הטיפ הופיע באתר השטח הנחשב Offroaduk.com, ואנחנו חילקנו אותו לנקודות, לנוחיותכם.

להלן העצות:

(1) התקדמות בשטח בוצי תלויה במידה רבה במדרס הצמיג: ככל שזה יותר אגרסיבי כך ישנה סבירות גדולה יותר שתגיעו ליעדכם.

(2) אם אתם נמצאים על סף עצירת ההתקדמות, סיבוב ההגה שמאלה וימינה היא פעולה מומלצת שלעתים קרובות תאפשר לכם למצוא מעט יותר אחיזה.

(3) כמו במקרה של תוואי שטח אחרים מומנטום עקבי הוא המפתח להצלחה, עם זאת, החלפות הילוכים והאצות תדירות, אינן מבטיחות אותה.

(4) ניתן להפחית את לחץ האוויר בצמיגים במחצית, כפי שמומלץ גם בעת נסיעה בשטח חולי.

(5) במידה שנכנסתם לבוץ עמוק יש לבדוק ולוודא לאחר מכן שהבלמים תקינים.

(7) הסרת בוץ מהרכב תאפשר אריכות ימים לשילדה. בעניין זה מומלץ להשתמש בצינור המעביר מים בלחץ.

לנסיעה בשטח בוצי נדרש צמיג גדול יחסית, אשר יספק אחיזה משופרת על הבוץ החלקלק. במידה שהחלטתם להחליף את הצמיג המקורי בגדול יותר, ערכו מחקר קטן כדי לבדוק אם יש צורך בהתאמות שונות בבתי הגלגלים ובכיול המתלים, על מנת שהצמיגים החדשים יתאימו למקומם.

זכרו שרכישת צמיגים גדולים טומנת בחובה יתרונות נוספים, בדמות הגדלת מרווח הגחון וגם שיפור חזות השטח הקרבית. עם זאת, יש לקחת בחשבון שרוב צמיגי הבוץ מיועדים בעיקר לנהיגה בתנאים אלו, ובכביש הם גובים מחיר בנהיגה קופצנית ורועשת. על כן חישבו היטב כמה זמן אתם מתכננים לבלות עם הרכב שלכם בנהיגת שטח. נקודה נוספת היא שצמיגי בוץ מיועדים לרכבים עם הנעה לכל הגלגלים בלבד, ולא מומלץ להתקינם על רכבי פנאי רכים עם הנעה קדמית. בנוגע לעלויות, זכרו שרכישת צמיג לשטח בוצי – בדומה לבחירת צמיג כלשהו – טומנת בחובה הוצאות נוספות שקל לשכוח אותן כגון רכישת צמיג רזרבי תואם, השקעה באיזון מחודש של הצמיגים והתקנה חוזרת של חיישני הלחץ בצמיגים במידה וישנם כאלה.

מקור: אתר Offroaders / megamotor.co.il

יהודה

לתגובות לחצו כאן