באביב הכל מתעורר לחיים. כך קורה גם בשוק הרכב – השמועות מתרוצצות ללא הרף…
ומה אומרות השמועות?
ובכן, לחברת Jeep יש תוכניות להפתיע ב- 2013!!
כשלעצמה, זו לא שמועה מפתיעה, מרעישה או חדשנית במיוחד, אבל כשמגלים את הפרטים הקטנים (או את חלקם…) – היא בהחלט כזו.

 

כולם כבר יודעים שמותג Jeep העולמי נרכש ע"י חברת Fiat העולמית. מהלך שהביא כבר למספר שינויים וחידושים, והנה עוד כמה:

 

Jeep מתכננת להשיק דגם 4WD לרכב הפנדה של פיאט בארה"ב ב- 2013. הרכב יהיה מעט קטן יותר מהרנגלר. לשם המחשה, הפנדה היא פחות-או-יותר בגודל של CJ-5 עם בסיס גלגלים של כ- 230 ס"מ, רוחב של כ- 160 ס"מ ואורך כולל של כ- 3.5 מטר. חברת Jeep מודעת להבדל שבין דרישות השוק האמריקאי לשוק האירופאי. באמריקה אוהבים מנועים גדולים. "גדול" עבור האירופאים ו"גדול" עבור האמריקאים הם שני מושגים שונים בתכלית, כך למשל, שני המנועים הגדולים ביותר שניתן למצוא בשוק האירופאי הינם 1.4 ליטר עם 99 כוחות סוס ו- 1.3 ליטר עם 103 כוחות סוס. במושגים אמריקאים, אלו מנועים מניאטוריים, אבל אם לוקחים בחשבון את היחס שבין משקל לכוח ובהתחשב בעובדה שהרכב שוקל בסה"כ כ- 860 ק"ג, יוצא שהכוח של הרכב משתווה לזה של הרנגלר.

 

 

Jeep יציגו גם כמה שינויים קוסמטיים, כמובן. לדגם 2013 של Jeep יהיה בסיס גלגלים גדול יותר, ג'נטים כמו של דגם הרוביקון, הגריל המפורסם וגג פתוח – כן, יכול מאוד להיות שבדגם 2013 של Jeep הגג יהיה אופציה לתוספת בלבד ולא חלק מובנה ברכב.

 

מי שמחטט בהיסטוריה באינטרנט, יכול למצוא מספר תמונות של רכב קונספט ללא גג שחברת פיאט פירסמה לפני כמה שנים… האם יכול להיות שמשהו הולך להתממש במציאות?!
בנוסף, מחליף יגיע לקומפאס (Compass) ולפטריוט (Patriot) בצורת דגם בעל פלטפורמה בסיסית הזהה לזו של דודג' דארט. מתוכנן גם יורש לצ'רוקי (Cherokee) ולליברטי (Liberty), אך יכול להיות שדגם זה יידחה לשנת 2014.

 

ואחרון חביב, משהו שהוא כמעט ודאי – הוא דגם הואגוניר או גרנד-ואגוניר (Wagoneer / Grand Wagoneer) שאמור להיות דומה מאוד במראה החיצוני לדודג' דוראנגו הקלאסי, אך עם הבדלים באורך הרכב, במערכות המתלים, בעיצוב ובמיוחד במחיר!

 

אז איזה דגם להזמין לכם?

מקור: JPMagazine