זו הפעם הראשונה שאני שומעת על רכב ש"מאשימים" אותו בדו-פרצופיות ובפיצול אישיות…
בין כל ההפתעות הממתינות למבקרים (ביניהם קבוצה מטעם המועדון) שיגיעו השנה לתערוכת SEMA המפורסמת בלאס וגאס בסוף החודש, ממתינים גם יותר מעשרים רכבים של קבוצת קרייזלר שעברו תחת ידם המוכשרת של עובדי מופאר כהכנה לתערוכה – ממש כמו כלות העוברות טיפול הכנה לקראת האירוע הגדול והחשוב בחייהן.
כבר סיפקנו לכם כמה תמונות וכמה מילות רכילות לגבי הצפוי בתערוכת SEMA, אבל כזה עוד לה היה לנו:

כחלק ממחקר שיזמה קבוצת קרייזלר העולמית שמטרתו להציג את ההשפעות של מופאר על רכבי הקבוצה, נתרם גרנד-צ'רוקי חדש – מודל 2013 מדגם לרדו (Laredo) לצורך תצוגת "לפני" ו"אחרי".
רכב המחקר זכה לכינוי "Half&Half", כלומר חצי-חצי.
ראשית, צבעו את הרכב בגוון דובדבן עמוק וכהה עם ברק פנינתי.

 

 

אחר כך, קישטו את קו האמצע של הרכב לאורכו בגרפיקה דמויית רוכסן ואת הקצה סיימו בעזרת ראש-רוכסן אמיתי שחובר לפגוש הקדמי.
ה"קרם-דה-לה-קרם" של הדגם הזה הינו שלאחר שפיצלו את "אישיותו", התפנו להתעסק עם דו-הפרצופיות שלו בכך שרק צד אחד של הרכב (הצד של הנהג) עבר טיפול של מופאר – כך יכול כל אחד לראות בדיוק את ההבדלים בין ה"לפני" (כשהרכב במצבו המקורי) לבין ה"אחרי" (כשהרכב יצא מסלון היופי של מופאר). וכשאני אומרת "טיפול של מופאר" הכוונה היא גם לפנים הרכב וגם לחוץ.

 

מבחוץ, הותקנו גלגלי כרום 20", הגריל קיבל גימור כרום, צינורות מיגון הותקנו בצדדים, בית המראות הוחלף, הותקן חצי מטה אוויר כרומי (air deflector = בסלנג העברי שלנו "מגן יתושים") על חצי מכסה מנוע, פנסי הערפל בצד הנהג קיבלו נגיעה של כרום ולוח מנורה חדש, מאחור ניתן לראות גם חיבור לנגרר עם חיווט, ווי גרירה מקדימה, מסגרת בהירה ללוחית הרישוי, חצי גגון וחצי מנשא מטען.

 

גם בתוך הרכב שונה צד הנהג בלבד. מגיני דלתות עם לוגו של החברה, דוושות בגוון בהיר, שטיחונים של מופאר, מקומות ותאי איחסון נוספים ופנים בגימור עור איכותי ברמה הגבוהה ביותר.

 

יש לי תחושה שזהו רכב משגע בדיוק באותה המידה שהוא משוגע!

בשמחה, נביא לכם תמונות של רכב זה (ועוד רבים אחרים) ממקור ראשון – מהתערוכת SEMA המתקיימת בלאס וגאס בעוד כשבועיים.