רבות כבר סופר ודווח על העלייה המתמדת במכירות JEEP בעולם.
שמחנו והתגאינו על שיאי הביקוש והמכירות ששבר דגם הרנגלר של JEEP על כל סיגנוניו וסוגיו השונים.
הרנגלר היה ונותר רכב השטח האולטימטיבי בעיני רוב חובבי השטח ושוב מציב רף חדש במכירות: מכירות חודש מאי שברו את שיאי מכירות הרכב עד כה והגיעו ל- 14,454 יחידות – מה שאומר שמכירות חודש מאי בלבד מהוות 34% מהמכירות השנתיות של החברה.

 

כידוע לכולם, ביקוש בעלייה גורר אחריו ייצור של מקומות עבודה על מנת לעמוד בדרישות – אלו חדשות טובות לכולם בזמנים אלו בהם הכלכלה אינה יציבה וכל כך הרבה אנשים משוועים למצוא פרנסה. על פי דיווחים ממקורות בארה"ב קבוצת PentaStar (האחראית על מנועי הג'יפ החדשים) צפויה להרחיב את מעגל התעסוקה שלה במסגרת המפעל המפורסם של JEEP בטולדו ברבעון האחרון של 2012. בקבוצת קרייזלר העולמית נערכים על מנת לעמוד בביקוש ומקווים להעלות בהדרגה את מכירות המותג בכל העולם.

 

עם כל זאת, רוב הסיכויים שהדרישה לכח אדם חדש, נוסף לא תגיע בזמן הקרוב. המפעל בטולדו שכולל כרגע שני מתחמים – האחד לייצור ה- Liberty והשני לייצור ה- Wrangler – צפוי לעבור הרחבה החל מחודש אוגוסט השנה. על פי התצפיות, מקומות עבודה חדשים (בשאיפה יותר מ-1,000) יוצעו לקראת סוף 2013.

 

ובהמשך לכתבה שפרסמנו בסוף מאי על החידושים הצפויים למותג בשנה הקרובה, הנה כמה פרטים נוספים:

 

הפטריוט

 

אתם יודעים כמה שהאמריקאים פטריוטים וכמה הם אוהבים את מולדתם וכמה כבוד הם רוכשים לצבא ולאלו המשרתים בו, נכון?

ובכן, JEEP זורקים מבט מעריך לעבר ההיסטוריה – לשנות הארבעים של המאה הקודמת, תקופת מלחמת העולם השנייה – ומחליטים לחלוק כבוד להיסטוריה ולהשיק גירסה חדשה לרנגלר שתחלוק כבוד לחיילי צבא ארה"ב בעבר ובהווה. שמה של מהדורה זו הוא "מהדורת החופש" Freedom Edition. חברת JEEP מתחייבת לתרום 250$ על כל מכירה של דגם זה לטובת עמותות הפועלות למען חיילי צבא ארה"ב. הדגם מוצע למכירה כרכב קצר או ארוך בצבעים אדום דובדבן כהה, לבן בוהק או גוון כחול ייחודי וחדש. (מי שלא שם לב, צבעי הגירסה החדשה נבחרו בהתאם לצבעי הדגל האמריקאי – אדום, לבן וכחול). המאפיינים המיוחדים של דגם זה כוללים בין היתר עיטורי כוכבים בהשראת הדרגות הצבאיות על מכסה המנוע ומאחור עם הכיתוב Oscar Mike שהוא הסלנג הצבאי האמריקאי שמשמעותו "בתנועה", ג'נטים אפורים "17, מכסה פתח דלק של Mopar, גג רך של Sunrider וחלונות כהים מאחור.

מבפנים, דגם "מהדורת החופש" מקבל מושבים שחורים עם לוגו של Oscar Mike רקום עליהם בריקמה כסופה, גימור מהודר להגה, לדלתות, למושבים ולמשענת היד מקדימה, הדגשים של QuickSilver בידיות האחיזה הקדמיות ובפתחי האיוורור וכמובן שהשטיחים של הרכב מגיעים ישירות מ- Mopar.

מחירו של דגם "מהרורת החופש" לשנת 2012 מתחיל ב- 28,165$ לדגם הקצר ו- 30,670$ לדגם הארוך.

 

אמריקאי באנגלייה

 

סטינג האגדי שר על "Englishman in New York"… לפעמים המצב הוא הפוך…

באנגלייה יש סדנה שמייצרת את הרנגלר לשוק האנגלי ולנתח מסויים מהשוק האירופאי. הסדנה, למי שלא מכיר, נקראת KAHN על שמו של אפזל קאן – איש עסקים בריטי שיוצר דברים חדשים בשיתוף עם המובילים בתחומי טיפוס ההרים, השטח והרכיבה. באתרי חדשות הרכב השונים בארה"ב תוהים אם איש העסקים האנגלי דובר הבריטית אולי לא הבין את הכוונה האמריקאית לגירסה הצבאית של הרכב – Military Edition. כך יצא שהסדנה מציגה רכב עם ג'נטים "20 שחורים, גימור שחור בכל מקום אפשרי, מכסה דלק שחור, כיסוי שחור לגלגל החמישי, חלונות כהים ועוד…
בנוסף, הורכבה ברכב מערכת פליטה ספורטיבית עם אגזוז כפול.
בתוך הרכב ניתן לראות מושבי עור שחורים ונגיעות אלומיניום.
קאן מציע את הרכב גם בגירסת בנזין וגם בגירסת דיזל, בנהיגה ימנית או שמאלית, במחיר "סמלי" של 65,100$.

 

 

 

פאר בולגרי

 

איך אומרים "סחטיין" בבולגרית?
גם בבולגריה, כמו באנגלייה, יש סדנה לרנגלר. הסדנה נקראת VILNER וכיאה לאירופאים, גם שם חושבים שרכב ברמה של הרנגלר זכאי לקצת יותר פאר והדר מבפנים – כך שתא הנוסעים יציג גם הוא את הסטנדרטים הגבוהים של הרכב.
בגירסת VILNER לרנגלר, כמעט כל פרט בתוך הרכב שודרג לרמה גבוהה יותר, למשל עור משובח במגוון גוונים וגימור תפירה איכותי ביותר ללוח המחוונים, למושבים ולדלתות עם נגיעות של כרום ונחושת.
גם מבחוץ שידרגו את מראה הרכב, למשל ג'נטים סגסוגת, תאורת LED שפועלת באופן קבוע מוקמה בשתי הפינות של הפגוש הקדמי וכמובן שניתן לראות גם גימורי כרום בוהקים לגריל, למראות, לידיות הדלתות ולידית תא המטען.

 

אז איזה דגם תרצו שנזמין לכם?