AEV ProCal כל מי שמגדיל את מידת הצמיגים או משנה את יחסי ההעברה ב- JK צריך לקחת בחשבון כי עליו לעדכן את מחשב הרכב. שלא כמו ברנגלרים קודמים, ה- JK הינו רכב ממוחשב לחלוטין שמצויד לראשונה במערכות בטיחות כגון ABS ו- ESP. קריאת המהירות בספידומטר נעשית אף היא דרך מחשב הרכב, ולכן כל שינוי כאמור מחייב עדכון תוכנת המחשב. באם תוכנת המחשב לא תעודכן לאחר שינויים אלה, יש לצפות לבעיות לא פשוטות – בין היתר: קריאת מהירות לקויה, צריכת דלק מוגברת, העברת הילוכים לא תקינה בתיבה אוטומטית (SHIFT POINTS), תפקוד לקוי של מערכות ABS ו- ESP ועוד. היבואן בישראל יכול לבצע עדכונים מסוימים למי שעשה שינויים אלה. אולם, הוא מסוגל לעדכן רק את הבאים:

• שינוי יחסי העברה בסרנים עד 4.10 בלבד (ל- JK שנמכרו בארץ יש 3.21/3.73).

• שינוי מידת צמיגים עד 32" (255/75/17) בלבד (ל- JK שנמכרו בארץ יש 245/75/16 שזה פחות מ- 31").

בקיצור, העדכון בארץ יכול לשדרג את דגם ה- SPORT שנמכר בארץ על-ידי היבואן לדגם ה- RUBICON שמיובא בייבוא אישי בנושאים אלה בלבד. מי שמעוניין בשינויים אלה בלבד יכול להיות רגוע שהרי קפיצה למוסך הקרוב תפתור לו את הבעיה. למיטב ידיעתי, ניתן בישראל לשדרג את מידת הצמיגים המקוריים של ה- JK מ- 245/75/16 ל- 255/75/17 והדבר תלוי רק בהשגת חישוקים וצמיגים מתאימים. אולם, למיטב ידיעתי אין בשוק חברה שמייצרת יחסי העברה 4.10 ל- JK כך שזה שדרוג לא רלוונטי. האמת איני מופתע שהרי מי שכבר מוכן להשקיע כמה אלפי שקלים בשדרוג שכזה לא כדאי לו לעלות מ- 3.73 ל- 4.10 אלא שיקפוץ לפחות ל- 4.56 או ל- 4.88. מה יעשה, אם כן, בעל ה-JK שחפץ להגדיל את מידת הצמיגים למידה העולה על 32" או ליחסי העברה העולים על 4.10? בתחילת ייצורו של ה- JK אכן היה הדבר בעייתי כי לא היה בשוק שום מוצר שהוא שיכול היה לתת מענה לכך. ברור שמדובר היה במצב בלתי אפשרי שהרי השוק המשני בארה"ב ל- JK מבוסס ברובו על שינויים מעין אלה והיה צורך לתת לבעיה פתרון דחוף ויצירתי. ואכן, כמו פטריות אחרי הגשם, צצו להם מספר מכשירים שמסוגלים לתת מענה לבעיות אלה ולשמחתנו גם לבעיות רבות אחרות. אחד הפתרונות הפשוטים והיעילים ביותר לדעתי הנו ה- ProCal Module של חברת AEV

קוד יצרן – 30406007AA קוד יצרן - 30406007AA

מדובר במכשיר קטן ופשוט שמתחבר ישירות לשקע המחשב של הרכב (OBD) שמצוי בחלק השמאלי התחתון של לוח השעונים (הדשבורד) מול מושב הנהג. המכשיר כ"כ פשוט שהפעלתו הופכת לקלילה וכיפית כאחד. המכשיר מסוגל לבצע ולעדכן את כל השינויים הבאים:

• שינוי יחסי העברה בסרנים עד 5.67 (מטורף).
• שינוי מידת צמיגים עד 54" (מטורף לגמרי).
• הפעלת אורות קבועים ביום (בארה"ב מקבלים הנחה בביטוח הרכב למצב שכזה).
• התאמת מערכת TPMS (מערכת ניטור לחץ אוויר בגלגלים) למי שמעוניין לנסוע בלחץ אוויר הנמוך מהמלצת היצרן – ניתן גם לבטלה כליל.
• העלאת סל"ד בסרק למי שמעוניין בביצועי כננת טובים יותר.
• איפוס קודי תקלות (Clear DTC Codes).
• החזרת מחשב הרכב למצבו המקורי כפי שהגיע מהיבואן (Restore).

הפעלת המכשיר הנה מכאנית ונעשית על-ידי 10 כפתורים קטנים בעלי 2 מצבים – למעלה/למטה. יחד עם המכשיר מקבלים טבלה המתארת את השינויים האפשריים כפי שהצגתי לעיל, כאשר לכל שינוי מבוקש יש לכוון את הכפתורים בהתאם (כלומר – למעלה או למטה). על-ידי כך נוצר צירוף שמחשב הרכב יודע לזהות והתוכנה מתעדכנת באופן מיידי. כדי לבצע את העדכון יש:

1. לכוון את הכפתורים ב- ProCal Module בהתאם לעדכון הנדרש בהתבסס על הטבלה שמצורפת למכשיר.
2. להכניס את המפתח לסוויץ' ולסובב למצב ON (לא להתניע).
3. להכניס את ה- ProCal Module לשקע ה- OBD של הרכב.
4. להמתין ל- 2 צפצופי צופר.
5. לסובב את המפתח למצב OFF.

יש להדגיש כי כל מכשיר מתאים לרכב אחד בלבד מכיוון שהוא "מתלבש" על המספר הסידורי של הרכב כפי שנתן לו היצרן (VIN). אם רוצים להעביר את המכשיר לרכב אחר יש לבצע תחילה Restore לרכב הראשון ורק אז להעבירו לרכב האחר. ברור שזה לא אפשרי כי רכב שעבר שינויים לא יכול לנסוע במצב Restore ולכן העברה זו אינה רלוונטית (למי שבנה על מכשיר אחד בשביל כל החבר'ה).