בימים אלו ממש מגיעה לסיומה תערוכת הרכב הבינלאומית השנתית בניו יורק. כמו תמיד, גם הפעם החליטה JEEP להפתיע בדגם חדש.

מה אומר לכם השם "מוהבי" (Mojave)? בטח יש חלק שהשם לא אומר להם כלום, יש כמובן כאלה שמזהים שמדובר בשם של מקום כלשהו (מדבר מוהבי Mojave Desert) ואולי מעטים יודעים על "מסלול מוהבי" (Mojave Trail) במדבר מוהבי שבקליפורניה, ארה"ב.

המסלול, על קצה המזלג, שימש לתנועה של אינדיאנים, מיסיונרים וסוחרים עוד במאות ה-18 וה-19 ובודאי אף לפני כן. בשנת 1994 הוכרז מדבר מוהבי כשמורת טבע וכיום, "מסלול מוהבי" הוא אחד המסלולים היפים לרכבי 4×4. המסלול מתחיל בנהר הקולורדו במזרח, משתרע לאורך של כ-220 ק"מ, ומסתיים ב- Manix Wash במערב.

כמחווה למסלול מוהבי החליטה חברת JEEP להשיק דגם חדש למשפחת Wrangler – דגם Mojave שהוצג בתערוכה בניו יורק וימכר כדגם 2012.

בדיוק לפני שנה, באפריל 2010, סיפרנו לכם כאן באתר בהתלהבות על אירוע Camp Jeep 2010 בו הושקו שני דגמים מלהיבים של JEEP – ה-Mountain וה-Islander. עד כמה שהדגמים הללו נחלו הצלחה, בחברת JEEP צופים הצלחה עוד יותר מסחררת לדגם Mojave החדש. כיאה לגי'פ שנולד כמחווה למסלול המציג עליות ומורדות מגוונות לרוב, חולות, קניונים (לא מרכזי קניות כמובן), מעבר מים (כן, בלב המדבר!) ואתגרים לא מעטים כאלה ואחרים – דגם Mojave תוכנן להתאים לכל אלו באופן מושלם! זהו דגם שמתבסס על דגם הספורט המוכר ויופיע בצביעה מדברית משהו (גג, גוף, כנפיים ופגושים!) עם אלמנטים כדוגמת לטאות מדבריות טיפוסיות על המושבים, על מכסה המנוע ואחורי הרכב – ניתן יהיה להשיגו גם בלבן או בשחור. הרכב יצוייד בצמיגי רוביקון "32 על ג'נטים "17. כמו כן, הותקנה דלתית שחורה על מכסה טנק הדלק ומיגון לפנסים האחוריים. השינויים לפנים הרכב מורגשים במושבי העור הכהים עם הדפסי הלטאות, עיצוב פתחי המזגן, חישורים להגה ובקרת שליטה לנהג על ההגה.

מחיר הרכב יהיה קרוב ל-30,000$ – כמעט 4,000$ יותר מהדגם הבסיסי של הרנגלר.

(מעניין איזה תג מחיר יקבעו לדגם הבא שאמור לכלול גם את המנוע החדש והמדובר – V6…)

אורלי

לתגובות לחצו כאן