הוויליס MB הנפלא צמח מתוך הקלחת של מלחמה ומוכנות לזמן שלום. החיל האגדי הזה בעל ארבעת הגלגלים ממלחמת העולם השנייה הוסב על ידי חברת וויליס-אוברלנד במטרה לתת מנוחה לסוסי העבודה בחוות חקלאיות לדברי חברת וויליס-אוברלנד, היו 5,500,000 חקלאים בארה"ב, ומתוכם, ליותר מ 4 מיליון לא היו משאית או טרקטור. חברת וויליס-אוברלנד יצאה בשיווק לרכב ה- CJ-2A כ"סוס העבודה לחווה לכל ימות השנה".

הרכב יכול היה לעשות את העבודה של שני סוסי עבודה, במהירות של כשישה וחצי ק"מ לשעה, במהלך 10 שעות עבודה ביום, ללא חימום יתר של המנוע. CJ-2A "יוניברסל" היה מיועד לשרת את החקלאות והתעשייה בכל רחבי העולם בדרכים שונות. חברת וויליס-אוברלנד פרסמה את ה- CJ-2A גם כ"תחנת כוח על גלגלים", והציעה אותו כרכב עבודה וכוח נייד לכל דורש.

מגוון רחב של כלים חקלאיים וכלים תעשייתיים תוכננו לשימוש בשילוב עם יחידת הכוח הנייד שסיפק הרכב, וניתן היה לשלוט מהרכב על ויסות מהירויות המנוע בין 1,000 ל 2600 סל"ד.
לצבא היו עודפי היצע שנותרו מימי המלחמה והמכירות היו מהירות. בנוסף, פרסים כספיים הוצעו על ידי מגזין "מדע פופולרי" על רעיונות למשרות לימי שלום לג'יפים הצבאיים. מהר מאוד שימשו רכבי ג'יפ כפלטפורמה למאות יישומים ושימושים חדשים שאינם צבאיים.

בשנת 1945 הציג ה- CJ-2A גירסה שונה ומשופרת של קודמו, ה- MB. ל- CJ-2A היו הטבעות של שם החברה "וויליס" בשני צדדי מכסה המנוע ועל מסגרת השמשה הקדמית. הרכב הוצע לציבור עם בולמי זעזועים טובים יותר, קפיצים ומושבים נוחים יותר, תיבת העברה שונה ויחס העברה שונה שאיפשרו גרירה במהירות נמוכה ונסיעת כביש במהירות גבוהה יחסית של כ- 90 קמ"ש, המצמד היה קשוח יותר, המנוע נהנה ממערכת קירור טובה יותר, הוסיפו לרכב דלת אחורית, ואת הגלגל הרזרבי העמיסו על צד הרכב, הותקנו פנסים גדולים יותר, המסגרת והשילדה חוזקו והגיעו לרמת קשיחות גדולה יותר ומגבים אוטומטיים על צד הנהג של השימשה הקדמית.

מי ששימשו כאבי טיפוס לרכב המדובר והפופולרי הנ"ל היו ה- CJ-1 וה- CJ-2 שעברו בדיקות מדוקדקות ומגוונות בתחנות בדיקה חקלאיות ברחבי ארה"ב בין השנים 1944 ל-1945.