בחברת ג'יפ חשפו את ששת דגמי הקונספט שיוצגו לראווה בפסטיבל ג'יפ הגדול במואב, יוטה שיתחיל רשמית בעוד שלושה ימים:

 

בתמונה: גרנד-צ'ירוקי Trailhawk

 

הדגם הראשון הינו הגרנד-צ'ירוקי Trailhawk בצבע כתום כהה עם מנוע V6 EcoDiesel של החברה, צמיגי 35" של מיקי תומפסון שעוטפים בגאווה ג'נטים אלומיניום 17" של רנגלר רוביקון ומוגנים על ידי כנפונים בהתאמה אישית עם בתי גלגל מוגדלים, וו גרירה כפול מאחור, מיגונים מלפנים ומאחור ומגיני סף של מופאר, מכסה המנוע והפרונט של הרכב הינם בסגנון ה-SRT, הגריל בגימור שחור, גג בצבע שחור ושני פסי גגון שחורים משופרים של מופאר, החצאיות מלפנים ומאחור עברו שינוי מהותי כדי לשפר את מרווח הגחון ואת זוויות הגישה והנטישה.
אם אתם עוקבים אחר הפירסומים והכתבות באתר Wrangler-Life, יכול להיות שהשם מצלצל לכם מוכר… זה מפני שגם באירוע של שנה שעברה, JEEP הציגו דגם אב טיפוס של ה- Trailhawk, אבל השנה הותאמו כל התכונות והמאפיינים של רכב הקונספט לדגמי 2014 החדשים והמרגשים של הגרנד-צ'ירוקי והפכו אותו לרכב הכי אקסטרימי בקבוצתו.

 

בתמונה: דגם ה- Recon של MOPAR

 

הדגם השני הינו דגם ה- Recon של MOPAR עם מנוע HEMI V8 6.4 ליטר רתום ל- 470 סוסים, תיבת הילוכים אוטומטית עם חמישה מהירויות, סרני דנה 60 מלפנים ומאחור ויחסי העברה 4.10. הרכב מוגבה 4.5 אינץ' בערכת הגבהה עם זרועות ארוכות ונועל גלגלים בשיטת ה- beadlock הידועה. על הרכב מורכבות דלתות חצי ומותקנים פגושי "סטינגר" מלפנים ומאחור, כננת של WARN, כנפונים שטוחים ומגיני סף. מכסה המנוע של דגם ה-Recon נלקח מדגם העשור של הרוביקון. הפנסים בתאורת LED, גג רך מבד קנבס, מנשא גלגל ספייר, מגיני פנסים אחוריים, מכסה נעול לטנק הדלק. בפנים הרכב, ניתן למצוא שטיחי גומי של מופאר, ידיות אחיזה, תא אחסון רצפתי ננעל, מגיני שמש צידיים ומושבים שהוכנו משמיכות של חיל הים וחומרי הסוואה של חיל הים.

 

בתמונה: רנגלר Stitch("תפר")

 

הדגם השלישי הינו רנגלר Stitch("תפר") שנבנה כפרק ב' של הפורק-צ'ופ (PorkChop) שהוצג ב- 2011 גם כן. המהנדסים שוב הציבו לעצמם מטרה להשיל כמה שיותר קילוגרמים ממשקלו של הרכב. למעשה, המהנדסים הצליחו לקצץ את משקל הרכב בכ- 1,360 ק"ג – מה שגרם לכך שמבחינת היחס בין משקל לכח, דגם ה-Stitch מציג את אותם נתונים ואותן יכולות כמו הגרנד-צ'ירוקי SRT. הקיצוץ במשקל התאפשר לאחר שהוחלט על שימוש רב בסיבי פחם, המרת כלוב ההתהפכות בכלוב כרומולי, הסרת מערכות השמע והמיזוג, הסרת המושבים האחוריים והחלפת המושבים הקדמיים באלו של הדודג' וייפר SRT 2013, חלקים מהגוף הוסרו או קוצרו, הדלתות הוסרו מהרכב, מכסה המנוע הינו גירסה של גרסת העשור עשויה מסיבי פחם, הזרועות של Full Traction ביחד עם לוחות הריצפה ומיכל הדלק של GenRight עשויים אלומיניום. הרכב צוייד בסרני 44 DanyTrac Pro Rock עם יחסי העברה 4.88, נעילות ARB מלפנים ומאחור. מופאר התקינו על הרכב שנורקל ומערכת פליטה משופרים. הרכב צוייד בצמיגי שטח 35" של מיקי תומפסון על ג'נט 17" מאלומיניום, בולמים של קינג עם במפסטופים פניאומטים – על לחץ אוויר ודרייבשאפט של טום וודס. השמשה הקדמית של הרכב הונמכה בשני אינץ' = כחמישה סנטימטרים, גג הברזנט של הרכב מגיע בצבע צהוב בוהק, הפנלים השחורים עטופים בחלקם בבד ייחודי בגוון כסוף-שקוף המכסה טפח ומגלה טפחיים. עם כל הנתונים הללו הפך דגם זה לרכב של "כוון וסע" – ממש לא משנה מה ניצב בדרכך!

 

בתמונה: רנגלר Sand Trooper II

 

הדגם הרביעי שיוצג השנה הינו הרנגלר Sand Trooper II. שוב נשמע מוכר? הרכב הוצג בתערוכת SEMA ובקרוב תוכלו לצפות בסרטון עליו. מופאר שיפרה ושידרגה את את הדגם שהוצג בתערוכה. הרכב מצוייד במנוע HEMI V8 5.7 ליטר המפיק מומנט של כ- 55 קג"מ עם 375 כוחות סוס, צמיגים 40" על גלגלים בשיטת "BeadLock". לרכב תיבת הילוכים אוטומטית עם חמש מהירויות וסרנים חיים של מופאר להגדלת מרווח הגחון. הגריל מגיע בגימור שחור סאטני, מכסה המנוע מגיע עם נעילה, דלתות חצי ופגושים קצרים הותקנו על הרכב מלפנים ומאחור, כננת WARN, כנפונים שטוחים של מופאר, מגיני סף של מופאר, מכסה מנוע מאוורר, תאורת LED, מנשא גלגל של דגם העשור של הרוביקון, מגיני פנסים מאחור ומכסה ננעל לפתח מיכל הדלק. בפנים הרכב ניתן לראות את שטיחוני הגומי של מופאר, צבעי נחושת על חישורי גלגל ההגה כמו גם על ידיות האחיזה וטבעות פתחי האיוורור, מצלמת רוורס, תאי אחסון ננעלים בריצפה ובקונסולה המרכזית, מגיני שמש צידיים ומושבי עור.

 

בתמונה: רנגלר Flattop

 

הדגם החמישי שיוצג להנאת המבקרים באירוע ה- JEEP Safari הינו הרנגלר Flattop (נושאת מטוסים/גג שטוח) הקופסתי. נראה כי בדגם זה היה שינוי גישה מהותי – מראה יוקרתי מאוד, שמשה קדמית מקוצרת המנמיכה את הגובה הכללי של הרכב בכחמישה סנטימטרים, המושבים בגימור עור, כננת ZEON של WARN וצמיגי מיקי תומפסון במידה 37". עושה רושם כי בדגם זה הדגישו את הניגודיות בין הפאר והיוקרה לבין יכולות השטח המרהיבות של רכבי JEEP שאין שני להם. יכולות השטח של דגם ה- Flattop מפתיעות ביותר לנוכח המראה היוקרתי המעודן שלו.

 

דגם זה מציג גג קשיח שטוח בחתיכה אחת ללא חלונות, מנשא גלגל של TeraFlex, והוא מגיע בגוון אבן חול מטאלי נגיעות והדגשים בגווני חום ונחושת. הגימור של צירי הדלתות ומכסה מנוע, ווי הגרירה, הגריל והרקע בבתי הפנסים הקדמיים הינו בגוון נחושת. הפגושים, מגיני הסף, מראות הצד וקישוטי מכסה מנוע בגימור חום כהה. הפגושים מדגם העשור עברו התאמה קלה וכך גם מכסה המנוע.

מתחת למעטה היוקרתי של דגם נושאת המטוסים או הגג השטוח (Flattop) ניתן למצוא גם כמה מאפייני שטח כיאה לג'יפ של JEEP, כגון שנורקל ומערכת פליטה של מופאר, בסרני 44 DanyTrac Pro Rock מלפנים ודנה 60 מאחור, מוטות מייצבים של TeraFlex, בולמי קינג, במפסטופים פניאומטיים, נעילות של ARB מלפנים ומאחור וזרועות שליטה של Full Traction.

 

בתמונה: רנגלר Slim

 

אחרון חביב – הדגם השישי הינו ה- Slim (צנום) שמדגים מה ניתן לעשות עם קצת סבלנות. ה-Slim מצוייד במנוע V6 3.6 ליטר, סרנים עם יחסי העברה 3.73, גלגלי אבטיפוס 17" עם צמיגי רוביקון, פגוש קדמי מדגם העשור של הרוביקון, מגיני סף והגבהה צנועה של שני אינץ' מבית מופאר, שנורקל של מופאר, הגריל שחור וכך גם קישוטי מכסה המנוע ומכסה מיכל הדלק ננעל. פנים הרכב מגיע גם הוא בגימור שחור – מושבי העור, מכשיר קשר אזרחי ושטיחוני גומי של מופאר.