בפרק האחרון של הסאגה על מבחן האייל של הגרנד-צ'ירוקי, קיבלנו את תגובתו של גואלברטו רניירי (סגן הנשיר הבכיר של קבוצת קרייזלר לענייני תקשורת תאגידית) שטען כי המגזין עבר עבירה פלילית בכך שככל הנראה העמיס את הגרנד-צ'רוקי מעבר למגבלה המוגדרת על ידי היצרן. עוד טען רניירי כי כאשר מהנדסי קרייזלר היו נוכחים במבחנים חוזרים התוצאות החמורות של המבחן הראשון לא חזרו על עצמן. כפי שאתם ודאי זוכרים, עורך המגזין השבדי הגיב אז לדבריו של רניירי וטען שגם במבחנים החוזרים תוצאות המבחן היו מזוויעות!

 

בפעם שעברה, לא היו לנו תמונות בשבילכם, אבל עכשיו יש וידיאו!

 

מגזין טקניקנס פרסם קטעי וידאו חדשים של בדיקות עוקבות שבוצעו לאחר SUV שהגרנד-צ'ירוקי הראשון נכשל במבחן.
המבחנים החוזרים כללו 11 ניסיונות לשלושה רכבים שונים. המגזין הוא זה שיזם את המבחנים החוזרים והזמין את מהנדסי קרייזלר להיות נוכחים בעצמם על מנת להוכיח כי טענותיו של מר רניירי הן מוכרכות וכי לא היו דברים מעולם. בעקבות תוצאות המבחן החוזר, כך טונים במגזין, מהנדסי קרייזלר התחברו למחשב הרכב לביצוע שינויים והתעקשו כי הרכב יועמס ב-470 ק"ג בלבד (132 ק"ג פחות מהמוגדר בהוראות היצרן – שם המגבלה המקסימלית היא 602 ק"ג).

נציגי המגזין ניאותו לבקשה, אך ציינו כי עם נהג וארבעה נוסעים מבוגרים, בקושי נותר מרווח להעמיס מטען – למשל אם לאותם נוסעים היו מזוודות. בכל זאת הסכימו לבצע את המבחן כך, בהתאם לדרישת נציגי קרייזלר.

 

יש לציין במבחנים קודמים נכשלו רכבי גרנד-צ'ירוקי לאחר שהמגזין הושיב ברכב ארבעה נוסעים ושקי חול עם משקל כולל של 602 ק"ג (כמוגדר בהוראות היצרן) ואף הפחית ל- 502 ק"ג כדי לבדוק הבדלים בתוצאות. הקו הרשמי של קרייזלר הוא שהמגזין העמיס ברכב משקל יתר. המגזין מכחיש את הטענה ומציג אישור של סוכנות התחבורה השוודית "Transportstyrelsen".

 

אכן, הגרנד-צ'ירוקי נטה מעט פחות על צידו עם מטען קל יותר, אך הוא עדיין הציג התנהגות כביש מסוכנת במבחן במהירות של כ- 70 קמ"ש (בסרטון ניתן לראות השוואה למבחן שנערך עם פולקסווגן טוארג ועם וולבו שהציגו ביצועים שונים לחלוטין!). כמו שנציגי המגזין טענו בפעם הקודמת כי הצמיגים התקלפו מן הג'נטים שבע פעמים בשלוש מכוניות שונות – זה אכן מה שניתן לראות בסרטון (שש מתוך שבע פעמים), בנוכחות מהנדסי קרייזלר, למרות שהקבוצה טענה כי לא היו דברים מעולם.

 

בבלוג הרשמי של קרייזלר, אחד החברים שאל לגבי התקלפות הצמיגים מהג'נטים. מייק דרייהורסט מנהל העריכה למדיה מקבוצת קרייזלר מסר בתגובה:
"הגרנד-צ'ירוקי הוא רכב עטור פרסים עם הישגי בטיחות למופת. במבחן הראשון שבוצע לרכב, המגזין העמיס את הרכב מעל למקסימום המוגדר. קבוצת קרייזלר מתייחסת ברצינות לכל חשש בטיחותי וממשיכה לנתח נתונים של המבחנים החוזרים, אבל התוצאות של המבחן הראשון לא חזרו על עצמן!"

 

כעת, אם נניח בצד את הוויכוח על המשקל המרבי, העובדות הנותרות בשטח הן כי הגרנד-צ'ירוקי נבחן פעם אחת ע"י המגזין בלבד ועוד 11 פעמים בשלושה רכבים שונים של הגרנד-צ'ירוקי בנוכחות נציגי החברה ומהנדסיה והתוצאות עדיין מסוכנות ביותר! קרייזלר עדיין לא סיפקו הסבר לכך שצמיגי הרכב התקלפו מהג'נטים במהלך בדיקות שבוצעו מול צוות ההנדסה שלה.
המגזין לא נשאר חייב ובסרטון האחרון שפורסם הם מצהירים "המגזין בחן ןהעריך אלפי רכבים מאז 1948, מאז 1997 לא ניצפו תוצאות כה מחרידות ברכב – אז הייתה זו המרצדס A-Class החדשה שהתהפכה. אל תקנו את הגרנד-צ'ירוקי למען בטחונכם ולמען בטיחות משפחתכם!"