עפ"י דיווחים, קבוצת קרייזלר העולמית הוציאה קריאת תיקון (recall) לכ- 87,000 רכבי JEEP מדגם רנגלר בגלל סיכון להתלקחות.

 

הקריאה מיועדת אך ורק לרכבי רנגלר החל משנת מודל 2010 בעלי תיבות אוטומטיות שהורכבו לפני ה-14 ביולי 2010.

 

את הקריאה יזמה החברה הלאומית לבטיחות בדרכים בארה"ב. שמצאה כי פסולת או לכלוך, שעלולים להיתפס בלוח שמגן על תיבת ההעברה והממיר הקטליטי, עלולים לגרום להתלקחות. הממיר הקטליטי הינו חלק בלתי נפרד ממערכת הפליטה (האגזוז) ותפקידו לשלוט על רמת הזיהום של הרכב בעזרת חום ומתכות שונות. החברה הלאומית לבטיחות בדרכים בדקה רכבי רנגלר החל משנת ייצור 2007 ועד 2012 ומצאה כי הבעיה קיימת אך ורק בדגמי 2010 – בהם הלוח המגן והממיר הקטליטי שונים מאשר בשנים האחרות.

 

אריק מיין, דובר חברת קרייזלר, פירט כי הקריאה לתיקון כוללת בערך 68,000 רנגלרים באמריקה, 6,000 בקנדה, 1,500 במקסיקו וכ-11,000 במדינות אחרות.

 

לחברת קרייזלר ידוע כרגע על 14 תלונות לפחות בנוגע להתלקחויות שנגרמו כתוצאה מהבעיה במודלים של 2010. לדברי החברה, אין כרגע דיווחים על נפגעים. ככל הנראה הפסולת שנלכדת בלוח המגן מגיעה תוך כדי נסיעה בשטח או באיזור מכוסה צימחייה (שיחים לדוגמה).

 

לחברה הלאומית לבטיחות בדרכים הגיעו תלונות על התלקחות גם בקנגלרים משנות מודל אחרות מאשר 2010, אך בחברת קרייזלר טוענים בתגובה כי למקרי ההתלקחות הללו לא נמצא כל מכנה משותף שיכול לרמוז על בעיה שקשורה לייצור ושחברת קרייזלר יכולה לתקן.

 

קרייזלר מתחייבת לתקן את הבעיה בדגמי 2010 בחינם, כמובן, על ידי החלפת לוח המגן במעין קורת מגן, כך שפסולת לא תיתפס בינה לבין תיבת ההילוכים והממיר הקטליטי. התיקונים צפויים להתחיל במהלך החודש הקרוב.