הנסיעה בג'יפ הינה תחביב יקר ומשתלם ביותר לספקי הבנזין במחוזותינו.  אי לכך, רבים שוקלים להתקין מערכת גז ברכבם.  לדברי היצרנים / היבואנים / המפיצים, תחזוקת הרכב עם מערכת גז נמוכה בהרבה מזו של רכב הפועל על בנזין בלבד. האמנם?!

{ברצוני לומר לפני שתעמיקו בקריאת המאמר כי כל הידע מובא על סמך ניסיון אישי וידע שצברתי במהלך שנה בה הייתה מערכת שכזו מותקנת ברכבי. }

נתונים בסיסיים :
המחיר לליטר גז  נע בין 2.3  ל- 4 ₪,  תלוי בעונה ובחמדנות.
צריכת הגז גבוהה מצריכת בנזין בין 5 אחוז (לפי מה שמספרים לקונה) ל- 30 אחוז בפועל (על הרכב שלי).
צריכת דלק: מערכות אלו חייבות דלק לתחילת נסיעה, עד שהמנוע מגיע לחום של 80 מעלות שזו הטמפרטורה הדרושה להמרת הגז הנוזלי לגז מעובה.  העלות מגיעה בממוצע לכ- 17 אג' לכל ק"מ נסיעה .
תחזוקה שוטפת: לאחר 20 אלף ק"מ – החלפת מסננים (ברכב כמו שלנו כל 10 אלף וזה גם הרבה)  עלות: בין 250 ל- 400 ₪, תלוי אצל מי נפלתם.
עלות המערכת נעה בין 9,000 ל- 11,500 ₪ וגם תלוי אצל מי נפלתם.
נצילות מנוע: בין ירידה של 10 אחוז למצבים נדירים של עלייה קלה .  מהנתונים שאני שמעתי יש בעיקר ירידות .  ברכב שלי, לפי בדיקת דינמומטר, ירידה של 10 אחוז (שדרך אגב, לא הצליחו להעלות בשום דרך).

מורכבות :
מערכות הגז מבוססות על מיכל גז ענק שחולש על חלק ניכר מתא המטען ומונע את  הגדלת אורך תא המטען על ידי הורדת המושבים האחוריים.

מהמיכל עוברות צינוריות גז ואלקטרו-מכאניקה אל תא המנוע ואל פיית המילוי.
בתא המנוע מורכבים אימו לטורים שתפקידם לקחת פיקוד על מערכת הדלק ולהיכנס לעבודה במקומה.  במקביל, הגז נכנס דרך מסנן אל רדיוסר שזה למעשה  כלי שדרכו עוברים צינורות של מערכת הצינון של המנוע ומשמשים לחימום הגז הנוזלי והפיכתו לגז מעובה.
הגז המעובה עובר מסנן נוסף ומגיע אל המזרקים שמורכבים במקביל לכל בוכנה בסעפת היניקה.
את המזרקים שותלים בסעפת על ידי קידוח חורים ויצירת הברגות בסעפת.
למזרקים עצמם יש חלק נוסף שנמצא במנותק מהם והוא למעשה מפקד על החדרת הגז לכל בוכנה בנפרד.
המערכת מורכבת מאוד ותופסת הרבה מקום בתא המנוע .
לכל מערכת שכזו נוספת מערכת שימון שתפקידה למנוע את התייבשות האטמים במנוע כתוצאה מהעבודה עם הגז.

תחזוקה :
כל הזמן לשים לב לשמן!
לבדוק תצרוכת גז תמידית ולוודא שאין נזילות שאולי לא שמנו לב אליהן.
אין דרך אמיתית לדעת במדויק כמה גז נותר במיכל, זה לא מדיד כמו בדלק .
חשוב לוודא שלא חסרים מים במערכת הצינון של הרכב.  משום מה, מערכות הגז גורמות להעלמות מים באידוי דרך הרדיוסר, או שהתקנה לקויה גורמת להרס הצינוריות הלא אורגינליות שמתקינים ולדליפה מהן.

דברים שעלולים לקרות  כתוצאה מהתקנה לא טובה :  
המנוע יזייף.
חיבור של חלקים ממערכת הגז על חלקי מנוע כגון כוייל עלול לגרום לפגיעה בו.
אי קיבוע של רכיבי הגז למרכב גורם לזעזועים ונקישות מתא המנוע.
לאחר 40 אלף ק"מ גילינו כי המערכת דולפת.  הסיבה?  אולי אין מספיק מים ברדיאטור?  מסתבר שנכון – היו חסרים מים, אבל המנוע לא "חשב" לרגע לאותת לנהג שיש בעיית חימום אז שינוי קל בכמות המים משפיע לרעה על המערכת גז.
בסופו של דבר התברר כי  אולי יש בעיה ברדיוסר.  טוב, פה הגיע הרגע שהמערכת הזו עפה מהרכב שלי.  פשוט נמאס לי להתעסק איתה.   כמות הזמן שהושקעה בטיפולים בה עולה על כל הזמן שכרמי נגע ברכב שלי על כל 50,000 הק"מ שלו.

חישובים, רבותי, חישובים.
רכב שממוצע התצרוכת שלו 7.5-7 ק"מ לליטר בכביש מהיר ישלם  6.5 ₪ לליטר, שזה 87  אגורות  לק"מ.  רכב הנוסע על גז ישלם במקביל  69 + 17 אג' על תצרוכת דלק לתחילת נסיעה.  הגענו ל-  86 אג' ללא תחזוקה נוספת.
הסיבה העיקרית להתקין מערכת גז היא עלות הבנזין, והנה גילינו כי העלות זהה במיכל, יקרה להפליא באחזקה השוטפת  (ימי מוסך נוספים שלא קיימים בגרסת הבנזין), חוסר הנוחות בולט וכך גם אובדן שטח האחסון ברכב.

מסקנתי האישית הכנה :
אין טעם במערכות גז ברכבי ג'יפ רנגלר.

בברכה,
אבי אנגל