אין זה סוד שהג'יפ רנגלר הוא התשובה למי שמחפש יכולת שטח של ממש. סיפור ההצלחה נמשך כבר עשרות שנים והפך את הדגם למעין פורשה 911 לחובבי השטח.

עם זאת, ובניגוד לאייקון הגרמני, ג'יפ אינה מייצרת אינספור גרסאות "חמות" לדגם, מה שמאלץ את הרוכשים לפנות לסדנאות שיפורים למיניהן. אחת מהן היא AEV, המציעה בימים אלו (בארה"ב) חבילה ובה שלל תוספות לשדרוג יכולת השטח, ובמקביל שיפור הנוחות בנהיגה יום-יומית.

גולת הכותרת היא החלפתו של מנוע ה-V6 של הרנגלר בנפח 3.8 ליטר בהאמי V8 בנפח 5.7 ליטר, המשודך לתיבת אוטומטית עם חמישה הילוכים במקום ארבעה בדגם המקורי. עם 360 כ"ס, המנוע חזק ב-158 כ"ס מה-V6 והוא גם מפיק 21 קג"מים נוספים של מומנט (53 בסה"כ).

בנמצא גם צמיגי All-Terrain גדולים יותר מתוצרת BFGoodrich, שלמרות היותם אגרסיביים למדי, אינם בבחינת "נשק יום הדין" לשטח, וזאת על מנת שלא לפגוע יתר על המידה בביצועי הכביש. לאותה מטרה הותקנה גם ערכה להרמת מתלים, המגביהה את הרכב ב-9 ס"מ. על פי הפרסום, הערכה עוצבה על ידי מהנדסי ג'יפ בדימוס, ששמו דגש על תחומים כגון גיאומטריית המתלים וכוונונם, על מנת להפוך את הנהיגה בכביש לחלקה יותר תוך שמירה על היכולות בשטח.

מלבד מנוע אימתני, צמיגים גדולים ושיפורי מתלים, החברה מציעה גם שפע תוספות חיצוניות פונקציונליות- מתאורה דרך "שנורקל" למערכת הפליטה, מגן גחון, מכסי מנוע ועד כננות. כל התוספות הללו ועוד אחרות במחיר 38 אלף דולר לחבילה המלאה. נשמע יקר, אך יש הטוענים שמדובר במחיר סביר, גם ללקוח האמריקאי, עבור הסבה באיכות כזאת.

מקור: מגה 4X4 – מייל עיתון מבית מגה מוטור

לתגובות לחצו כאן