אליה וקוץ בה

כמו פטריות אחרי הגשם, הגרנד-צ'רוקי הופיעו על כבישי ישראל. אז איך קרה שרכב סטטוס יוקרתי הפך לפתע לרכב כמעט עממי.

נתחיל עם קצת היסטוריה:

הגרנד-צ'רוקי החל את דרכו ב- 1993 כאשר פרץ דרך חלון זכוכית בתערוכת הרכב בדטרויט כשבמושב הנהג יושב נשיא קרייזלר – בוב לוץ.

הגרנד-צ'רוקי בא כמחליפו של הוואגוניר והיה הג'יפ הראשון עם מתלים של Quadra-Coil, כרית אויר ובולמי דיסק לכל גלגל.  הגרנד-צ'רוקי הופיע בשני דגמי V8 – 5.2 ל' ו-5.9ל'.  הרכב הפך מהר מאוד לפופולארי וזכה להרבה תשבחות ופרסים.

משנת 2008, החל גל עלייה של הגרנדים ביבוא אישי – מה שאילץ את היבואן הרשמי להשיל כ- 90,000 ₪ טבין ותקילין ממחירו של הגרנד-צ'רוקי – מה שהפך את הרכב לאטרקטיבי עוד יותר.

אליה וקוץ בה, כבר אמרנו?

אז מי שהיה מעוניין בגרנד-צ'רוקי חדש כאן אצלנו זכה למחיר טוב יחסית, אבל עם המחיר הטוב לרכב חדש, הפך לפתע המחיר לרכב יד שנייה לממש טוב!  לרוע מזלם של בעלי הרכב…

אז המחירון צנח, ובשוק החופשי נמכרים הרכבים בהרבה פחות ממחיר המחירון.  פה אנו שוב פוגשים את האליה, הפעם ללא הקוץ – כי מי שחיפש רכב עם סטייל יוקרתי, מנוע גדול וחזק כדוגמת ה- V8, עם אופציה להרחבה, במחיר טוב – מצא את אשר חיפש.

הגרנדים של שנות ה-90' ותחילת ה-2000 הפכו לעסקה טובה וכפי שניכתב, הגיעו ברמת גימור גבוהה, מנוע חזק והיוו פלטפורמה נאה לשיפורים ושינויים.  כך הפך הכלי ממשהו לחשוב עליו למשהו ממשי.

היום ניתן למצוא רכבים בעלי הגבהה של 5.5" / 4.5" ואף יותר, עם צמיגים 35 ועוד שינויים כאלו ואחרים.

והנה החודש, אנו מראים לכם דוגמא אחת מיני רבות – ג'יפ חודש פברואר 2011

לתגובות לחצו כאן