אתם כבר יודעים מהו אירוע ה- Easter JEEP Safari. אתם כבר יודעים שהשנה היא השנה ה- 46 שהוא מתקיים. אתם כבר יודעים שגם השנה, בדומה לשנים קודמות, קבוצת קרייזלר תפתיע בכמה רכבי קונספט חדשים. אם אתם זוכרים, בשנה שעברה, מועדון הרנגלר הישראלי הביא לכם עדכונים ודיווחים מהשטח.
(כתבה – מואב חלק א' , כתבה – מואב חלק ב' , כתבה – מואב חלק ג' , סרטון – מואב חלק א' , סרטון – מואב חלק ב')

 

עכשיו זה הזמן לספר כי ביום ראשון הקרוב 01.04.2012 תצא קבוצה של 22 חברי מועדון הרנגלר הישראלי לכיוון א-מ-רי-קה, ויותר במדויק – למדינת יוטה, ואם להיות ספציפיים – לעיירה מואב. זו תהיה התחלה של מסורת נפלאה בה בכל שנה יוצאת קבוצה של כ- 20 חברי מועדון Wrangler-Life כדי לייצג את ישראל באירוע הכי גדול ומפורסם של מותג JEEP. במסגרת המסע נבלה בלאס וגאס, נגלה את המסלולים האגדיים של MOAB ונביא לכם דיווחים חמים ממקור ראשון – ישר מהתערוכה ומהמסלולים.

 

כמו שאמרתי, גם השנה קבוצת JEEP מתכננת להפתיע את המבקרים באירוע ברכבי קונספט חדשים שנוצרו תוך שיתוף פעולה מלא עם מופאר. בשנה שעברה היו אלה הנוקייזר (Nukizer), מודל ה-70 והפורקצ'ופ (PorkChop) היפיפה. לא נשכח גם את דגם האלמוות (Immortal) של מופאר, הנגרר המושלם לקמפינג של Jeep וערכת ההסבה לטנדר שהוצגו באירוע גם כן.

 

השנה, Jeep החלה בגירוי הבלוטות של המעריצים והמתעניינים כשבועיים לפני האירוע בעזרת טיפטופים ורמיזות לגבי רכבי הקונספט שתציג השנה. כעת, הנה הם לפניכם במלוא הדרם – ששת רכבי הקונספט ש- Jeep עומדים להציג:

 

ה-FC הגדול – בעיני הוא המרשים ביותר. זהו דגם המשחזר את ה- FC עם ההנעה הקדמית ש- Jeep ייצרו בין 1956 ל- 1965.
ה-FC מזכיר במעט את הרנגלר, אך הקבינה מוקמה מעל הציר הקדמי ובסיס הגלגלים הוארך. המתלים גבוהים יותר והצמיגים – "40 – יושבים יפה-יפה על ג'נט "17 של חברת האצ'ינסון בשיטת בידלוק (בשיטה זו, להזכירכם, שולי החישוק מהודקים לצמיג עצמו. כך מתאפשרת הפחתת לחץ אויר מקסימלית בגלגלים לקבלת מקסימום אחיזה ללא חשש לנזק).

ה- J-12 – זהו דגם המשחזר את הגלדיאטור של שנות ה- 60'. הוא מבוסס על רנגלר 2012, אך הגוף הוארך בכ- 45 ס"מ כך שהארגז הינו בגודל של יותר מ- 15 ס"מ.
ה- J-12 מקבל ערכת הגבהה של "3, מוט מייצב של טרה-פלקס (TeraFlex) עם נעילות של ARB, דנה 44 ודנה 60, צמיגים "36 על ג'נט "16. רק העיצוב הפנימי נותר מינימלי על מנת לשוות לו מראה תפעולי ויעיל.

הרנגלר אפאצ'י (Apache) – דגם של מופאר המתפאר במנוע המי (HEMI) 6.4 ליטר V8 (במקום ה- V6) המפיק כ- 470 כוחות סוס ומומנט של 470 קג"מ בגלגלים האחוריים.
מי שירצה לרכוש את גירסת ההמרה למנוע V8 יוכל לעשות זאת בקיץ (באמריקה כמובן), בהתחלה עם תיבת ההילוכים האוטומטית של קרייזלר – W5A580 עם חמישה הילוכים, ובהמשך עם תיבת הילוכים ידנית עם שישה הילוכים.

הרנגלר TrailDozer – גם הוא מצוייד ב- 470 כוחות סוס ומנוע המי (HEMI) 6.4 ליטר V8 על תיבת הילוכים ידנית של שישה הילוכים בגימור צהוב דוזר (dozer). הרכב מצוייד בצמיגי "37 של מיקי תומפסון על ג'נטים של מופאר ומביט עלינו מלמעלה עם הגבהה של "3.5.

הרנגלר של Mopar – דגם באבזור מלא של מופאר עם חלקים שניתנים כבר לרכישה ועם כמה אבי טיפוס כדוגמת קונסולת נעילה מרכזית ופנסי LED לשמשה הקדמית.

הגרנד צ'רוקי TrailHawk – דגם מיוחד באמת – עם גימור של לבן אבן בשילוב של אפור מינרלי והדגשים באדום במקומות שונים על גוף הרכב, בגריל ואפילו בג'נטים של "18. ניתן לראות גם נגיעות ייחודיות בבקלית השחורה לפנסים הקדמיים, פנים שחור, פלטות מיגון גחון של מופאר וצמיגי שטח של גודייר (Goodyear).

אל דאגה, חברים! אנחנו עובדים ומתכוננים להביא אתכם עד לשם באמצעות התמונות הכי טובות, הסרטונים הכי מעניינים והכתבות הכי משתפות – בדיוק כמו שרק אנחנו יודעים לעשות – מהשטח!