לאחרונה, התבשרנו על התקרית המצערת שאירעה במהלך מסע "מלכת המדבר" הנוכחי במזרח. נכון לעכשיו, עדיין איננו יודעים את הסיבה האמיתית, העיקרית שבגללה התהפך הג'יפ.
לאחרונה, גם אני לקחתי חלק במסע דומה. הדבר הראשון אליו שמתי לב היה חוסר הניסיון הבולט של המשתתפות במסע בנהיגת שטח. לא צריך לעבור הדרכת נהיגת שטח כדי לצאת למסע ג'יפים. ולראיה, הנה סיפור קצר בפניכם:

בדצמבר 1999 קניתי את הג'יפ הראשון שלי, כולי נלהב מין הרכישה .

בזמן סיבוב הקניות בקניון עם החברה, אני גונב 10 דקות, ניכנס לחנות וקונה ספר על טיולי ג'יפים.

איזה יופי! אני מוצא טיול קרוב לבית בנחל הירקון – דצמבר, נחל הירקון, לבד. הג'יפאים ביניכם בודאי מכירים את תנאי השטח… אני מחזיק מעצמי נהג מדופלם דווקא "מה זה בשבילי להיכנס לשטח?!" כן, כן, כך רובנו חושבים. לצערי, אני חוויתי על בשרי את החוויה המפוקפקת של להיות תקוע עם בחורה היסטרית בבוץ במשך 4 שעות בבוץ – חוויה שלא הייתי מאחל לאף אחד! וזה עוד לא הסוף, כי כמעט מצאתי עצמי הפוך עם הג'יפ בתוך נחל הירקון…

 

כאן היגעתי לתובנה – כנראה שאני לא יודע לנהוג בשטח. לא קל להודות בכך, ואני החלטתי שאני הולך ללמוד את זה ברצינות. דבר ראשון, לקחתי הדרכת נהיגה אישית עם מדריך מנוסה שביום אחד הקפיץ את הידע שלי בנהיגת שטח לרמה אחרת לחלוטין. למה אישית? כי אני מאמין שרק כאשר המדריך נמצא עם הנהג בתוך האוטו ומסביר תוך כדי נהיגה את עקרונות הנהיגה הנכונים ומדברים ומנתחים את המצבים בשטח – רק כך תשומת הלב מוקדשת כול כולה לאדם אחד וכתוצאה מיצוי הלמידה הוא מקסימאלי! בסוף היום הרגשתי בטוח בעצמי שאדע לנהוג נכון בשטח.

 

המדריך אליו פניתי הוא נועם בנדל. נועם הוא הבעלים של Off Road4wd והוא מתמחה בהדרכת טיולים בארץ ובחו"ל ובהדרכות נהיגה אישיות.

 

מה החשיבות של הדרכת נהיגת שטח?

 

החשיבות היא רבה. לא כל מי שיודע לנהוג בכביש, יודע לנהוג בשטח. בנהיגת שטח, חשוב לקרוא את השטח נכון. טכניקות נכונות לזיהוי סכנות בשטח מאפשרות מוכנות מראש, או במילים אחרות – נהיגה במחשבה תחילה. ההדרכההאישית מעלה את הביטחון של הנהג, מורידה את רמת הלחץ ומאפשרת לנהג לקבל החלטות נכונות יותר. כתוצאה מכך, יכולת הריכוז בנהיגה עולה. השטח משתנה מעונה לעונה – טיול של קיץ זה לא טיול של חורף. ההתמודדות מול תנאי השטח היא שונה ולכן חשוב שהמטייל ידע להתאים את אופי הנהיגה ואת תגובותיו לתנאי השטח.
פרק הסכנות הוא החשוב מכולם – מדברים על זה, מודעים לזה ולומדים איך לצאת מהסכנות. בנוסף, נהיגה נכונה היא פחות מעייפת וגורמת להנאה גדולה יותר מהטיול. את המיומנות הזאת תוכלו לרכוש רק בהדרכה אישית!

 

באופן אישי, לא מעט פעמים, אני נתקל בשאלות כגון למה לא עולים את המעלה מכאןאלא ועולים משם? -ברור לי שאותו אדם לא עבר הדרכת נהיגה! מפני שבהדרכה לומדים שבטיחות הנהג והרכב הן מעל הכול! גם "במחיר" שלא נעלה את המעלה. ברוב המקומות אפשר למצוא את הנתיב שמשלב בין הבטיחות שבנסיעה לבין האתגר שבשטח. לצערי, יש לא מעט אסונות בשטח ומידי פעם שומעים על ג'יפ שהתהפך – לרוב אפשר למנוע את האסון. נהיגה נכונה שווה נהיגה בטוחה!

 

אז למי מיועדת הדרכת נהיגת שטח? -לכולם!

 

הנושאים הנלמדים בהדרכת נהיגת שטח:
1. הכרת הרכב האישי: מצב ישיבה, כיוון מראות, מרחקים.
2. הילוכי 4×4, דיפרנציאל קדמי, מרכזי, אחורי.
3. תרגול נהיגה בשטחים טרשיים +טיפוס מעלות.
4. תרגול נושא הצלבות.
5. תרגול נושא עלייה שנכשלה.
7. תרגול נסיעה בשיפועי צד.
8. תרגול נהיגת שבילים מהירה: בלימה וכניסה לסיבוב, היגוי יתר, תת היגוי, סחיפה של כל הגלגלים ועוד.

 

נועם, אני מודה לך!

 

אני ממליץ בחום!