מבין כל הדגמים שיש למותג Jeep להציע, הגרנד-צ'רוקי הוא אחד המפתיעים בעיני.

 

לדעתי, זהו הדגם הכי מגוון שיש – עם רמות גימור שונות בכל שנת מ ודל ועם הפתעות כאלו ואחרות בכל גירסה. לפעמים, השינויים והשידרוגיים קוסמטיים בלבד ולפעמים השינויים והשדרוגים לא ממש נראים לעין, אך בהחלט מורגשים היטב!

 

לפני כחודשיים, סיפרנו לכם שחברת Jeep מתכננת להפתיע את לקוחותיה עם גרנד-צ'רוקי חדש.

ובכן, לקראת שנת 2014, כמובטח, עובר הגרנד צ'רוקי סוג של מהפך – הפעם, ישולבו גם אלמנטים של מראה וגם אלמנטים אחרים להנאת הרוכשים.
עד כה, הגרנד-צ'רוקי על כל גילגוליו הציב רף גבוה מאוד לשילוב שבין רכב שטח מהטובים שיש לבין רכב המציע פינוקים ברמת ה"פרייבט" לנהג – עם ביצועים מעולים לצד התנהגות כביש יוצאת דופן.

 

השינויים במודל 2014 ניכרים מייד במראה הרכב – בחוץ, שני עיצובים חדשים לפנסי החזית עם יחידות בי-קסנון ונורות LED לתאורת יום, גריל מסורתי במראה מעודכן ופנסי ערפל בעיצוב מחודש. גם יחידות התאורה מאחור עוצבו מחדש עם לדים. בתוך הרכב מייד שמים לב לגלגל ההגה החדש עם שלוש הצלעות שכולל שליטה מההגה להחלפת הילוכים (בכל הדגמים), קונסולת מולטימדיה עם מסך מגע בגודל 7 אינץ' וגיר אלקטרוני חדש לחלוטין. המעוניינים להבדיל עצמם מאחרים, יוכלו לבחור להוסיף מגע אישי פה ושם, למשל בהוספת מערכת לסיוע בחנייה ו/או מערכת להתרעה מפני התנגשות.

 

דגם 2014 של הגרנד צ'רוקי מגיע כמובן ברמות גימור שונות וההבדלים ביניהן ברורים וחדים. לדוגמא, בגרסת הפיסגה (Summit) יש ריפודי עור משודרגים במבחר צבעים, מבחר גדול יותר של עיטורים וגימורי עץ ומשטחים בגוון נחושת.

 

עם כל היופי וההדר, אתם ודאי רוצים לדעת מהם השינויים ש"לא ממש נראים לעין, אך בהחלט מורגשים היטב" אותם הזכרתי בפתיח. ובכן, בראש ובראשונה, הרכב בשוק האמריקאי מצטייד במנוע טורבו-דיזל V6 האיטלקי המוכר מתוצרת VM עם 240 כ"ס, עם מיכל דלק עצום בנפח כמעט 100 ליטרים שלטענת היצרן יכול לגמוע מרחק של יותר מ-1,000 ק"מ. כמובן שהרכב יכול להגיע גם עם מנוע הפנטסטאר 3.6 המוכיח את יכולותיו מזה זמן מה. יחד עם המנוע, תיבת ההילוכים האוטומטית החדשה לגמרי בעלת 8 המהירויות מציעה לנהגים חוויית נהיגה שונה וטובה יותר מכל מה שהכירו עד כה. בחברה טוענים כי בזכות תיבת ההעברה החדשה, המושג "חוויית נהיגה" זוכה להגדרה מחודשת!

 

דגמי הגרנד-צ'רוקי המצויידים במנוע ה-V8 מצויידים גם במערכת חיסכון אוטומטית המנתקת את זרימת הדלק לארבעה צילינדרים בזמן נהיגה חסכונית, מה שאמור לשפר באופן ניכר את צריכת הסולר ומעלה באופן משמעותי את מספר הקילומטרים שניתן לצלוח על כל ליטר. מצב ה- "EcoMode" הקיים ברכב שולט בנקודות החלפת ההילוכים, מנתק את זרימת הדלק לחלק מהצילינדרים ושולט על גובה המרכב. המערכת פועלת באופן קבוע ברכב, אך ניתן לנטרלה בלחיצת כפתור במידת הצורך.

 

למעשה, מה שהכי מעניין את כולנו מבחינת שינויים ושידרוגים הוא תחום ה- 4×4 של הרכב. הגרנד-צ'רוקי 2014, בדומה לקודמיו, מגיע עם שלושה מצבי 4×4, השינויים הם בנתונים שמציג כל מצב – יחסי העברה שונים לסיוע בעליות או בלימה במדרונים. אני מתארת לעצמי שבנוסף לתחום השטח של הרכב, יש לו מעט מביניכם שישחו לשמוע שדגם הספורט של הגרנד-צ'רוקי 2014 (שבינינו מיועד יותר לאספלט מאשר לשטח…) מקבל בין היתר תיבת הילוכים חדשה בעלת שמונה מהירויות, בעלת מהירות תגובה משופרת שלא רק מסייעת לחסוך בדלק, אלא גם תשפר זמני התאוצה מ-0 ל-100 קמ"ש בעזרת מנוע ה- HEMI 6.4 ליטר.

 

אם לומר את האמת, למרות שבאופן אישי אני מהמכורים לרנגלר, אין שפק שהייתי שמחה מאוד להתפנק ברכב כדוגמת הגרנד-צ'רוקי – גם יופי, גם נוחות, גם שטח, גם ביצועים והכי יפה – היד עוד נטויה והשמים הם הגבול!