לרוב, שבירת שיאים הינה אירוע מרגש ומשמח, אבל לא תמיד. קבוצת קרייזלר עומדת בפני שבירת שיא אפשרית במספר הקריאות לתיקון שיהיה עליה להוציא בהתחשב בתוצאות החקירה המנוהלת כרגע ע"י הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים בארה"ב (NTHSA).

החקירה החלה בעיקבות מספר מקרים בהם נפגעו נהגים או נוסעים ברכבי JEEP. בתחילה, התמקדו ברכבי גרנד-צ'רוקי, צ'רוקי וליברטי משנת 2010 בהם מוקם מיכל הדלק של הרכב מאחורי הסרן האחורי. מבדיקות עד כה, עולה האפשרות כי התלקחות הרכב בעקבות תאונות אחוריות יכולה להיות תוצאה של מיקום מיכל הדלק – תאונות בהן נהרגו 15 בני אדם ונפצעו 46. כעת, ממתינים לתוצאות הסופיות של החקירה כשבמידה וימצא כי מיקום מיכל הדלק טרם להתלקחות הרכבים, חברת קרייזלר תחוייב להוציא קריאת תיקון לכחמישה מיליון רכבים, כולל דגמי גרנד צ'רוקי בין השנים 2004-1993, דגמי צ'רוקי 2001-1993 ודגמי ליברטי 2007-2002.

 

במידה ואכן כל יקרה, זו תהיה אחת הקריאות הגדולות ביותר בהיסטוריה.

 

חשוב לציין כי בקבוצת קרייזלר מאמינים כי מרבית הרכבים הללו כבר הורדו מהכביש ו/או תוקנו בעבר. ומבדיקות שערכו בחברה, לא נמצא כי לרכבים הנמצאים בבדיקה היו יותר מקרי התלקחות כתוצאה מתאונה אחורית מאשר כל דגם אחר של יצרני מכוניות אחרים.

 

מעניין מה יהיו התוצאות בסופה של החקירה…