולמית כבר שוקדים אנשי JEEP על תכנון מתחם התצוגה שלהם, על רכבי הקונספט שיוצגו ועל המסלולים שיוציאו.

השנה לראשונה תשתתף האירוע החגיגי גם קבוצה מאורגנת של בעלי JEEP מישראל – מועדון הרנגלר מוציא קבוצה של 22 חברים למסע הייחודי והמהנה הזה שישלב בתוכו הנאה טהורה מג'יפאות ובילויים (לא כל כך טהורים) בלאס וגאס האגדית. מסלולים? יהיו! תערוכה? תהיה! קניות? בטוח! ריגוש? ללא ספק! מה עוד אפשר לבקש?! והכן, אתם יכולים להתחיל לבקש יפה להירשם לקבוצה שתצא בשנה הבאה…….