טיילנו בעיירה וביקרנו בתערוכה, ועכשיו הגיע הזמן לדבר האמיתי שכולנו היינו רוצים לחוות שוב ושוב – מסלולי הנהיגה של MOAB.

אז עוד לפני שאתם יוצאים מהבית לכיוון שדה התעופה שייקח אתכם לארה"ב, עליכם לסגור מראש את הגעתכם אל המסלולים, בניגוד מוחלט למה שאנו רגילים פה. בארץ –  מניעים ביום שבת, יורדים לשטח, בלי תשלומים, בלי סידור רכבים ועם המון בירה.

ב- MOAB, לא כך הדבר.

כחצי שנה מראש, עליך ליצור קשר באמצעות האתר הרשמי של מואב http://www.rr4w.com ולבקש את עיתון שנקרא Easter Jeep Safari – זהו העיתון עם המסלולים.

לאחר קבלת העיתון, אפשר לבחון את המסלולים לפי קטגוריה ולהירשם. שימו לב שהמסלולים הקשים ביותר לא מיועדים לרכבים שכורים, מסלולים אלו מיועדים לרכבים עם צמיגי 35 אינץ' ומעלה וכמובן נעילה קדמית ואחורית. ישנם מסלולים שיש בהם הצורך בכננות קדמית ואחורית.

הרכבים השכורים, ברובם הם JEEP מהדגם RUBICON עם צמיגים 33 אינץ' ומוגבהים ב- 3 אינץ'. לא תמיד מובטח שתקבל מה שאתה רוצה, אבל עד היום ב- 90% מהמקרים, הכול בסדר.

בכניסה למסלול, נעמדים בשורה וחל איסור על שינויים בסדר הנסיעה. כמו כן, חל איסור מוחלט על אלכוהול ובמידה ומישהו נתפס, ישנו קנס של עד 1,000 דולר וכמובן באותו רגע, הוא יוצא מהמסלול.

קפה שחור – מומלץ גם מומלץ. החבר'ה ב- MOAB אינם מודעים לערכת הקפה המסורתית של טיילי ישראל וברגע שזה יוצא מהרכב, זה ישר מעורר עניין ומתחילה חברות חדשה.

על סדר, משמעת וניקיון מקפידים ברמה הגבוהה ביותר. טעות קטנה ואתה בחוץ. וגם אם שכחתם לקחת עימכם שקיות זבל, אל דאגה, תקבלו בכניסה למסלול שק אשר נתלה על הגלגל הרזרבי.

אין ספק כי זו היא חוויה מעצימה, הן במסלולים עצמם שגם אם הלכתם על המסלול ה"קל" ביותר, לא תפסיקו לחייך, והן בנופים המרהיבים, הרכבים המרשימים והאנשים החמים.

צריכים פיפי? – אין בעיה. זה טבעי ובסדר. רק זכרו – נשים בצד ימין גברים בצד שמאל, וזה דווקא הגיוני, החברים ב- MOAB לקחו בחשבון שרוב הנהגים זכרים ולכן היציאה מהרכב היא שמאלה לפיפי, וכך גם בצד בנשי.

חשוב לזכור:

להזמין את העיתון.
ערכת קפה – מומלץ שחור.
מצלמות, כמובן.
סבלנות וסובלנות.
לא להביא בירה.

בהכנת הכתבה עזרו – ארנון מלאכי, טל ליברנט, אייל.

לתגובות לחצו כאן

מאת: עמית פריד, אורלי מרקשייד