מדי פעם אנו נתקלים בכל מיני "ריקולים" שונים ומשונים.

ה"ריקולים" (קריאות-חזרה מיצרן מכוניות לבעלי רכבים מדגם מסויים/שנתון מסויים לצורך תיקון תקלה או פגם) ברוב המקרים מגיעים ישירות מהיצרן ולעיתים יכולות להגיע לאחר שנהגים מפנים את תשומת לב היצרן לבעיה כלשהי.

בשבוע שעבר, באחד האתרים, דווח על "ריקול" לרכבי JK. בבדיקה מהירה, הסתבר כי אכן ישנם מספר "ריקולים", אך היצרן – (במקרה שלנו) קרייזלר – עדיין לא יצא בהודעה רשמית ובעלי המוסכים בארץ ובחו"ל לא יכולים לתת מענה לבעיה.

באופן אישי, סיקרן אותי כיצד יכול להתקיים מצב כזה שקיימת הודעה על "ריקול" עוד לפני שהיצרן מיידע את לקוחותיו על כך.

כרמי ממוסך נ.ש.ר בת"א נתן לי שיעור מאלף, והנה עיקר הדברים שלמדתי:

קיים אתר (לא לפירסום) אשר בכל שעה מפרסם מחדש "ריקולים" עפ"י האותיות והמספרים המייצגים כל "ריקול". זהו האתר ממנו מתעדכנים יצרני הרכב על תקלות הדורשות את טיפולם. עד שיצרן רכב לא אישר קבלת ההודעה על הצורך ב"ריקול", לא מוסר ה"ריקול" מהרשימה המתחדשת באתר. כך, למשל, יכול להיות מצב בו אמור להתבצע "ריקול" לרכבים מסויימים של יצרן כלשהו, אך היצרן אינו חושב שהתקלה המדווחת מצדיקה "ריקול" רשמי שלו לבעלי הרכב וההודעה על ה"ריקול" יכולה להמשיך ולהופיע באתר מבלי להתפרסם כלל.

בלי פאניקה. נכון לעכשיו קיימים באותו אתר חמישה "ריקולים" שונים לג'יפ רנגלר JK. ולהלן הרשימה המלאה:
J30 ו- J31 – התחממות שמן גיר
J34  – בולם הגה
K13  – צינור בלם
L03  – מנעולי דלתות החל מדגמי 2010
L09  – חיזוק ברגים

כדי לבדוק אם אתם ברשימת ה"ריקולים", עליכם לשלוח פקס ל- 03-561-8454 ולציין את מספר הרכב, מספר השילדה, שימכם המלא ומספר הטלפון שלכם. הפקס מגיע ישירות למוסך נ.ש.ר בת"א אשר מוכן לערוך עבורכם את הבדיקה מול רשימת ה"ריקולים" ויחזור אליכם עם המידע.

במקרה זה, אני מקווה שלא תקבלו מהם הזמנה לבוא…. אבל גם אם כן, אתם יכולים להיות שקטים מכיוון שהינכם נמצאים בידיהם הטובות של כרמי, קובי ושאר עובדי המוסך הנאמנים.

עמית

לתגובות לחצו כאן