יודעים מה הסיסמה של Jeep? "להגיע לכל מקום. לעשות כל דבר."

איך מבססים סיסמה שכזו?! במקום האידיאלי למבחני שטח – Moab.

כל המסלולים במואב ובסביבתה מדורגים לפי דרגות קושי, מגבלות, דרישות והמלצות. הסולם נע בין 1 ל- 10:

1 = דרך עפר המיועדת לשימוש כל סוגי כלי הרכב, גם פרטיים.

10 = טריטוריה לרכבי בנייה עצמית בלבד! רכב 4X4 משופר ומושקע אינו יכול לעבור את המסלול!

 

 

אחד המסלולים במואב נקרא Cliffhanger ("נתלה מהצוק"). זהו אחד המסלולים הקשים במואב ומדורג 7 בסולם. המסלול קיבל את שמו, ככל הנראה, בגלל (או בזכות) הרכס הצר עד מאוד המרכיב חלק ממנו. המעבר כל כך צר שרכבים רבים נאלצים להתקרב כל כך לקיר הסלע שבצידו האחד (לעתים עד כדי חיכוך קל…) על מנת להימנע ממפגש קרוב ואישי עם תחתית התהום שבצידו השני.

 

במדריך למסלולים של מואב כתוב על המסלול הזה שהוא "אינו מתאים לרוב הרכבים המקוריים" שלא עברו מקצה שיפורים. מילת המפתח במשפט היא "רוב", כי הופך להיות מאוד ברור שהמשפט אינו כולל בתוכו את הרנגלר ספורט 2012 החדש של Jeep.

 

במהלך האירוע של Easter Jeep Safari במואב השנה, הצוות של Jeep יצא עם רנגלר ספורט 2012 ידני סטנדרטי לחלוטין לכבוש את מסלול Cliffhanger. בקבוצה שטיילה במסלול, הרכב הזה בלט במיוחד משום שהיה היחיד ללא שיפורים, ללא שינויים וללא הגבהות (למעט מספר מיגונים, כי חבל…).
מי שנהג ברכב הוא מהנדס Jeep, ג'ים רפ. ג'ים צלח בהצלחה מרובה מספר מסלולים במואב – חלקם ידועים יותר וחלקם פחות, אך כולם מאתגרים ומעניינים בדרגות 5 עד 7, למשל Poison Spider, Gold Bar, Golden Spike, Hell's Revenge, Elephant Hill ו- Dump Bump.

מה שמשך את מירב תשומת הלב הם היכולות המדהימות של הרנגלר הסטנדרטי באחיזה, היגוי, שליטה ומהלכי מתלה שבאו לידי ביטוי במיוחד לאורך המסלול של Cliffhanger על כל אתגריו ומכשוליו, כך למשל הביעו כולם שביעות רצון גדולה כשהרנגלר הסטנדרטי עלה בסיבובי הזיג-זג במסלול ללא צורך בנעילה כלל. מד האושר והגאווה הגיע לשיא לאחר שמספר מטיילים משתאים הבינו שהרכב אכן סטנדרטי לחלוטין ובכל זאת עבר ללא כל קושי מיוחד את אחד המסלולים הקשים במואב!

 

יישר כח JEEP!!