אם אינך מכיר את מערכת ההינע ב- JK החדש שרכשת זה עתה בוודאי תשמח ללמוד עליה מעט. ה- JK החדש, ובמיוחד בגרסת הרוביקון, הוא רכב שטח מצוין עם יכולות גבוהות ביותר. יש הטוענים שהוא אף טוב יותר מהדגם הקודם ה- TJ. אולם, לא הכל מושלם. אחד מהחסרונות המכניים היחידים שקיימים ברכב זה הם גלי ההינע שלו שמשתמשים בחיבורים מסוג Rzeppa CV.

 

Rzeppa CV (Constant Velocity)

חיבורים אלה הומצאו על-ידי Alfred Rzeppa, מהנדס של חברת FORD. שיטה זו יועדה לרכבים רכים ובעיקר ל- SUV (Sport Utility Vehicle) יוקרתיים. החיסרון המרכזי של חיבורים אלה הנו שהם אינם בנויים לעבוד בזוויות פתיחה גדולות ובעומסים קשים. המשמעות הנה שתחת עומסים קשים תוחלת החיים של חיבורים אלה קטנה משמעותית ובעבודת שטח קשה הם צפויים לכישלון מוחלט.

גלי ההינע המקוריים של ה- JK נפלאים לנסיעת כביש, במיוחד ברכב סטנדרטי. הם יכולים להתאים גם לנסיעת שטח קלה. אולם, כל שימוש שטח אגרסיבי יגרום לכישלונם. הדבר נכון במיוחד לגבי גל ההינע האחורי של JK קצר 2 דלתות שהוגבה לפחות 3". ג'יפ Grand Cherokee ורכבים אחרים של חברת CHRYSLER מצוידים בחיבור מעין זה. אולם, רכבים אלה לא עוברים בדרך כלל שינויים מכיוון שהם משמשים בעיקר לנסיעת כביש ולטיולי שטח קלים. לכן, לא קיימת ברכבים אלה כל בעיה שהיא. אולם, אם הרכב עבר שינויים ובעיקר הגבהות, מתחילות בעיות אמיתיות עם חיבורים אלה ויש לקחת זאת בחשבון. הבעיה העיקרית עם חיבורים אלה שהם אינם מסוגלים לעמוד בלחצים, במומנט ובזוויות פתיחה מעבר למה שתכננו אותם במפעל. זה נכון בעיקר כשמערכת המתלים נפתחת לגמישות מוחלטת בנסיעת שטח. לחיבור זה יש יכולת תנועה צידית שאינה עולה על 3/4" ממרכזו ועד שהוא פוגע "בבית" שלו – דבר שמביא לכישלונו. ברכב מוגבה שפותח מהלך מתלה מרבי החיבור ייפגע, הגומי שמכסה את המיסב ייקרע והגריז שנמצא בתוך המיסב יאבד. כתוצאה מכך המיסב ייכשל ואחריו כל גל ההינע.

שימו לב כיצד האטם כמעט פוגע "בבית" שלו ובעצם כמעט נקרע ונפגע. תמונה זו הנה של רכב מוגבה במצב עמידה. כל פתיחה נוספת של מערכת המתלים והפעלת לחץ על גל ההינע תביא להרס החיבור ולכישלונו. נזק שנגרם ל- JK קצר עם הגבהה 3" של חברת FULL TRACTION:

הפתרון היחידי לבעיה זו הנה החלפת גלי ההינע לגלי הינע שמיועדים לעבודת שטח קשה המתאפיינת בלחצים ומומנט גבוהים ובזוויות פתיחה גדולות. גלי ההינע הם מסוג Double Cardan שמשתמשים בחיבורים מסוג U-joint. חיבורים אלה נועדו לעבודה בזוויות פתיחה קיצוניות ואינם חשופים לבעיות אלה. גל הינע מסוג Double Cardan:

חברת J.E. REEL מתמחה בייצור גלי הינע מסוג Double Cardan ומציעה גלי הינע חליפיים ל- JK. ההבדל המרכזי בין גלי הינע אלה למקוריים הנו בחיבורים שהנם מסוג U-joint ולא Rzeppa.

קדמי – קוד יצרן: 31JKOE24F (מתאים לארוך/קצר):
אחורי – קוד יצרן: 31JKOE2R (מתאים לקצר):

גלי ההינע מיוצרים מהחומרים האיכותיים ביותר והם מאוזנים ביציאה מהמפעל כדי למנוע ויברציות. גלי הינע אלה מציעים שנים של אמינות תחת תנאי עבודה קשים וקיצוניים.

כדי להימנע מבעיות מיותרות ובשל היעדר חלקי חילוף בישראל, מומלץ לבחור בסדרה 1310 שהנה סדרה שמתלבשתBolt On על החיבורים הקיימים בתיבה ובסרנים ולכן אין כל צורך במתאמים שונים בתיבה ובסרן (אין צורך לשנות את ה- Yoke). כיוון זווית PINION כל מי שרוכש גל הינע אחורי מסוג זה ל- JK חייב לרכוש גם סט של 2 מוטות רדיוס אחוריים עליונים מתכווננים כדי לתקן את זווית ה- PINION לכ- 15 מעלות. זאת מכיוון שאם זווית ה- PINION לא תכוון כראוי גל ההינע יסבול מוויברציות שיפגעו באיכות הנסיעה ותקצר משמעותית את תוחלת חייו. לצורך כך, אני ממליץ על מוטות רדיוס של חברת POLY PERFORMANCE שניתן להאריכם כשהם כבר מורכבים על הרכב.

קוד יצרן: 2 X אחורי עליון PPM-8054 PPM-8054

להלן איור של זווית PINION תקינה לגל הינע אחורי מסוג CV U-joint:

שימו לב שזווית ה- PINION זהה לזווית של גל ההינע והם בעצם עומדים בדיוק אחד מול השני. זו הזווית הנכונה במצב נסיעה.

צביקה