בחודש פברואר השנה, תוכנית טלוויזיה מקומית בסן-פרנסיסקו בארה"ב דיווחה על "פירפורים" (Death Wobble) ב- JK של ג'יפ. בעקבות כך, שני נציגי קונגרס מבית הנבחרים (אנה אשו והנרי ווקסמן) החליטו לכתוב מכתב רשמי באורך של שלושה עמודים להנהלת הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים וביקשו מידע נוסף על התופעה שאותה הם מתארים במכתבם כ"סיכון בטיחותי רציני". המכתב לא דרש חקירה של העניין או קריאת תיקון (recall), אלא הציב מספר שאלות בנוגע לבעיה ומה שידוע עליה.

במכתבם, שני חברי הקונגרס התייחסו לבעיה המופיעה בדגמי רנגלר 2010-2005 כ"טלטול חזק ורעד בלתי נשלט של ההגה והגלגלים הקדמיים לאחר שהרכב עולה על מהמורה בכביש".

עפ"י דיווחי חדשות, משנת 1995 קיבלה הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים יותר מ-600 תלונות על פירפורים ורעידות ברכבי ג'יפ – בעיקר רנגלרים. בהתאם, אתר YouTube מוצף בסרטונים של רנגלרים רועדים ומפרפרים.

 

להלן תגובת קרייזלר:

 

הרכבים של קבוצת קרייזלר עומדים בתקנים הממשלתיים של בטיחות ואף מעבר להם. בכל רכבי היצרן המצויידים בסרן חי לעיתים מורגשות רעידות ובמידה וזה קורה, זה ניתן לפתרון בנקל ע"י ביצוע מספר עבודות תחזוקה וכיוונון פשוטות, כמו למשל איזון גלגלים או החלפתם, כיוון פרונט, חיזוק חלקים רופפים או החלפת חלקים בלויים או שחוקים. למעשה, רוב התקריות שדווחו – בכל רכבי היצרן בין אם מצויידים בסרן חי ובין אם לאו – לרוב קשורות להתקנות לקויות של מוצרים משלימים או תחזוקה לקויה שלהם (כדוגמת שיפורים ומיגונים, הגבהות, צמיגים וכו'). זהו אינו עניין בטיחותית ולא נגרמו כל פגיעות או פציעות בהן מעורבים רכבי קבוצת קרייזלר שקשורות איכשהו להאשמות הללו של הרעידות. למעשה, השם שניתן לתופעה – אין לו כל אחיזה במציאות.

 

אנחנו איננו כל כך בטוחים שהאשמת הלקוחות בתחזוקה לקויה היא התשובה המתאימה לתלונות הרבות והחוזרות לגבי התופעה. הסברה הרווחת היא שהמוט המייצב הוא הגורם לתופעה. יכול להיות שיש אמת בטענה שהרנגלרים ואבותיהם הם למעשה חיות שטח ייחודיות וכך גם יש להתייחס אליהם, ומי שבוחר להשתמש ברכבים אלו ביומיום, בנסיעה על הכביש ולא רק בשטח, טוב יעשה אם יצפה לכך שרכבים אלה יתנהגו שונה מכל רכב אחר שהוא מכיר את התנהגות הכביש שלו.

 

אנחנו רוצים להאמין שלו אכן הייתה קיימת "בעיית בטיחות רצינית", קרייזלר הייתה דואגת לטפל בה, אבל העובדות מדברות בעד עצמן – יותר מ-600 תלונות הוגשו לגבי תופעת "פירפור המוות", רובן מבעלי רנגלרים. הרעידות מופיעות בעיקר בנסיעה על כביש מהיר במהירות גבוהה ולאחר שהרכב עולה על מהמורה בכביש – אז מתחיל הפירפור והתחושה היא כזו שהגלגלים הקדמיים עומדים להיפרד מהרכב ביחד עם הסרן. קשה מאוד לשלוט ברכב במצב כזה, למרות שבחברת קרייזלר טוענים שכל מה שיש לעשות הוא לאחוז חזק בהגה ולהיעזר בבלמים על מנת לשלוט על הרכב, לייצב אותו ולהאט את נסיעתו עד שהתופעה חולפת.

 

גם הג'יפאים המנוסים ביותר שכבר התנסו בתופעה לא פעם מעידים כי עדיין הדופק עולה והחשש הוא רב כשמשהו כזה קורה.