על נעילות דיפרנציאל אוטומטיות, נשלטות ומה שביניהן (לרוב יהיה זה נהג שבטוח ששלו הכי טוב).

תחילה, יש להסיר מהשולחן סוגייה קטנה….."נהג טוב לא צריך נעילות"!  ואיתה גם את כל מה שמתלווה אליה:

•    נהג טוב עובר בכל מקום ללא נעילות;
•    נעילות באות לפצות על חוסר ידע בסיסי בנהיגה;
•    צריך רק לחיצה טובה ומהלך מתלה;
•    בצבא עשינו הכול בלי נעילות;
•    אוי! נשבר לי הסרן, הגיר, הדרייבשאפט, הצירייה נטחנה, עף לי קפיץ…
•    המעלה טחון שחבל על הזמן איזה בורות כל אלה שלא יודעים לנהוג משאירים;

זהו.  עכשיו אפשר להתקדם לשלב הבא. יש שיאמרו ובצדק, כי מצב ארבע על ארבע אמיתי הוא מצב בו כל גלגל מקבל מומנט  בסל"ד שווה מהמנוע ללא שום קשר לרמת האחיזה שלו בקרקע, וכל שאר האפשרויות והמצבים הם התפשרות ממאה אחוז ארבע על ארבע לשם בטיחות ( היגוי, בלימה, החלקה, שליטה) ונוחות נסיעה.
ואמנם רובן המכריע של נעילות הדיפרנציאל (פרט לנעילות "ספול" שהן למעשה דרך יקרה יותר לרתך את הגגשי"ים בתוך הדיפרנציאל) בנויות על מנת לאפשר נעילת הדיפרנציאל רק כשהדבר מתבקש או לחילופין, להשתחרר ממצב נעול כאשר הדבר מתבקש.
השוני המהותי הוא בין שתי קבוצות עיקריות המחולקות גם בתוכן לתתי קבוצות.

קבוצת הנעילות האוטומאטיות – נעילות שמחליפות את כל בית הדיפרנציאל ונעילות שמותקנות במקום הגג"שים בדיפרנציאל ללא צורך בכוונון של הקורונה לאחר ההתקנה.
בקבוצה זו נמצא נעילות שאין שום דרך לנהג לשלוט בתזמון נעילת הדיפרנציאל או בשחרורה. למרבה הפלא נעילות אוטומאטיות דורשות פחות מיומנות מהנהג משום שהן מפקיעות את ההחלטה האם לנעול מתי ואיזה סרן, אך עם זאת דורשות כישורים גבוהים יותר בנהיגה בכביש ומי שלא ירד ממחלף ביום גשום כשהסרן האחורי ממאן לאפשר עבודת דיפרנציאל תקינה, אינו יודע טעמו של פחד מה הוא.
ואם בפחד עסקינן, הלוואי שאפשר היה לתעד את מבטי האימה בעיניהם של נהגים ששמעו את "הבום" של שחרור הנעילה תוך כדי נסיעה בפעם הראשונה וכבר החלו לחשב בראשם כמה כסף יש בקופת החיסכון של הילדים.
משום כך נעילה אוטומאטית אינה מתאימה כל כך, אם כי אפשרית להתקנה בסרן קדמי, וזאת בגלל ההכבדה המשמעותית על ההיגוי כאשר הרכב משולב בהנעה כפולה. פתרון חלקי אפשרי הוא בהתקנת נועלי טבור,("לוקרים") ושחרור הגלגלים הקדמיים בזמן שצריך היגוי מדוייק שאינו מתאפשר. וכאשר אתה תלוי בין שמיים למים עם הג'יפ והבחירה היא בין ארבע על ארבע, לנעילה שלא מאפשרת היגוי אתה בבעיה! מה שמביא אותנו באלגנטיות לקבוצה הבאה.
קבוצת הנעילות הנשלטות – ההבדלים ביניהן הם בעיקר בדרך השליטה על הנעילה והשחרור- אם מכאני, פניאומאטי או חשמלי. בסוג זה של נעילות, הרכב מתפקד באופן נורמאלי לחלוטין כמו שתוכנן מלכתחילה על ידי היצרן. הדיפרנציאל פתוח והכול בסדר עד שנדרשת נעילת דיפרנציאל ואז בדרישה של הנהג הופך הסרן לנעול ומאפשר עבירות מעולה. בסיום, מחזיר הנהג את הדיפרנציאל למצב פתוח והכול חוזר לקדמותו. לכאורה "שלמות": נוסעים רגיל גם בשטח ורק ברגע של מכשול רציני נועלים את הגלגלים ומדלגים מעליו באלגנטיות מרגיזה. אז זהו שלא! נעילה נשלטת דורשת מהנהג להחליט בכל מכשול האם לנעול בכלל, האם לנעול את הסרן האחורי בלבד או את שניהם….והוא בסך הכל רצה לנקות את הראש בשטח.
לעיתים החלטה לא נכונה יכולה לעלות במקרה הטוב בניסיון נוסף מול פרצופים ששמחים לצעוק לך שהם עלו בניסיון הראשון, ובמקרה הפחות טוב בנזק מכאני.
יבוא מי שיבוא ויאמר "אם כך אז אם יש ספק אין ספק! נועלים ועוברים"
אז נאמר לו "כן…באמת… נראה אותך מתמרן מכשול מסובך בלי הגה"; "נראה אותך פונה בקרקע חלקה כשהנעילה דוחפת אותך בקו ישר"; "נראה אותך מתדרדר אחורה נעול בשני הסרנים" ויש עוד הרבה "נראה אותך" כאלו תאמינו לי.
עוד חסרון בולט של הנעילות הנשלטות הוא הצורך בסט שלם של מערכות הפעלה שבד"כ אוהבות לעשות צרות – בסט פנאומטי יש בעיות של דליפות, בסט חשמלי יש בעיות של מגעים ובסט מכאני יש בעיות של חופשים.
עד כאן החסרונות. אבל היתרונות, אוי היתרונות של נעילות דיפרנציאל, החל משמירה על הרכב משברים ומאמצים מיותרים בניסיונות כושלים לצלוח מכשולים כבירים, וכלה בנהיגה איטית זהירה ומדויקת,
והכול הודות לנעילות הדיפרנציאל.
נועלי דיפרנציאל, ואין זה משנה כרגע מאיזה סוג, מעניקים לג'יפ יכולת עבירות מעולם אחר, ומאפשרים לנהג להפיק טונות של הנאה מדילוג על ובין מכשולים. ולא נשכח לרגע את "מקדם הפוזה" שהרי דינו של כפול נעילות אינו כדין מקורי-חף-מנעילות בכמויות האוויר שממלאות את חלל בית החזה של בעליו.
אז אם עדיין לא רכשת "רוביקון" ואין לג'יפ שלך נעילת דיפרנציאל לפחות בסרן האחורי, זה הזמן לדבר עם הבוס על העלאה או לחילופין לגשת למקרר ולעשות רשימה של מוצרי מזון בהם אפשר לקצץ בקנייה הבאה, לבדוק עם האישה על איזה חוג אפשר לוותר לילדים, ולא ללכת לחתונה של החבר הכי טוב שלך כדי לחסוך את המתנה. הג'יפ שלך צריך נעילה! אלא אם כן אתה נהג טוב והרי נעילה זה למי שלא יודע לנהוג…..

ניר