הג'יפ הכי ג'יפ ביערות, עומד בתור לקבל מערכת הנעה היברידית בעתיד הלא רחוק. מיישרים קו עם תקנות איכות הסביבה.

 

 

אחרי שלנד רובר הרכיזה שהדיפנדר החדש יישא מנוע היברידי בשל תקנות זיהום אוויר, גם הג'יפ הקלאסי והקשוח של קרייזלר, הרנגלר, עומד לצעוד בעקבותיו של הבריטי המנוסה. לחברה יש אמנם אב טיפוס חשמלי של הרנגלר, אלא שכדי לשווקו בהצלחה מסחרית, היא נדרשת להשתיל בחזיתו מנוע כלאיים שימושי, כולל סוללות כבדות ואפשרות טעינה חיצונית.

 

על מנת להפוך חובה סביבתית למשהו שאפשר להשתמש בו בשטח, ג'יפ תנסה לחבר את מערכת ההנעה הכפולה של הרנגלר למנוע היברידי שייתן מענה הולם לנסיעה בשטח הקשה, וכן למי שחרד לכיסו בעתות משבר כלכלי. "יש כאן חלון הזדמנויות לחולל משהו יוצא דופן ברנגלר", אומר סטיב ברטולי, ראש מחלקת פיתוח וניהול מוצרים בחברה. "אנחנו בהחלט מסתכלים על כל מיני חידושים בענף הזה, ויש לנו תוכניות גדולות כדי לשדך אותן לפרופיל המוצרים של קרייזלר והחטיבות".

 

על אף שמנועים היברידים בקרב חטיבת ג'יפ הם בלתי נמנעים כנראה, ברטולי מדגיש כי אין מסגרת זמן מדוייקת לרכב מסוג זה, ופיתוח המיזם באופן שקול ואחראי, וביד מכוונת, עשוי לקחת זמן רב. "תמיד יש ספק בכל מה שנוגע לאמינות של הסוללות והרכיבים החשמליים, קל וחומר כשהנהגים של הרנגלר צריכים אותו בשטח בוצי, רטוב ולח".

 

על רקע הצהרות אלה, ברטולי מציין כי בינתיים מחויבת ג'יפ לשיפור המנועים הקיימים. משמע, כיול מחודש לחטיבות ה-V6 המשרתות גם את גרנד צ'ירוקי, וחניכת תיבות ה-9 הילוכים אוטומטיות בדגמים נוספים. "כרגע, אנחנו נתמקד בעיקר במושגים שנאמנים למסורת: אנחנו רוצים לוודא שג'יפ תמיד יחזיר אותך הבייתה".

 

מקור: וואלה! רכב