קודם כל, השאלה הנשאלת היא: מדוע אנו זקוקים לזוג מצברים בג'יפ רנגלר JK?
בפשטות – המצבר המקורי הבודד פשוט לא מספיק!

קיימים דיווחים מהחברה על מצברים שפשוט "מתו", ללא כל התראה או סימני התשה כבר לאחר שנה (במקרה האישי שלי, זה לקח פחות משנה…).  מסתבר שהם פשוט אינם עומדים בצריכה המתבקשת מרכב 4×4 הנוסע בשטח. מעל לכך, לרנגלר JK יש יותר מערכות אלקטרוניות וחשמליות מכל דגמי הרנגלר הקודמים לו.

המצבר המקורי ומצברים בודדים אחרים, פשוט מגיעים להספק המקסימאלי שלהם רק מהצריכה של מערכות הרכב בלבד. ברגע שמתחילים להוסיף צרכנים נוספים, כמו תאורת שטח, כננות, שנאים, קומפרסורים, מקררים ומערכות ניווט למיניהן, מגלים שזה פשוט מעל ומעבר למה שהמצבר מסוגל לשאת. לרוב, המצבר פשוט יקרוס בטמפרטורות קיצוניות, ומי מאיתנו היה רוצה לגלות שהמצבר "מת" במהלך טיול בחום המדברי הלוהט, או כאשר יורד שלג?

זוג מצברים איכותיים ומערכת פיצול וניהול מצברים יעילה הופכת בעיות אלו ללא רלוונטיות.
עם מערכת פיצול מצברים תמיד יש מצבר עיקרי ומצבר גיבוי. המצבר העיקרי מחובר תמיד למערכות המקוריות ברכב, כולל הנעת הרכב, ומצבר הגיבוי מחובר לכל שאר האביזרים וגם משמש כבוסטר בכל הנעה.
מעבר לשימוש באביזרים העוזרים לנו בנסיעה, ניתן להשתמש במצבר הגיבוי בשימוש ארוך טווח גם כשהמנוע כבוי.

לא משנה אם המקרר פועל כל הלילה, השנאי לתאורה והמוסיקה פועל במהלך הקמפינג או אפילו מפעילים את הקומפרסור זמן ממושך לניפוח גלגלים או אפילו סירה, לעולם לא צריך לדאוג אם הג'יפ יניע או לא.

קיט המצברים האידיאלי יהיה בעל מנגנון המחובר למתג ההנעה, כך שכאשר המתג מופעל המצברים מחוברים ביניהם ושניהם מקבלים טעינה ומספקים כוח רב לכל המנגנונים הדורשים זאת, וכאשר המתג כבוי המצברים מבודדים – מה ששומר שהמצבר העיקרי לא יתרוקן ותמיד יהיה חזק דיו על מנת להניע את הרכב.

ניתן לבצע הפרדה זו על ידי מקשים בהרכבה עצמית או בתוספת לסוויץ' של הרכב.

 

שני המצברים יכולים להיות קרובים אחד לשני או שניתן להשאיר מצבר אחד במקומו המקורי ולמקם את המצבר השני מתחת למושב או בתא המטען (אפשרות פחות מומלצת, אך אם כבר נכנסים לשינוי במערכת החשמל ברכב, כן הייתי ממליץ למקם נקודת כוח חזקה בחלקו האחורי של הרכב עקב חוסר נקודה שכזו).

ניתן לבנות מערכת שכזו לבד, אך יותר פשוט להרים טלפון לקובי ממוסך נ.ש.ר בטלפון 03-5620041, לקפוץ להרכיב ולצאת לשטח בלי לדאוג.

רמי

לתגובות לחצו כאן