בכל שנה נגנבים בישראל מעל עשרים אלף כלי רכב, ובכל שנה נגנבים יותר כלי רכב מהשנה החולפת. אם מתחשבים לא רק במקרי הגניבה שהצליחו אלא בכל ניסיונות הפריצה לרכבים, הרי שמדובר במספרים גדולים בהרבה. עבור הנהגים מדובר בכאב ראש, לב וכיס, וגם חברות הביטוח אשר נאלצות לשלם עבור הרכבים הגנובים אינן שמחות מנתונים אלו ובאות בדרישה להתקין מערכות מיגון שונות ברכב, בכדי להקטין את סיכויי הגניבה. התקנת מערכות מיגון חכמות היא אינטרס משותף של חברות הביטוח ובעלי הרכב, במיוחד עבור מי שרכבו שייך לקבוצת הרכבים הקורצים לגנב: רכב יוקרה, ג'יפ או טנדר, או רכב המשתייך לקטגוריית ה"רכבים שנגנבים הרבה בארץ" (כאשר לקטגוריית רכבי ה-4X4 יש ביקוש יציב / קשיח וגדול יחסית בקרב הגנבים).

 

 

הכל בין פרצוף מאיים לקומנדו שטח

 

על שלושה סוגי מיגון דיברה התורה, או לפחות המבינים בתחום מיגון רכבים –

 

  •      על המאיים – סוגי מיגון שונים המהווים מכשול מינימאלי לפורצים מנוסים, ותפקידם העיקרי הוא במניעת הפריצה האקראית. אמצעי מיגון אלו מודיעים בקול גדול לפורצים על עצם קיומם ומקטינים את הסבירות שינסו לפרוץ לרכב . מדבקות גדולות המודיעות על קיום אזעקה או מנעול הגה ומוט הילוכים מסיבי הינם אמצעי מיגון מסוג זה. פורץ מיומן יוכל להתגבר עליהם תוך מספר דקות, אך סביר כי פורץ אקראי ימנע מלפרוץ לרכב זה, לאחר שיבחין באמצעי המיגון הללו.

 

  •      על המתערב – בקטגוריה הזו נכללים סוגי מיגון שונים אשר תפקידם לנסות ולמנוע גניבת הרכב בזמן ניסיון פריצה פעיל (כאשר האיום הראשוני של סוגי המיגון הראשוניים לא עבד). עלוקות ואימובילייזרים למשל מנסים למנוע מהרכב לפעול לאחר זיהוי ניסיון פריצה על ידי ניתוקה של אחת ממערכות הרכב המשמעותיות: חשמל, הצתה, דלק וכדומה.

 

  •      על החכם (לאחר מעשה) – אמצעי מיגון מתקדמים, המתאימים במיוחד לרכבי שטח ויוקרה, הם אמצעים "לאחר מעשה". אם האיום של הסוג הראשון לא מנע את ניסיון הפריצה, ואם ניסיונות ההתערבות של הסוג השני לא מנעו את הגניבה – כאן נכנסים לתמונה אמצעי מיגון ואיתור אלו שתפקידם לאתר ולהציל את הרכב, לאחר שכבר נגנב. מערכת איתור טובה מחוברת למוקד אשר מפעיל כח משימה מיומן שיוצא לרדוף אחר הרכב לאחר הגניבה, כדי להצילו.

 

להתחשב גם בדרישות הביטוח

 

חברות הביטוח מציבות תנאי מיגון על הרכבים המבוטחים בפוליסות ביטוח הרכב (בעיקר בביטוח מקיף, המיועד לפיצוי במקרה של גניבה). כאשר מדובר על רכבים יקרים או "גניבים" במיוחד, וג'יפים ללא ספק נכללים בקטגוריית ה"גניבים" והיקרים, דרישות המיגון גבוהות – לא מספיק מנעול הגה אלא גם אימובילייזר מקורי וקודנית, אזעקה פעילה ומערכת איתור מתקדמת. כשבאים להחליט מהי מערכת המיגון שתותקן ברכב כדאי, קודם כל, לבדוק בפוליסת הביטוח מה הן הדרישות שבעל הרכב חייב בהן.

 

 

אמצעי מיגון חדשניים לרכב

 

נושא מיגון הרכב מתקדם בקצב דומה לקצב הלמידה של הגנבים. מדי כמה שנים הגנבים לומדים להתגבר על אמצעי המיגון הקודמים ואז נולד הדור הבא של אמצעי המיגון. מגוון אמצעי מיגון מהדור המתקדם לפניכם:

 

  •      כספות למחשב הרכב – אימובילייזר מקורי משמעו כי מפתחות הרכב המקוריים מגיעים עם צ'יפ נסתר השולח צופן למחשב הרכב בזמן ההתנעה. רק לאחר וידוא מקוריות הצופן על ידי מחשב הרכב, הרכב יותנע. הגנבים גילו כי מספיק להחליף את מחשב הרכב במחשב רכב פרוץ כדי להתגבר על מכשול זה. פתרון ראשון: כספת למחשב אשר תחייב פריצה פיסית ראשונית כדי להגיע למחשב הרכב.

 

  •      יחידת גיבוי עם תיל ממעיד – במקום לשים מערכת איתור וזיהוי פריצה, שמים שתיים, אחת לרב חבויה. אם נעשה ניסיון פריצה על אחת – השנייה נכנסת לפעולה לעתים תוך שליחת אות אזעקה אוטומטי למוקד מאויש.

 

  •      מנעולי נגררים – מנעולים מיוחדים המקשים על גניבת נגררים על ידי חיזוק וחיפוי הקישור בין הרכב לנגר, קשירת הנגרר לאובייקט ברחוב או סנדל גלגל לנגרר המקשה על גניבתו.

 

  •      תריס נעילה לטנדר – תריס המכסה ונועל תכולת טנדר פתוח ומונע גניבות באופן זה.

 

  •      מערכת איתור מאוישת – כאשר הרכב מחובר למוקד מאויש, במקום אזעקה שעושה רעש אפשר להקפיץ את המוקד בצורה שקטה וגם לשלוח מסרון לטלפון הסלולרי של בעל הרכב. מערכת איתור מאוישת יכולה להיות מחוברת לא רק למערכת אלקטרונית לזיהוי ניסיונות פריצה אלא גם לכלול כפתור מצוקה שניתן ללחוץ עליו וליצור קשר עם אנשי המוקד כל אימת שנקלעים לבעיה לא צפויה.

 

כל כמה שנים הגנבים לומדים להתמודד עם אמצעי המיגון החדשים, ולכן כדאי לעדכן את מיגון הרכב אחת למספר שנים לאמצעים החדישים ביותר, בתקווה שאיתם הגנבים עדיין לא למדו להתמודד.