כולם מודעים למבצעי "הכן רכבך לחורף", אולם דווקא חודשי הקיץ החמים בארץ הם החודשים המסוכנים ביותר לנהיגה. מספר תאונות הדרכים הקשות עם נפגעים עולה בחודשים אלו ויש להתכונן לנהיגה בחודשי הקיץ לא פחות מאשר לנהיגה חורפית. חודשי הקיץ מתאפיינים בנהיגה מסוג שונה: יותר שעות יום, עומס חום גבוה, מספר הנוסעים ברכב עולה ועימו גם המטען ומשקל הרכב. הנסיעות ארוכות יותר במסגרת טיולים, טיולים משפחתיים וטיולי שטח. לכל אלו יש להקדיש תשומת לב מיוחדת ולהתכונן.

הכנת הרכב לנהיגת קיץ – ג'יפים, רכבי שטח ואחרים

 

לחץ אויר בצמיגים – לחץ מתאים בצמיגים מונע את שחיקתם, מגביר את אחיזת הצמיגים בכביש ואף מפחית את צריכת הדלק. יש להקפיד למלא אויר בצמיגים בלחץ מתאים כאשר הצמיגים קרים (בבוקר למשל), ובמיוחד לפני נסיעה ארוכה. אם הצמיגים חמים יש למלא בלחץ של 10%-20% יותר כיוון שהצמיגים מתרחבים בחום. במכוניות עמוסות וישנות ייתכן ויש למלא את הצמיגים האחוריים בלחץ רב יותר, עד 50% יותר מהלחץ הרגיל.

 

מגבים – מגבים תקינים חשובים בקיץ לא פחות מאשר בחורף. ניקוי הצטברות אבק ובוץ עלולה להיות לא אפקטיבית ללא מגבים תקינים. הקפידו כי מיכל נוזל ניקוי השמשות מלא ומוכן לפעולה.

 

תחזוקה מונעת – דרישות הביצועים מהרכב בעונת הקיץ גבוהות יותר, דאגו לתחזוקה שוטפת, טיפולים ולחלפים תקינים.

 

שימוש בנוזל קרור – חשוב במיוחד בעונת הקיץ. יש להשתמש בנוזל קרור ייעודי ולא במים. טמפ' הרתיחה של נוזל הקירור גבוהה יותר ולכן הוא מתאדה פחות. אף על פי כן, יש לבדוק אחת לכמה ימים (תלוי באופן השימוש ברכב) את מפלס הנוזל ולהוסיף במידת הצורך.החזיקו בתא המטען ג'ריקן עם נוזל קיור לשעת הצורך.

 

בדיקת שמן – השמן מונע חיכוך מיותר במנוע ומונע התחממות נוספת. הקפידו על בדיקה שבועית לפחות באמצעות מדיד השמן.

 

בדיקת מכלול הנוזלים ברכב – לפני נסיעת שטח או נסיעה ארוכה כדאי לבדוק את כל הנוזלים והשמנים המשמשים לקרור הרכב: שמן המנוע, שמן הממסרה, נוזל קירור במיכל העיבוי וברדיאטור, נוזל השמשות והמגבים, המצבר ונוזל המצבר, נוזל הדיפרנציאל, נוזל הבלמים, נוזל ההגה ועוד.


הכנת פנים הרכב לנסיעה משפחתית או ארוכה

 

תא נוסעים ריק מחפצים כבדים – בשעת תאונה, גם חפצים שאינם מאד כבדים יכולים להפוך לפטישים קטלניים. הקפידו על החסנת חפצים כבדים בתא המטען (מופרד ברשת מתא הנוסעים ברכבים מאוחדים), על רצפת המושב האחורי, חגורים או בסלים המיועדים לכך מאחורי המושבים הקדמיים.

 

מים לשעת חירום – לא רק הרכב עלול להתחמם, גם הנוסעים עלולים להתייבש. הקפידו על מלאי מים לשתיה ולצינון עבור נוסעי הרכב.
הכנות לקראת הנסיעה

 

תכנון נקודות התרעננות – בתכנון מסלול הנסיעה תכננו גם את נקודות העצירה להתרעננות בדרך. לאחר 45-50 דקות של נהיגה רציפה יכולת הריכוז יורדת ורצוי לעצור לעשר דקות עד רבע שעה לצורך התרעננות.

 

תכנון פעילויות לילדים – תכנון מראש של פעילויות לילדים יחסוך הסחות דעת מיותרות בעת הנהיגה.

 

מניעת עייפות – חום, ארוחה דשנה ומחסור בשינה כל אלו תורמים לעייפות ומעלים את הסיכוי לתאונה. דאגו להמנע מאכילת ארוחה עשירה וכבדה לפני נסיעה ארוכה, דאגו לשנת לילה טובה וקררו את הרכב במידת האפשר לפני תחילת הנסיעה. כשעייפים יש להמנע מנהיגה במיוחד בשעות הלילה.

 

המנעות מנהיגה בחופים – נהיגה בחופים אסורה על פי חוק, פוגעת בסביבה ומסכנת את שלום המתרחצים. על פי חוקי האכיפה החדשים, ניתן לקנוס את הנהגים בחופים גם תוך שימוש באמצעי צילום מרחוק, ומבצעי האכיפה בתחום מתרבים.

 

הימנעות מאלכוהול לפני נהיגה – אלכוהול משפיע על יכולות הנהיגה בטווח רחב של יכולות: קשב, מהירות תגובה, עמידות בפני סנוור, שיקול דעת ועוד. גם כוס בירה אחת מורידה במידה ניכרת את כישורי הנהיגה.

 

משקפי שמש – בוהק המוחזר מהכבישים תורם לסנוור הנהגים. שימוש במשקפי שמש טובים ונקיים מקטין את השפעת התופעה ומובן מסייע גם להגנה מפני השמש.
טיפים לזמן הנהיגה

 

חלוקת עבודה – הסחות דעת רבות נוצרות בנסיעות ארוכות מצד המושב האחורי: ילדים או חיות. חלוקת עבודה טובה היא כזו בה ברור כי הנהג מתרכז בנהיגה והמבוגר הנוסף (או הילד הגדול) דואג לתעסוקה ושמירה על שלום בית בין יתר הנוסעים ברכב.

 

עייפות בעת נהיגה – אם העיניים מתחילות להיעצם בעת הנהיגה חובה לעצור בצד להתרעננות, שינה קצרה ומתיחות. אם כל זה לא עוזר – יש להתחלף ולאפשר לאחר לנהוג. נסיעה בקו ישר כאשר הנוף מונוטוני גורמת לעייפות. מצד שני, גם נסיעה בדרך לא סלולה מטלטלת את הרכב וגורמת ל"אפקט העריסה" – טלטול הגוף הגורם לישנוניות (נסו להיזכר בשינה החטופה בעת נסיעתכם בטיולית, או 'טלטולית' בשפת הסלנג, בזמן השירות הצבאי). כדאי להיות מודעים למצב זה ולהישמר מפניו.

 

הימנעות מהסחת דעת – טלפונים סלולריים, GPS ועוד עלולים להסיט את תשומת ליבו של הנהג מהנהיגה. בעת נהיגה לא מדברים בטלפון או מסמסים! עם זאת, רצוי לנהל שיחה ולשמור על קשר עם נוסעי הרכב. בצורה שכזו תישמרו מהירדמות וגם נוסעי הרכב יוכלו לדעת כי אתם ערים ועירניים.

 

נסיעה רגועה – שינוי עצבני של נתיבים, חיתוך נתיבים, או שילוב של ספרינטים ועצירות פתאומיות לא יביאו אתכם מהר יותר ליעד, אבל יתרמו לעצבנות הכללית ועלולים לסכן אתכם ואת שאר נוסעי הרכב. כמו כן יש לזכור תמיד, ובמיוחד בחופש הגדול, את הילדים שעלולים להתפרץ לכביש בפתאומיות. במקרה של נהיגת שטח או נסיעה באיזורי טבע גם חיות יכולות להתפרץ לכביש. תאונת דרכים עם גמל או פרה יכולה להיות קטלנית במיוחד גם עבורכם.

 

כולם חגורים – מלפנים ומאחור, וילדים עד גיל שמונה בכסא בטיחות המתאים לגילם.

 

נעליים – נסיעה ללא נעליים אינה בטיחותית גם בשל האחיזה הנמוכה בדוושות, בשל חוסר היכולת לצאת בפתאומיות מהרכב וגם בשל הסיכון בהסתבכות הנעליים מתחת לדוושות.

 

לוודא כי כולם יצאו אחרי הנסיעה – לאחר הנסיעה אל תוותרו על הצצה אחרונה לתוך הרכב לוודא כי לא נשאר ברכב אף אחד מילד ועד חיית מחמד. החום המצטבר ברכב לאורך השעות, שבהן הוא עומד ללא מיזוג אויר, הוא קטלני ועלול להוביל למוות כתוצאה מחנק.

לסיכום, האקלים הישראלי מתאפיין בקיץ ארוך וחם במיוחד. אין להקל ראש בהכנת הרכב לנהיגת קיץ ואין לזלזל בהכנת עצמנו לאופי נהיגה המתאים לקיץ הישראלי. ומילה אחרונה לגבי המנטליות הישראלית. הקיץ החם מוביל למצב רוח 'חם' ומזג עצבני. נסו לנהוג באדיבות ובנימוס, ללא עצבים. האדיבות והנימוס מובילים לשלווה וקבלת החלטות בקור- רוח ויכולים להציל את חייכם במקרי- סכנה.

 

המאמר נכתב בשיתוף עם חברת הפניקס – ביטוח רכב