אין ספק שדגם הרוביקון של מותג JEEP הוא הרכב בעל העבירות הטובה ביותר – אפילו בתצורה המקורית בה הוא יוצא את דלתות מפעל היצרן. הרוביקון מציע יחסי העברה קצרים, נעילות חשמליות וניתוק מוט מייצב – כל אלה ללא ספק מציבים אותו בראש הרשימה ביחס למתחרים. לדעתי, המתחרה העיקרי ואולי היחיד של הרוביקון הוא דגם הספורט של רנגלר. דגם הספורט מגיע ללא הנעילות וללא ניתוק מוט המייצב.

 

עד כמה יכול רנגלר ספורט לספק את הסחורה?

 

קצת לפני שקיבלתי את רכב המבחן ממכשירי תנועה, ניתקלתי בהודעה כי ב-15 למרץ חלקו היפה והרחב של מסלול נחל הדישון יסגר לתנועת כלי רכב. אז החלטתי – רגע לפני, אני נוסע להיפרד!

 

 

הדרך לדישון יפה במיוחד בתקופה זו – הכל ירוק ופורח. הנסיעה בכביש שקטה ונעימה. אין ספק בליבי, כמי שזוכר את מנוע ה-3.8 ליטר הישן והעייף, שמנוע הפנטסטאר 3.6 ליטר החדש עם 285 כוחות הסוס שהגיע הישר ממחוזות הגרנד צ'רוקי אל דגמי הרנגלר החדשים – מנוע זה עושה עבודה שקטה, חזקה ומצויינת – לחיצה קלה על הדוושה, ואני עוקף בזריזות ובזהירות, יושב חזק על הכביש וחש איך הרכב ממושמע לי בדיוק נמרץ. כל התענוג הזה מלווה בחיסכון משמעותי בצריכת הדלק!

 

 

מסלול נחל הדישון אינו מסלול קשה במיוחד, אך לאורך המסלול ניתן למצוא מספר מעברים מעניינים – מים, קצת סלעים, בוץ ושאר ירקות.

 

בכניסה לשטח, מורידים קצת אוויר מהגלגלים ומתחילים בנסיעה. מיד מרגישים כי הרכב הגיע למגרש הביתי – הג'יפ פשוט מדלג מעל כל מעבר, נוסע בשלווה, לדעתי ראיתי אפילו חיוך קטן מתחיל להימרח על הגריל…

 

 

אני מחליט לנסות לאתגר את הרכב קצת ומחפש את הדרכים הקשות יותר לצלוח את המסלול. מצאתי כמה אתגרים סלעיים מעניינים והג'יפ, כאיילה, מדלג בקלילות ומציג מהלך מתלה מפתיע – יחסית לרכב סטנדרטי, היה קשה מאוד לגרום לו לשחרר גלגל לאוויר העולם.

 

 

אז נכון שהמסלול אינו נחשב למאתגר במיוחד, אבל אני בספק אם יש מסלול על מפת שבילי ארץ ישראל שיכול להוות אתגר אמיתי עבור חיית השטח הזו. הדגם החדש של הרנגלר שווה כל שקל (או יותר נכון שווה כל אחד מאלפי השקלים) הכוללים כמובן את המנוע החדש, חיבור USB, מראת אמצע עם תאורה ומנגנון נגד סינוור, מושבים חדשים ואפילו ג'נטים חדשים עם אילוסטרציה של ג'יפ.

 

 

לסיכום, נחל דישון היה נראה יפה מתמיד – אולי בגלל מזג האוויר האביבי, אולי בגלל הפריחה המרהיבה, אולי בגלל הזרימה החיה של המים הנקיים, אולי בגלל שזו הפעם האחרונה שנראה אותו מחלון הג'יפ… סביר להניח שהשילוב של כולם הוא שהופך את הדישון לאחד המסלולים היפים בצפון. הידיעה כי זוהי הנסיעה האחרונה בדישון עשתה לי צביטה קטנה בלב – מקום כל כך יפה! השילוב בין הנוף המרהיב והמראה הטבעי של הרנגלר בשטח שבו אותי. פשוט מושלם!