ההלם הראשוני

ערב יום חמישי, אני מגיע לחניון בכפר הנוער הדסה נעורים בבית ינאי, והחניון מלא עד אפס מקום בג'יפים!
בכניסה לאולם, אני מקבל מארז יפה ובתוכו חולצה לבנה עם לוגו "מסייעת" (עם ציור של JEEP), דיסק עם מוסיקה מקפיצה לזמן הטיולים, כפפות לשטח, מפתח לשחרור מהיר של לחץ האוויר ועלון "אודות מסייעת 4X4". נהניתי מכיבוד קל כיד המלך, שתיה חמה, שתיה קרה ואפילו ברז בירה קרה.

ההלם השני

לאחר שעה קלה ונעימה בחברת אנשים שהיה לי נעים להכיר,עולה לבמה יואל שקד – אחד ממייסדי "מסייעת" ובראשית דבריו אומר "זה לא מובן מאליו ולכן אנחנו כאן כדי לומר תודה". האולם כמעט קרס ממחיאות הכפיים, מאות המתנדבים לא באמת היו צריכים את התודות של יואל וחבורתו, אבל התודה, החיוך, המבט של אותם ילדים בסיכון, אנשים עם מוגבלויות, נפגעי טרור ולא עלינו עוד גופים כאלו ואחרים הם לחמם של אותם מתנדבים.

יואל ממשיך ומזמין בזה אחר זה את שותפיו לעשייה ימי טרסי, חובב מאיר, איתמר בר יוסף ודור מאיר, ויש אפילו את המתנדב הכי צעיר בן ה-12 תומר בר יוסף שקיבל כבוד ומחיאות כפיים. כמובן לא שכחו לומר תודה גדולה למר נתן ביטון מנהל כפר הנוער הדסה נעורים על המקום המקסים והזמן שהקדישו.

ההלם השלישי

לאחר התודות ומחיאות הכפיים הרבות, יואל מזמין לבמה את להקת Rocket Men – חבר'ה בגילאי ה-50 ששרים רוק של שנות השישים והשמונים ונתנו לנו להיזכר בתקליטי הויניל וזמני הפטיפון. לאחר ההופעה המהנה, התבקשנו לצאת לחצר לארוחת הערב. לא להאמין כמה טעים, כמה יפה וכמה מסודר. עברו כבר כשלוש שעות מתחילת הערב, הכל היה יפה נעים ושליו, ורגע לפני שאמרנו שחבל שנגמר, מגיע אלינו "קובי בדיחות" – וכשמו כן הוא! במשך שעה סיפר את מיטב הבדיחות שרק אצלנו בישראל אפשר לספר.

ובפן האישי

יצאתי מהערב הזה לא כמו שנכנסתי. כמות הנתינה וההוקרה כי סתם אותם אנשים רוצים לתת – היא כה גדולה עד שזה פשוט מדבק.

מסייעת 4X4

גוף התנדבותי המוציא טיולי ג'יפים ללא כל עלות עבור גופים שונים המטפלים באוכלוסיות שונות כמו כפרי נוער, ילדים בעלי צרכים מיוחדים, אנשים עם מוגבלויות פיזיות ומנטליות, נפגעי טרור, מטופלי רווחה וכדומה.

רוצים להרגיש את רוח הנתינה?

היכנסו לאתר: www.mesa4x4.org

וחפשו אותם בפייסבוק: https://www.facebook.com/mes4x4

 

תמונות: