משכך היגוי הנו בולם זעזועים למערכת ההיגוי של הרכב. הוא אינו מגביל את תנועת ההגה אך הוא מתנגד לתנודות פתאומיות. המשכך מתנגד גם לתנודות אחרות של מערכת ההיגוי הנובעות מהגבהה שבוצעה, מהגדלת צמיגים וכן מבלאי טבעי של חלקי מערכת ההיגוי בכללותה. על-ידי התנגדותו לכל אלה, הוא מאפשר שליטה טובה יותר בגלגל ההגה ומפחית את הכוח הנדרש מהנהג לצורך הפעלת גלגל ההגה בכביש ובשטח כאחד.

המשכך מומלץ במיוחד לאחר החלפת הצמיגים למידה גדולה יותר. ג'יפ רנגלר JK מגיע עם משכך היגוי מצ'וקמק שגם ממוקם נמוך מאוד ובכך חשוף עד מאוד לפגעי השטח. קראתי מספר מאמרים בהם נכתב כי המשכך המקורי ניזוק מהר מאוד אצל בעלי ג'יפ רנגלר JK רבים לאחר נסיעות שטח לא קשות במיוחד. החלפתו במשכך היגוי איכותי יותר הנה צעד נדרש ובאותה הזדמנות ניתן לשנות את מיקומו לגבוה ובטוח יותר. חברות רבות מייצרות משככי היגוי לרכבי שטח. חלקן טובות יותר וחלקן פחות. בין הטובות ניתן למצוא את FOX ו- BILSTIEN. עלות משככים אלה בחו"ל יכולה לנוע בין 150-200 דולר. המשככים הזולים יותר נעים סביב ה- 50 דולר. ברכב שלי מותקן משכך היגוי חליפי של חברת SUPERLIFT.

קוד יצרן: 92075

עלותו כ67 דולר לפני משלוח ומסים. הוא חזק ועמיד וממוקם בחלק העליון של ה- TIE ROD (המוט שמקשר בין 2 מפרקי ההיגוי של הרכב – בתמונה בצבע ירוק).


הקיט מגיע עם כל החומרה המתאימה לצורך ההתקנה. ההתקנה עצמה קלה ביותר וניתן לעשותה בחניית הבית באמצעות כלי עבודה בסיסיים. מגן הגומי מפוליאוריתן שעל המשכך נמכר בנפרד וניתן לבחור בצבעים שונים.

קוד באתר QUADRATEC: 16021.XX

ה- XX משתנה בהתאם לצבע שנבחר. להלן תמונה נוספת של המשכך לאחר התקנתו. שימו לב כי הוא ממוקם בחלק העליון של ה- TIE ROD – מיקום בטוח יותר המגן עליו מפגעי השטח.

בהצלחה, צביקה.